Internet w USA – darmowe WiFi, najlepsze karty SIM

Telefon i internet

Podróżując po USA, zdecydowanie będziecie potrzebowali dostępu do internetu – żeby korzystać z nawigacji, zarezerwować hotel, sprawdzić godziny otwarcia jakiejś atrakcji czy zobaczyć, jaka szykuje się pogoda. Koszty roamingu są tak olbrzymie, że jeszcze w samolocie koniecznie go wyłączcie, a na miejscu skorzystajcie z jednej z dwóch opcji opisanych poniżej.

Darmowy internet

Darmowy internet jest dostępny praktycznie wszędzie: w hotelach, na prywatnych kempingach, w punktach informacji turystycznej, bibliotekach, w restauracjach i fast foodach (zawsze znajdziecie go w restauracjach sieci McDonald’s i Wendy’s). Bardzo szybki bezprzewodowy internet jest też dostępny we wszystkich marketach sieci Walmart (internet jest tam na tyle dobry, że podczas jednej wizyty na zakupach wrzucaliśmy na internet kilka GB materiału na naszego bloga i vloga). W większości tych miejsc sieci są niezabezpieczone, ale jeśli potrzebne jest hasło, to wystarczy o nie zapytać obsługę. Zdarza się, że jest napisane w jakimś widocznym miejscu na ścianie.

Płatne karty SIM (prepaid)

Darmowe Wi-Fi przydaje się, jeśli chcecie pobrać czy wysłać jakieś większe pliki, ale na co dzień najlepiej mieć własną kartę z internetem. Bez problemu kupicie ją w punktach wszystkich sieci komórkowych. Najlepiej zrobić to już na lotnisku i mieć internet od samego początku. Obsługa doradzi wam, jaki pakiet wybrać, włoży kartę do waszego telefonu i skonfiguruje internet. Najlepiej wybrać kartę SIM z rozmowami i esemesami – przyda się, jeśli będziecie chcieli wezwać pomoc drogową, zadzwonić do lekarza czy skontaktować się z waszym hostem na Airbnb.

Z naszego wieloletniego doświadczenia i po przetestowaniu chyba każdej dostępnej sieci komórkowej stwierdzamy, że zdecydowanie najlepszy zasięg w całych stanach ma sieć AT&T. Wszystkie inne działały tylko w miastach, a AT&T miało zasięg nawet na większości pustyń.

Wybierzcie opcje prepaid (czyli „na kartę”), a nie na abonament. Najkrótszy okres rozliczeniowy to jeden miesiąc, więc nawet jeśli przylatujecie tylko na dwa tygodnie, to musicie kupić kartę na miesiąc. Przy zakupie karty będziecie musieli pokazać swój paszport (karta zostanie zarejestrowana na dane z paszportu) oraz podać adres – może być adres hotelu.

Aktualne ceny (2020) to 50 dolarów za nieograniczone rozmowy i esemesy oraz 8GB internetu lub 65 dolarów za nieograniczone rozmowy i esemesy oraz 20GB internetu. Jeżeli zapłacicie kartą i uruchomicie opcję autopay, czyli automatyczna płatność, to możecie zaoszczędzić dodatkowe dziesięć dolarów. Tylko pamiętajcie, żeby ją wyłączyć przed upływem 30 dni – inaczej zapłacicie za kolejny miesiąc.

Ważne: w wielu sieciach karty SIM mają zablokowaną możliwość korzystania z internetu za pomocą hotspota (czyli nie możecie udostępnić sobie internetu na laptopa czy inny telefon), a w innych sieciach jest ograniczenie do kilku GB. Zwróćcie na to uwagę, kupując kartę. Obecnie w AT&T nie ma z tym problemu.
Planujesz podróż do USA? W takim razie powinien Cię zainteresować nasz poradnik:

"Jak zorganizować własną podróż do USA - poradnik krok po kroku"

Spędziliśmy na podróżowaniu po Stanach ponad 400 dni, zjechaliśmy je wzdłuż i wszerz, przeczytaliśmy o tym kraju wiele książek, a nawet kilka napisaliśmy sami. Naszą wiedzę uporządkowaliśmy w przejrzysty sposób w poradniku, który niedawno ukazał się w sprzedaży. Dzięki tej książce dowiesz się:

✅ Jak skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego.

✅ Jak szukać tanich lotów i noclegów.

✅ O czym trzeba wiedzieć, wynajmując auto.

✅ Jak zaplanować budżet i jakie są realne koszty wyjazdu.

✅ Jakie przepisy trzeba znać i na co uważać.

✅ Jak za kilka dolarów dziennie wynająć auto lub kampera.

✅ Jak bezpiecznie i legalnie nocować na dziko.

⚠ Zawartość książki powstała we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie. Są to same sprawdzone informacje. ⚠

?Ponadto przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe plany dwu- i czterotygodniowych podróży po Stanach. Uwzględniliśmy w nich niezwykłe miejsca w USA: lokacje znane z lubianych filmów i seriali, zapierające dech w piersi parki narodowe i szlaki turystyczne prowadzące w dzikie ostępy natury. Dzięki naszym scenariuszom wykorzystasz każdy dzień podróży, żeby w pełni doświadczyć Stanów Zjednoczonych.

Z tą książką sam zorganizujesz podróż życia do USA!

W środku znajdziesz też m.in. nasz amerykański bucket list! Ponad 20 rzeczy, których musisz doświadczyć w Stanach!

 

Książkę kupisz tylko tutaj >>

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl