8 najpiękniejszych miejsc w Skandynawii

Skandynawia zawsze kojarzyła nam się z zimnym, nieciekawym krańcem Europy. Zaskoczyła nas niesamowicie, okazując jednym z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w Europie, z krajobrazami rodem z Nowej Zelandii. Piękne fiordy, lodowce, góry i do tego wszystkiego jeszcze renifery. Poniżej prezentujemy zbiór naszym zdaniem najpiękniejszych miejsc w Skandynawii:

Nordkapp

Po pierwsze miejsce symboliczne bo najdalej wysunięte na północ w całej Europie. A po drugie przepiękne tereny trekingowe i stada dzikich reniferów.

IMG_2341

IMG_2157

Lofoty

Malownicze wysepki z pięknymi czerwonymi domkami. Kiedyś rybacy zatrzymywali się w nich podczas długich wędrówek, dziś w większości są przeznaczone dla turystów. Niesamowity klimat.

IMG_2989

 

IMG_3017

Lodowce

Na własne oczy można zobaczyć jak postępuje globalne ocieplenie, dotknąć lodowca mającego tysiące lat i o mało nie zostać zmiecionym przez spadające odłamki.

IMG_3653

Preikestolen

Czyli inaczej Pulpit Rock. Jedna z najbardziej widowiskowych skał w Norwegii.

IMG_4148

preikestolen

Laponia

Można tu spotkać Świętego Mikołaja, setki dzikich reniferów i tysiące równie dzikich komarów.

IMG_1128

Droga trolli

Jedna z najbardziej stromych dróg w Europie, zwana drabiną trolli lub drogą trolli. Idealne miejsce, żeby spalić klocki hamulcowe albo przegrzać silnik.

IMG_3370

Fiordy

Piękne pozostałości po przejściu lodowców – góry zalane wodą. Ciągną się praktycznie wzdłuż całego norweskiego wybrzeża.

P7192555

Język trolla

Kolejna widowiskowa skała w Norwegii.

10536759_601264659993334_1435847498_n

Na koniec oczywiście wszystkie miejsca na mapce:

U Karola z Kołem Się Toczy również możecie poczytać więcej o ciekawych miejscach Wartych zobaczenia w Norwegii.

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl