Współpraca – blog i vlog podróżniczy Busem Przez Świat

by admin

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Napisz do nas na wspolpraca@busemprzezswiat.pl

Numer telefonu podajemy dopiero po kontakcie mailowym.

Statystyki naszego bloga i social mediów

0
czytelników bloga miesięcznie
0
odsłon bloga miesięcznie
0
spotkań autorskich i wystąpień
0
wydanych książek
0
fanów na facebooku
0
fallowersów na instagramie
0
subskrybentów na youtube
0
fallowersów na twiterze

Niezależny portal SocialAuditor ocenia jakość naszego konta na Instagramie na 100/100

Niezależny portal SocialAuditor ocenia jakość naszego konta na Instagramie na 100/100

Statystyki ostatnich publikacji na naszym Facebooku

Statystyki ostatnich publikacji na naszym Facebooku

Statystyki ostatnich publikacji na naszym Instagramie

Statystyki ostatnich publikacji na naszym Instagramie

Statystyki ostatnich publikacji na naszym Youtube

Statystyki ostatnich publikacji na naszym Youtube

Demografia naszych odbiorców na Facebooku

Demografia naszych fanów na FB

Demografia naszych odbiorców na Instagramie

Demografia naszych śledzących na IG

Demografia naszych odbiorców na Youtube

Demografia naszych śledzących na YT

Ostatnia aktualizacja powyższych danych: listopad 2020.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Umiejętności i doświadczenie

Działamy w blogosferze i marketingu od 2009 roku. Rozumiemy te branże i umiemy się w nich sprawnie poruszać. Jesteśmy doświadczonymi pisarzami, fotografami i filmowcami. Dostarczamy treści, które są najwyższej jakości.

Kreatywność

Mamy masę pomysłów i istotne jest dla nas aby współpraca z marką była współpracą na zasadzie 3x WIN. Nie bierzemy pieniędzy za zwykłe zareklamowanie czegoś – chcemy we współpracy z marką stworzyć coś co będzie wartościowe dla naszych odbiorców, dla marki i dla nas.

Zasięgi

Poza stworzeniem treści, umożliwiamy także ich dystrybucję do szerszego grona. Za pośrednictwem naszego bloga, kanału na youtube i social mediów mamy dostęp do kilkuset tysięcy odbiorców zainteresowanych podróżami, turystyką i aktywnym wypoczynkiem.

Uczciwość i influence marketing

Polecamy tylko te miejsca, które naprawdę nam się podobają i tylko te marki, których sami używamy. Nasi odbiorcy darzą nas dużym zaufaniem i liczą się z naszym zdaniem przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegoś produktu czy przed podróżą w jakieś miejsce.

Nasze aktualne projekty, do których szukamy partnerów

Jesteśmy w trakcie realizacji kilku naszych projektów. Są to projekty, które są bardzo pozytywnie odbierane przez naszych czytelników i widzów. Być może któryś z nich będzie pasował do Twojej marki i będziemy mogli stworzyć coś wspólnie.

Jeśli któryś z poniższych projektów Cię zainteresuje to koniecznie skontaktuj się z nami.

Podróże samochodowe po Polsce

Bardzo lubiana przez naszych czytelników seria podróży samochodowych po polskich województwach. W każdym odwiedzamy kilkadziesiąt atrakcji i wybieramy kilkanaście najbardziej wartych odwiedzenia. Potem przygotowujemy propozycje optymalnej trasy do zwiedzenia tego województwa w około tydzień.

Wyróżnienia

Blog Roku 2014

Twórca Wideo Roku 2015

Złota Dziesiątka najbardziej wpływowych blogerów w Polsce

1 miejsce wśród blogów podróżniczych, z którymi opłaca się współpracować

Bloger Roku 2018

Na gali Hashtagi Roku

Traveler Specjalny National Geographic

Nagroda Specjalna na World Travel Show

1 miejsce wśród blogów, którymi inspirują się Polacy

Ogólnopolskie Badanie Podróżników 2019

W rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów z 2017 roku przygotowanym przez Jasona Hunta znaleźliśmy się w złotej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.

W Ogólnopolskim Badaniu Podróżników 2019 blog Busem Przez Świat znalazł się na pierwszym miejscu wśród blogów, na których Polacy znajdują inspiracje do podróży. W kategoriach Facebook i Instagram znaleźliśmy się na drugim miejscu

W rankingu przygotowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów blog Busem Przez Świat znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii podróże i na 9 miejscu w kategorii ogólnopolskiej:

W innym rankingu przygotowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ekwiwalent reklamowy Busem Przez Świat został wyceniony na ponad 5 milionów złotych.

Pierwsze miejsce w kategorii „Podróże” w rankingu Hypeology:

Inne możliwości współpracy

Nie jesteśmy tylko blogerami, ale także podróżnikami, mówcami, twórcami wideo, autorami książek i fotografami, przez co możliwości współpracy z nami są bardzo szerokie. Należą do nich m.in.:

Blog - artykuły i serie artykułów

[divider]

Pojedyncze wpisy lub serie wpisów. Nie piszemy typowych artykułów sponsorowanych. Tworzymy treści, które powstają we współpracy z daną marką (pasującą do tematyki wpisu) i są wartościowe dla naszych czytelników.

[divider]

Wszystkie akcje wspieramy promocją w naszych social mediach. Na naszym facebooku gwarantujemy zasięg każdego posta do minimum 60.000 osób (zazwyczaj osiągamy taki zasięg organicznie ale w razie potrzeby promujemy post odpłatnie).

 

P.S. Aktualnie szukamy partnerów do kolejnych wpisów z serii przewodników „Podróże samochodowe po Polsce”.

Wideo

Tworzymy profesjonalne wideo o tematyce podróżniczej (i nie tylko), które są publikowane na naszym youtube, blogu lub facebooku. Przygotowujemy też filmy do publikacji w kanałach klienta. Odpowiadamy za scenariusz, operatorkę oraz montaż. Dysponujemy profesjonalnymi kamerami, sprzętem do zastosowań podwodnych i sportowych, kamerami 360 oraz dronami do ujęć z powietrza. Tworzymy także relację wideo z wyjazdów i eventów.

 

P.S. Aktualnie szukamy partnerów do drugiej serii filmów „Tajemnice Polski”.

Recenzje i sesje zdjęciowe sprzętu

Profesjonalnie zajmujemy się fotografią i wykonujemy sesje zdjęciowe produktów klienta w egzotycznych sceneriach. Podczas wyjazdu testujemy też sprzęt a jego recenzję publikujemy na naszym blogu w dziale „Testy i recenzje”.

Sprzedajemy także prawa do publikacji materiałów w kanałach klienta.

 

Przez cały rok testujemy sprzęt podczas podróży po Polsce, a od lipca oferujemy sesje zdjęciowe i testy na Alasce i w Kanadzie podczas podróży  „Busem przez 3 Ameryki”.

Podróże przygodowe dla firm

Organizujemy całe wyjazdy według własnego scenariusza. Odwiedzamy najbardziej charakterystyczne miejsca ale skupiamy się też na podróżowaniu poza utartymi szlakami i nasze wyjazdy zawsze są niezapomnianą przygodą życia, pełną adrenaliny. Nasze wyjazdy trwają od kilku dni do kilku miesięcy, zabieramy na nie od kilku do kilkudziesięciu osób.

Z wyjazdów przygotowujemy także pełną relację foto i wideo do umieszczenia na kanałach Klienta.

 

Szczegółową ofertę wyjazdów przygodowych dla firm znajdziesz tutaj >>

Wystąpienia

Prowadzimy wykłady na temat odwiedzonych państw i warsztaty na temat taniego podróżowania na festiwalach, uczelniach, w szkołach i bibliotekach. Występujemy także w firmach, na eventach, targach i piknikach z wykładami motywacyjno-podróżniczymi.

Pomagamy także w organizacji i promocji wydarzeń.

 

Szczegóły na temat naszych wystąpień znajdziesz w zakładce  „Wystąpienia”.

Konkursy

Organizujemy konkursy mające na celu promocję produktu Klienta. W zależności od tematyki, konkusy przeprowadzamy na samym facebooku (gwarancja zasięgu min. 60 tysięcy) lub na blogu albo youtube (i wspieramy je promocją na facebooku.

 

Minimalna wartość nagród w konkursie to 1000 zł.

O nas

Nazywamy się Karol i Ola Lewandowscy i jesteśmy autorami bloga BusemPrzezSwiat.pl, jednego z najpopularniejszych polskich blogów podróżnicznych w Polsce, śledzonego w sumie przez kilkaset tysięcy osób.

Jesteśmy podróżnikami, organizatorami kilkunadziesięciu wypraw do ponad 50 państw na 5 kontynentach. Jesteśmy też autorami bestsellerowych książek podróżniczych „Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza”, „Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” i „Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów”.

Zostaliśmy zwycięzcami konkursu Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015 oraz byliśmy nominowani do prestiżowej nagrody podróżniczej Kolosy. Jesteśmy autorami popularnego podróżniczego kanału na youtube o tanim podróżowaniu oglądanego co tydzień przez kilkadziesiąt tysięcy osób.

Jesteśmy też mówcami zapraszynymi na największe festiwale w Polsce, występowaliśmy już ponad 200 razy a publiczność liczyła nawet ponad 4000 osób.

karol-i-ola 2

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Napisz do nas na wspolpraca@busemprzezswiat.pl

Nasz blog w mediach

Mówili o nas między innymi:

Karol jako gość specjalny w programie "Ugotowani"
Relacja z wyprawy do USA w TVP2
Ola i Karol na żywo w programie "Świat się kręci" TVP1
Relacja z wyprawy przez Australię w Teleekspresie

www.busemprzezswiat.pl

Blog

Blog Busem Przez Świat został uznany za najlepszy blog podróżniczy w Polsce zdobywając nagrodę w konkursie Blog Roku 2014. Blog ma ponad 100 tysięcy fanów i co miesiąc czyta go regularnie ponad 60 tysięcy osób.

Blog zawiera relacje z wypraw, fotogalerie, porady dla początkujących podróżników, propozycje tras, testy i recenzje sprzętu, felietony podróżnicze i porady motoryzacyjne. Blog zrzesza bardzo wielu oddanych czytelników, którzy bardzo licznie przychodzą na spotkania autorskie (nawet ponad 500 osób na pojedynczym spotkaniu) a także biorą udział w wyprawach jako uczestnicy.

Kanał na youtube

Kanał podróżniczy zawierający ponad 100 filmów z podróży przez ponad 50 państw oraz serię poradników dla początkujących podróżników publikowanych pod nazwą „Wehikuł Podróżniczy”.

Niektóre z filmów opublikowanych na kanale były oglądane przez ponad 100 tysięcy osób, a cały kanał ma już ponad milion odsłon. Fragmenty filmów były publikowane między innymi w Telekspresie, TVN, TVN24 czy Pytanie na Śniadanie.

Nasze wyprawy

Zorganizowaliśmy ponad 20 wypraw, odwiedziliśmy ponad 50 państw i rocznie spędzamy w podróży ponad 6 miesięcy. Podróże trwają od kilku tygodni do kilku miesięcy i bierze w nich udział od kilku do kilkunastu osób. W sumie podróżowało z nami już ponad 100 czytelników bloga, którzy są zabierani na każdą wyprawę.

 

Podróże odbywają się różnymi środkami transportu – głównie starym kolorowym busikiem i wynajętymi campervanami, ale także samolotami, pociągami, terenówkami, autostopem czy nawet na wielbłądach.

 

Wyprawy odbyły się dotychczas na 5 kontynentach – od pustyń, przez lasy tropikalne, po koło podbiegunowe. Wszytkie podróże są relacjonowne na blogu, na filmach na youtube i w social mediach i śledzą je setki tysięcy osób.

Nasze książki

Wydaliśmy 8 książek, które są jednymi z najpopularniejszych książek podróżniczych ostatnich lat. Nakłady wyprzedawane w kilka tygodni, wielokrotne dodruki i drugie wydania. Wszystkie książki bardzo wysoko oceniane przez czytelników (powyżej 9/10)

Z Martyną Wojciechowską na Festiwalu National Geographic
Na Dniach Australii w Krakowie
Na Festiwalu Travenalia
Spotkanie autorskie z okazji premiery naszej kolejnej książki
Wystąpienie w galerii w Kielcach
Wystąpienie na evencie firmowym jednego z klientów

Nasze wystąpienia

Wystąpiliśmy na ponad 200 festiwalach i spotkaniach autorskich, na których publiczność liczyła nawet kilka tysięcy osób, a nasze wystąpienia zawsze zbierają bardzo wysokie noty.

Występowaliśmy m.in. na:

 

[starlist]

 • Kolosy w Gdyni (5 tys. osób)
 • Travenalia w Krakowie (1,5 tys. osób)
 • Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu
 • Targi Turystyczne w Katowicach
 • Targi Motoryzacyjne w Warszawie
 • Dni Australii w 6 największych polskich miastach
 • Festiwal Włóczykij
 • Festiwal Wanoga
 • Festiwal Karawana
 • Festiwal Bonawentura
 • Dni Turystyki w Poznaniu
 • TEDx Wrocław
 • i wiele innych.

[/starlist]

 

Co roku odbywa się także 10-20 spotkań autorskich z czytelnikami w największych polskich miastach. Występujemy także w szkołach, bibliotekach, klubach seniora czy przedszkolach.

Eventy

Występujemy także na różnego rodzaju eventach w charakterze gości specjalnych:

 

[starlist]

 • eventy firmowe
 • pikniki (prezentacje oraz stoiska tematyczne)
 • eventy w galeriach
 • targi turystyczne i inne

[/starlist]

Dotychczasowe współprace

Zaufali nam już m.in.:

i wielu innych.

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Napisz do nas na wspolpraca@busemprzezswiat.pl

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat