Współpraca - blog i vlog podróżniczy Busem Przez Świat | Busem Przez Świat - blog podróżniczy

Współpraca – blog i vlog podróżniczy Busem Przez Świat

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Napisz do nas na wspolpraca@busemprzezswiat.pl

Numer telefonu podajemy dopiero po kontakcie mailowym.

PDF z krótką prezentacją o nas

Pobierz krótką prezentację o nas w formacie PDF klikając tutaj >>

Statystyki naszego bloga i social mediów

0
czytelników bloga miesięcznie
0
odsłon bloga miesięcznie
0
spotkań autorskich i wystąpień
0
wydanych książek
0
fanów na facebooku
0
fallowersów na instagramie
0
subskrybentów na youtube
0
fallowersów na twiterze

Ostatnia aktualizacja powyższych danych: listopad 2019.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Umiejętności i doświadczenie

Działamy w blogosferze i marketingu od 2009 roku. Rozumiemy te branże i umiemy się w nich sprawnie poruszać. Jesteśmy doświadczonymi pisarzami, fotografami i filmowcami. Dostarczamy treści, które są najwyższej jakości.

Kreatywność

Mamy masę pomysłów i istotne jest dla nas aby współpraca z marką była współpracą na zasadzie 3x WIN. Nie bierzemy pieniędzy za zwykłe zareklamowanie czegoś – chcemy we współpracy z marką stworzyć coś co będzie wartościowe dla naszych odbiorców, dla marki i dla nas.

Zasięgi

Poza stworzeniem treści, umożliwiamy także ich dystrybucję do szerszego grona. Za pośrednictwem naszego bloga, kanału na youtube i social mediów mamy dostęp do kilkuset tysięcy odbiorców zainteresowanych podróżami, turystyką i aktywnym wypoczynkiem.

Uczciwość i influence marketing

Polecamy tylko te miejsca, które naprawdę nam się podobają i tylko te marki, których sami używamy. Nasi odbiorcy darzą nas dużym zaufaniem i liczą się z naszym zdaniem przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegoś produktu czy przed podróżą w jakieś miejsce.

Nasze aktualne projekty, do których szukamy partnerów

Jesteśmy w trakcie realizacji kilku naszych projektów. Są to projekty, które są bardzo pozytywnie odbierane przez naszych czytelników i widzów. Być może któryś z nich będzie pasował do Twojej marki i będziemy mogli stworzyć coś wspólnie.

Jeśli któryś z poniższych projektów Cię zainteresuje to koniecznie skontaktuj się z nami.

Podróże samochodowe po Polsce

Bardzo lubiana przez naszych czytelników seria podróży samochodowych po polskich województwach. W każdym odwiedzamy kilkadziesiąt atrakcji i wybieramy kilkanaście najbardziej wartych odwiedzenia. Potem przygotowujemy propozycje optymalnej trasy do zwiedzenia tego województwa w około tydzień.

Wyróżnienia

Blog Roku 2014

Twórca Wideo Roku 2015

Złota Dziesiątka najbardziej wpływowych blogerów w Polsce

1 miejsce wśród blogów podróżniczych, z którymi opłaca się współpracować

Bloger Roku 2018

Na gali Hashtagi Roku

Traveler Specjalny National Geographic

Nagroda Specjalna na World Travel Show

1 miejsce wśród blogów, którymi inspirują się Polacy

Ogólnopolskie Badanie Podróżników 2019

W rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów z 2017 roku przygotowanym przez Jasona Hunta znaleźliśmy się w złotej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.

W Ogólnopolskim Badaniu Podróżników 2019 blog Busem Przez Świat znalazł się na pierwszym miejscu wśród blogów, na których Polacy znajdują inspiracje do podróży. W kategoriach Facebook i Instagram znaleźliśmy się na drugim miejscu

W rankingu przygotowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów blog Busem Przez Świat znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii podróże i na 9 miejscu w kategorii ogólnopolskiej:

W innym rankingu przygotowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ekwiwalent reklamowy Busem Przez Świat został wyceniony na ponad 5 milionów złotych.

Pierwsze miejsce w kategorii „Podróże” w rankingu Hypeology:

Inne możliwości współpracy

Nie jesteśmy tylko blogerami, ale także podróżnikami, mówcami, twórcami wideo, autorami książek i fotografami, przez co możliwości współpracy z nami są bardzo szerokie. Należą do nich m.in.:

Blog - artykuły i serie artykułów

Pojedyncze wpisy lub serie wpisów. Nie piszemy typowych artykułów sponsorowanych. Tworzymy treści, które powstają we współpracy z daną marką (pasującą do tematyki wpisu) i są wartościowe dla naszych czytelników.

Wszystkie akcje wspieramy promocją w naszych social mediach. Na naszym facebooku gwarantujemy zasięg każdego posta do minimum 60.000 osób (zazwyczaj osiągamy taki zasięg organicznie ale w razie potrzeby promujemy post odpłatnie).

P.S. Aktualnie szukamy partnerów do kolejnych wpisów z serii przewodników “Podróże samochodowe po Polsce”.

Wideo

Tworzymy profesjonalne wideo o tematyce podróżniczej (i nie tylko), które są publikowane na naszym youtube, blogu lub facebooku. Przygotowujemy też filmy do publikacji w kanałach klienta. Odpowiadamy za scenariusz, operatorkę oraz montaż. Dysponujemy profesjonalnymi kamerami, sprzętem do zastosowań podwodnych i sportowych, kamerami 360 oraz dronami do ujęć z powietrza. Tworzymy także relację wideo z wyjazdów i eventów.

P.S. Aktualnie szukamy partnerów do drugiej serii filmów “Tajemnice Polski”.

Recenzje i sesje zdjęciowe sprzętu

Profesjonalnie zajmujemy się fotografią i wykonujemy sesje zdjęciowe produktów klienta w egzotycznych sceneriach. Podczas wyjazdu testujemy też sprzęt a jego recenzję publikujemy na naszym blogu w dziale “Testy i recenzje”.

Sprzedajemy także prawa do publikacji materiałów w kanałach klienta.

Przez cały rok testujemy sprzęt podczas podróży po Polsce, a od lipca oferujemy sesje zdjęciowe i testy na Alasce i w Kanadzie podczas podróży  “Busem przez 3 Ameryki”.

Podróże przygodowe dla firm

Organizujemy całe wyjazdy według własnego scenariusza. Odwiedzamy najbardziej charakterystyczne miejsca ale skupiamy się też na podróżowaniu poza utartymi szlakami i nasze wyjazdy zawsze są niezapomnianą przygodą życia, pełną adrenaliny. Nasze wyjazdy trwają od kilku dni do kilku miesięcy, zabieramy na nie od kilku do kilkudziesięciu osób.

Z wyjazdów przygotowujemy także pełną relację foto i wideo do umieszczenia na kanałach Klienta.

Szczegółową ofertę wyjazdów przygodowych dla firm znajdziesz tutaj >>

Wystąpienia

Prowadzimy wykłady na temat odwiedzonych państw i warsztaty na temat taniego podróżowania na festiwalach, uczelniach, w szkołach i bibliotekach. Występujemy także w firmach, na eventach, targach i piknikach z wykładami motywacyjno-podróżniczymi.

Pomagamy także w organizacji i promocji wydarzeń.

Szczegóły na temat naszych wystąpień znajdziesz w zakładce  “Wystąpienia”.

Konkursy

 

Organizujemy konkursy mające na celu promocję produktu Klienta. W zależności od tematyki, konkusy przeprowadzamy na samym facebooku (gwarancja zasięgu min. 60 tysięcy) lub na blogu albo youtube (i wspieramy je promocją na facebooku.

Minimalna wartość nagród w konkursie to 1000 zł.

O nas

Nazywamy się Karol i Ola Lewandowscy i jesteśmy autorami bloga BusemPrzezSwiat.pl, jednego z najpopularniejszych polskich blogów podróżnicznych w Polsce, śledzonego w sumie przez kilkaset tysięcy osób.

Jesteśmy podróżnikami, organizatorami kilkunadziesięciu wypraw do ponad 50 państw na 5 kontynentach. Jesteśmy też autorami bestsellerowych książek podróżniczych „Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza”, „Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” i “Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów”.

Zostaliśmy zwycięzcami konkursu Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015 oraz byliśmy nominowani do prestiżowej nagrody podróżniczej Kolosy. Jesteśmy autorami popularnego podróżniczego kanału na youtube o tanim podróżowaniu oglądanego co tydzień przez kilkadziesiąt tysięcy osób.

Jesteśmy też mówcami zapraszynymi na największe festiwale w Polsce, występowaliśmy już ponad 200 razy a publiczność liczyła nawet ponad 4000 osób.

karol-i-ola 2

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Napisz do nas na wspolpraca@busemprzezswiat.pl

Nasz blog w mediach

Mówili o nas między innymi:

Karol jako gość specjalny w programie "Ugotowani"
Relacja z wyprawy do USA w TVP2
Ola i Karol na żywo w programie "Świat się kręci" TVP1
Relacja z wyprawy przez Australię w Teleekspresie

Demografia naszych odbiorców

Na każdej platformie mamy inną grupę odbiorców, więc demografia też jest zależna od platformy:

Youtube

0
subskrybentów na youtube
 • Kobiety
 • Mężczyźni

Blog

0
czytelników bloga miesięcznie
 • Kobiety
 • Mężczyźni

Facebook

0
fanów na facebooku
 • Kobiety
 • Mężczyźni

Instagram

0
fallowersów na instagramie
 • Kobiety
 • Mężczyźni
 • Youtube
 • Blog
 • Facebook
 • Instagram

www.busemprzezswiat.pl

Blog

Blog Busem Przez Świat został uznany za najlepszy blog podróżniczy w Polsce zdobywając nagrodę w konkursie Blog Roku 2014. Blog ma ponad 100 tysięcy fanów i co miesiąc czyta go regularnie ponad 60 tysięcy osób.

Blog zawiera relacje z wypraw, fotogalerie, porady dla początkujących podróżników, propozycje tras, testy i recenzje sprzętu, felietony podróżnicze i porady motoryzacyjne. Blog zrzesza bardzo wielu oddanych czytelników, którzy bardzo licznie przychodzą na spotkania autorskie (nawet ponad 500 osób na pojedynczym spotkaniu) a także biorą udział w wyprawach jako uczestnicy.

Kanał na youtube

Kanał podróżniczy zawierający ponad 100 filmów z podróży przez ponad 50 państw oraz serię poradników dla początkujących podróżników publikowanych pod nazwą „Wehikuł Podróżniczy”.

Niektóre z filmów opublikowanych na kanale były oglądane przez ponad 100 tysięcy osób, a cały kanał ma już ponad milion odsłon. Fragmenty filmów były publikowane między innymi w Telekspresie, TVN, TVN24 czy Pytanie na Śniadanie.

Nasze wyprawy

Zorganizowaliśmy ponad 20 wypraw, odwiedziliśmy ponad 50 państw i rocznie spędzamy w podróży ponad 6 miesięcy. Podróże trwają od kilku tygodni do kilku miesięcy i bierze w nich udział od kilku do kilkunastu osób. W sumie podróżowało z nami już ponad 100 czytelników bloga, którzy są zabierani na każdą wyprawę.

 

Podróże odbywają się różnymi środkami transportu – głównie starym kolorowym busikiem i wynajętymi campervanami, ale także samolotami, pociągami, terenówkami, autostopem czy nawet na wielbłądach.

 

Wyprawy odbyły się dotychczas na 5 kontynentach – od pustyń, przez lasy tropikalne, po koło podbiegunowe. Wszytkie podróże są relacjonowne na blogu, na filmach na youtube i w social mediach i śledzą je setki tysięcy osób.

Nasze książki

Wydaliśmy 3 książki, które są jednymi z najpopularniejszych książek podróżniczych ostatnich lat. Nakłady wyprzedawane w kilka tygodni, wielokrotne dodruki i drugie wydania. Wszystkie 3 książki bardzo wysoko oceniane przez czytelników: „Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza” – średnia ocen (Empik) 9,2/10, „Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” – średnia ocen (Empik) 9,8/10, „Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów” – średnia ocen (Empik) 9,8/10.

Z Martyną Wojciechowską na Festiwalu National Geographic
Na Dniach Australii w Krakowie
Na Festiwalu Travenalia
Spotkanie autorskie z okazji premiery naszej kolejnej książki
Wystąpienie w galerii w Kielcach
Wystąpienie na evencie firmowym jednego z klientów

Nasze wystąpienia

Wystąpiliśmy na ponad 200 festiwalach i spotkaniach autorskich, na których publiczność liczyła nawet kilka tysięcy osób, a nasze wystąpienia zawsze zbierają bardzo wysokie noty.

Występowaliśmy m.in. na:

 

 • Kolosy w Gdyni (5 tys. osób)
 • Travenalia w Krakowie (1,5 tys. osób)
 • Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu
 • Targi Turystyczne w Katowicach
 • Targi Motoryzacyjne w Warszawie
 • Dni Australii w 6 największych polskich miastach
 • Festiwal Włóczykij
 • Festiwal Wanoga
 • Festiwal Karawana
 • Festiwal Bonawentura
 • Dni Turystyki w Poznaniu
 • TEDx Wrocław
 • i wiele innych.

 

Co roku odbywa się także 10-20 spotkań autorskich z czytelnikami w największych polskich miastach. Występujemy także w szkołach, bibliotekach, klubach seniora czy przedszkolach.

Eventy

Występujemy także na różnego rodzaju eventach w charakterze gości specjalnych:

 

 • eventy firmowe
 • pikniki (prezentacje oraz stoiska tematyczne)
 • eventy w galeriach
 • targi turystyczne i inne

Dotychczasowe współprace

Zaufali nam już m.in.:

i wielu innych.

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Napisz do nas na wspolpraca@busemprzezswiat.pl

 • siatkon

  Bez urazy, ale w moich czasach na wakacje się zarabiało pieniądze osobiście, a nie wyciągało od darczyńców.
  Całkiem inną sprawą sa podróze w czasie których ludzie z zbierają pieniądze na jakiś dobry cel walke z rakiem… pomoc choremu,,, itp. Takich gości bardzo popieram.
  Osobiście mogę wam podarować rower pod warunkiem że jesteście w stanie na nim objechać Europę
  Książkę do mechaniki proszę kupić samemu.
  Busy to dobre samochody tylo trochę trzeba pod nim odleżeć,aby go poznać. Potem można już nim podróżować..