11 sposobów na tanie podróżowanie po USA

Podróż przez USA wcale nie musi być droga. Organizując wyjazd na własną rękę i znając kilka sposobów na tanie podróżowanie po Stanach, można to zrobić z dużo mniejszym budżetem. Oto nasze sprawdzone sposoby:

1. Korzystaj z tanich i darmowych kempingów

USA to istny raj dla miłośników kempingowania – jest tu pełno darmowych albo bardzo tanich kempingów. Gwarantowana bliskość natury i przepiękne widoki. Darmowych i tanich kempingów najlepiej szukać za pomocą aplikacji iOverlander lub WikiCamps.

2. Darmowe muzea i wycieczki z rangerami

W każdym parku narodowym w USA znajduje się rozbudowany punkt informacji turystycznej, nazywany Visitor Center. Warto zacząć zwiedzanie parku właśnie od odwiedzenia takiego miejsca. Znajdziecie tam ciekawe darmowe muzeum, w którym zobaczycie występujące w parku zwierzęta, dowiecie się dużo na temat geografii historii parku oraz obejrzycie krótki film o najpiękniejszych miejscach w danych parku. Pracownicy chętnie podpowiadają, który szlak warto odwiedzić i informują o sytuacji na szlakach, czy o zamkniętych drogach. W każdym Visitor Center dostaniecie też darmowe mapki i broszury. Większość parków oferuje też darmowe spacery edukacyjne z rangerami. Rozpiska zazwyczaj znajduje się na tablicach na zewnątrz.

3. Podróż poza sezonem

Do USA warto wybrać się poza sezonem, to znaczy przed 15 czerwca albo po 30 sierpnia. Ceny za wycieczki czy noclegi są wtedy nawet o 25% tańsze, a dodatkowo na zachodzie ominiemy falę upałów. Na wiosnę pogoda nad Wielkim Kanionem czy w Dolinie Monumentów jest już wystarczająco dobra, żeby nocować pod namiotem, a szlaki będą praktycznie puste. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych regionach Stanów zima przychodzi bardzo szybko, np. na Alasce czy w północno-zachodnich Stanach już we wrześniu mogą zdarzyć się pierwsze śniegi i nocne przymrozki.

4. Kup kartę Annual Pass

Annual Pass (dokładna nazwa to America the Beautiful US National Parks Annual Pass) to roczny bilet wstępu do wszystkich parków narodowych w USA. Kosztuje zaledwie 80 dolarów (działa na samochód z czterema pasażerami) i pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo na wstępach do parków – pojedynczy wstęp kosztuje zazwyczaj od 20 do 50 dolarów. Dzięki Annual Pass często ominiesz kolejki na wjeździe do parku.

Całoroczny bilet do wszystkich parków narodowych

5. Dołącz do AAA

Kupując kartę AAA, poza ubezpieczeniem assistance otrzymujecie także zniżki we wszystkich obiektach współpracujących z American Automobile Association. W wielu hotelach i na kempingach otrzymacie 10–20% zniżki – wypatrujcie znaczka AAA na drzwiach wejściowych, albo po prostu od razu pokazujcie kartę i pytajcie o zniżkę. Jest to przydatne tylko, jeśli kupujecie własne auto. Wynajęte auto będzie miało assistance w cenie.

Obejrzyj nasz darmowy wykład "10 sposobów na tańszą podróż po USA"

W tym 1,5-godzinnym wykładzie dzielimy się sprawdzonymi sposobami na tańsze podróżowanie po USA. Dowiesz się z niego:

✅ Jak za kilka dolarów dziennie wynająć w USA auto lub kampera

✅ Gdzie szukać tanich lotów

✅ Gdzie szukać darmowych miejsc biwakowych w USA

✅ Jak oszczędzić na wstępach do parków narodowych

✅ Jak rezerwować noclegi w motelach o 70% taniej?

✅ I wiele więcej.

Obejrzyj darmowy wykład >>

6. Załóż konta w aplikacjach ze zniżkami

Przed wyjazdem załóż konta w poniższych aplikacjach i odbierz pieniądze na start:

● Uber – pieniądze na pierwszy przejazd: www.busemprzezswiat.pl/r/uber.
Airbnb – pieniądze na pierwszy nocleg: www.busemprzezswiat.pl/r/airbnb.
● Revolut – pieniądze na start (promocja okresowa): www.busemprzezswiat.pl/r/revolut.

7. Korzystaj z porównywarek i wyszukiwarek tanich lotów, samochodów i noclegów

Zainstaluj sobie następujące aplikacje:

● Skyscanner,
● Booking.com,
● Hotel Tonight,
● Rentalcars.

8. Kup własną kuchenkę

Śniadania oraz kolacje przygotowuj samodzielnie, a składniki kupuj w marketach co kilka dni.

9. Załóż kartę Revolut

Załóż kartę wielowalutową, np. Revolut, i oszczędzaj na przewalutowaniu – nawet kilkanaście centów na każdym dolarze. Zakładając przez nasz link, otrzymasz kilka dolarów na start: www.busemprzezswiat.pl/r/revolut (promocja okresowa).

10. Podróżuj większą grupą

Namów na wyjazd znajomych i wyruszcie w podróż w cztery albo pięć osób. Zaoszczędzicie na wynajmie auta, paliwie, wspólnych noclegach w Airbnb, sprzęcie kempingowym i wielu innych wydatkach. Przy dwutygodniowej podróży wydatki przy dwóch i czterech osobach to różnica co najmniej 1500 zł na osobę!

Nasza ekipa podczas podróży śladami Drogi 66

11. Skorzystaj z relokacji samochodów

Zanim wynajmiesz auto w zwykłej wypożyczalni, sprawdź, czy na interesującej cię trasie nie ma akurat oferty relokacji samochodów, czyli wynajmu auta nawet za dolara na dzień. Ofert szukaj np. na www.imoova.com.

Więcej o tym, jak działa relokacja napisaliśmy w osobnym wpisie:

Planujesz podróż do USA? W takim razie powinien Cię zainteresować nasz poradnik:

"Jak zorganizować własną podróż do USA - poradnik krok po kroku"

Spędziliśmy na podróżowaniu po Stanach ponad 400 dni, zjechaliśmy je wzdłuż i wszerz, przeczytaliśmy o tym kraju wiele książek, a nawet kilka napisaliśmy sami. Naszą wiedzę uporządkowaliśmy w przejrzysty sposób w poradniku, który niedawno ukazał się w sprzedaży. Dzięki tej książce dowiesz się:

✅ Jak skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego.

✅ Jak szukać tanich lotów i noclegów.

✅ O czym trzeba wiedzieć, wynajmując auto.

✅ Jak zaplanować budżet i jakie są realne koszty wyjazdu.

✅ Jakie przepisy trzeba znać i na co uważać.

✅ Jak za kilka dolarów dziennie wynająć auto lub kampera.

✅ Jak bezpiecznie i legalnie nocować na dziko.

⚠ Zawartość książki powstała we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie. Są to same sprawdzone informacje. ⚠

?Ponadto przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe plany dwu- i czterotygodniowych podróży po Stanach. Uwzględniliśmy w nich niezwykłe miejsca w USA: lokacje znane z lubianych filmów i seriali, zapierające dech w piersi parki narodowe i szlaki turystyczne prowadzące w dzikie ostępy natury. Dzięki naszym scenariuszom wykorzystasz każdy dzień podróży, żeby w pełni doświadczyć Stanów Zjednoczonych.

Z tą książką sam zorganizujesz podróż życia do USA!

W środku znajdziesz też m.in. nasz amerykański bucket list! Ponad 20 rzeczy, których musisz doświadczyć w Stanach!

 

Książkę kupisz tylko tutaj >>

Inne artykuły o USA

Jeśli planujesz podróż do USA to koniecznie zobacz inne nasze wpisy o tym kraju: https://www.busemprzezswiat.pl/temat/usa

Grupa dyskusyjna o USA

Jeśli planujesz podróż do USA to zajrzyj naszą grupę na facebooku USA – podróż na własną rękę”: https://www.facebook.com/groups/1217417641647230/

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl