Dzień 3 – amerykańskie second handy i wyposażenie do busa

by Karol Lewandowski

20.07.2017

 

Nasz bus dalej jest szykowany na warsztacie Pana Staszka, a my w tym czasie zwiedzamy okolicę i szykujemy się do przeróbek busa.

Jakie przeróbki planujemy?

  • Busa będziemy oklejać w nasze barwy z serferkami i palmami – zamówiliśmy już przez internet z Detroit folię (żółtą i niebieską) do oklejania busa (kurier ma być za 2 dni)
  • Z tyłu chcemy zrobić kilka szafek na skrzynki z elektroniką, śpiworami i podręcznymi rzeczami każdego członka ekipy
  • W bagażniku chcemy zamontować kuchenkę, lodówkę i mały zlew
  • Na dachu zamontujemy zbiorniki z wodą (100 l) i zapasowym paliwem (50 l)
  • Chcemy kupić agregat prądotwórczy, żeby na postoju można było ładować kilka laptopów i wszystkie kamery. Myśleliśmy nad baterią słoneczną albo drugim akumulatorem ale uznaliśmy że mamy zbyt duże zapotrzebowanie na prąd
  • Z tyłu musimy zamontować dodatkową kanapę (w tej chwili w busie jest tylko 5 miejsc siedzących) a potrzebujemy conajmniej 6
  • Będziemy musieli kupić też trochę podstawowych narzędzi, linę, kable rozruchowe i może jakąś ręczną wyciągarkę
  • Musimy kupić sprzęt kempingowy – kuchenkę, lodówkę, krzesełka, stolik i jakąś markizę (na deszcz i słońce)

Tak jak widzicie potrzebujemy kupić sporo sprzętu, który niestety w sklepach jest tu drogi. Całe szczęście w USA jest pełno złomów i second handów.

Dzisiaj odwiedziliśmy jeden z największych second handów – Goodwill. Nie jest to secondhand taki jak w Polsce, w którym znajdziecie stare ciuchy. Tutejsze second handy są pełne bardzo fajnego sprzętu, który jest w bardzo dobrym stanie a kosztuje po kilka dolarów. Ceny są tak niskie bo te second handy są prowadzone przez instytucje charytatywne, które przekazują dochód na pomoc osobom potrzebującym. Dlatego też Amerykanie z chęcią przywożą tutaj swój dobry, ale niepotrzebny sprzęt.

Dzisiaj udało nam się kupić kilka skrzynek i pudełek, które przydadzą nam się do ogarnięcia rzeczy w bagażniku naszego busa. Kosztowały dosłownie po 2-3 dolary za sztukę (nowe w sklepie kosztują 20-30$ !)

Przez najbliższe dni będziemy odwiedzać jeszcze inne second handy, a w przyszłym tygodniu Pan Staszek zabiera nas na jakiś olbrzymi złom, gdzie może uda nam się kupić kanapę do busa i kilka innych rzeczy.

P.S.

Sporo osób pyta, czy z tej podróży (Busem przez 3 Ameryki) jest planowana książka. Tak, zdecydowanie z tej podróży będzie książka :), a jeśli chcecie dostać maila gdy tylko ta książka się pojawi to dopiszcie się do specjalnego newslettera tutaj:
Osoby zapisane do listy będą dostaną informację o książce jako pierwsze ?

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat