Dzień 38 – Mikołaj i Fairbanks

Dzień 38 – Mikołaj i Fairbanks

24.08.2017, czwartek

Rano odwiedziliśmy miejscowość North Pole, czyli Biegun Północny. Do bieguna jeszcze z niej daleko, ale znajduje się tu Dom Świętego Mikołaja. W jednym takim domu, byliśmy już w Finlandii, no ale okazuje się, że Mikołajów jest kilku. Ten dom był jednym wielkim sklepem ze świątecznymi pamiątkami. A po środku tego wszystko siedział on – Mikołaj.

Potem dojechaliśmy do Fairbanks gdzie spędziliśmy kilka godzin walcząc z internetem. Udało się dopiero w domu Alexa – syna znajomej taty Filipa. Tato Filipa spotkał mamę swojej znajomej kilka dni temu na targu w Radomiu i dzięki temu dowiedział się, że córka mieszka na Alasce i szybko udało się nazwiązać kontakt  Dziękujemy za pomoc!

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki, magister zaawansowanej informatyki. Z zawodu grafik komputerowy. Pomysłodawca i organizator projektu Busem Przez Świat. Odwiedził ponad 50 państw na 5 kontynentach. Jako jedyny z ekipy wziął udział we wszystkich wyprawach. Autor książek "Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza" i "Ameryka za 8 dolarów" i "Australia za 8 dolarów". Kontakt karol@busemprzezswiat.pl