Niesamowita Szwajcaria – 3 tygodnie kamperem przez trasę Grand Tour

Film

by Moderator

Szwajcaria to jedno z najpiękniejszych I najbardziej zróżnicowanych państw w Europie. W tym filmie pokażemy Wam jedne z najpiękniejszych bajkowych miasteczek w Europie,
oszałamiające górskie jeziora,
malownicze doliny, które były inspiracją dla Rivendell z Władcy Pierścieni,
śródziemnomorskie miejscowości, które wcale nie leżą nad Morzem Śródziemnym,
i przełęcze przez które wiodą niesamowite drogi widokowe.
Wpadniemy też na najważniejsze święto wszystkich szwajcarskich krów i spróbujemy najlepszego szwajcarskiego sera. A nawet wsadzimy naszego busa na pokład górskiego pociągu.
O podróży do Szwajcarii marzyliśmy, od kiedy Ola zobaczyła okładkę National geographic, z gościńcem przyklejonym do skał. Poza tym chcieliśmy odczarować ten kraj – to tu podczas pierwszej podróży w 2010 roku zepsuła nam się skrzynia biegów.

Szwajcarię objedziemy trasą Grand Tour. Trasa ta ma 1643 km i prowadzi przez cztery regiony językowe, pięć alpejskich przełęczy, wzdłuż 22 jezior i 46 najważniejszych atrakcji.
Naszą podróż rozpoczęliśmy na północnym-wschodzie kraju, od Szafuzy.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat