8 najpiękniejszych miejsc w Skandynawii

by Karol Lewandowski

Skandynawia zawsze kojarzyła nam się z zimnym, nieciekawym krańcem Europy. Zaskoczyła nas niesamowicie, okazując jednym z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w Europie, z krajobrazami rodem z Nowej Zelandii. Piękne fiordy, lodowce, góry i do tego wszystkiego jeszcze renifery. Poniżej prezentujemy zbiór naszym zdaniem najpiękniejszych miejsc w Skandynawii:

[divider]

Nordkapp

Po pierwsze miejsce symboliczne bo najdalej wysunięte na północ w całej Europie. A po drugie przepiękne tereny trekingowe i stada dzikich reniferów.

IMG_2341

IMG_2157

[divider]

Lofoty

Malownicze wysepki z pięknymi czerwonymi domkami. Kiedyś rybacy zatrzymywali się w nich podczas długich wędrówek, dziś w większości są przeznaczone dla turystów. Niesamowity klimat.

IMG_2989

 

IMG_3017

[divider]

Lodowce

Na własne oczy można zobaczyć jak postępuje globalne ocieplenie, dotknąć lodowca mającego tysiące lat i o mało nie zostać zmiecionym przez spadające odłamki.

IMG_3653

[divider]

Preikestolen

Czyli inaczej Pulpit Rock. Jedna z najbardziej widowiskowych skał w Norwegii.

IMG_4148

preikestolen

[divider]

Laponia

Można tu spotkać Świętego Mikołaja, setki dzikich reniferów i tysiące równie dzikich komarów.

IMG_1128

[divider]

Droga trolli

Jedna z najbardziej stromych dróg w Europie, zwana drabiną trolli lub drogą trolli. Idealne miejsce, żeby spalić klocki hamulcowe albo przegrzać silnik.

IMG_3370

[divider]

Fiordy

Piękne pozostałości po przejściu lodowców – góry zalane wodą. Ciągną się praktycznie wzdłuż całego norweskiego wybrzeża.

P7192555

[divider]

Język trolla

Kolejna widowiskowa skała w Norwegii.

10536759_601264659993334_1435847498_n[divider]

Na koniec oczywiście wszystkie miejsca na mapce:

[divider]

U Karola z Kołem Się Toczy również możecie poczytać więcej o ciekawych miejscach Wartych zobaczenia w Norwegii.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat