ZEN – nowa aplikacja płatnicza, dzięki które oszczędzisz w podróży

Na polskim rynku właśnie pojawiło się coś bardzo fajnego, czego z radością zostaliśmy ambasadorami 🙂

Jeżeli lubicie oszczędzać na podróżach (i nie tylko) to właśnie pojawiła się nowa okazja. Dziś startuje aplikacja Zen współpracująca z Mastercard, która jest takim polskim Revolutem, tylko jeszcze lepszym i skupionym na zakupach w internecie 🙂

Zainstaluj aplikację ZEN

Rejestrując się koniecznie wpiszcie kod busemprzezswiatZEN – dostajecie 120 dni konta za darmo

Dlaczego warto zainstalować aplikację ZEN?

Oszczędność na przewalutowaniu i darmowe wypłaty z bankomatów


Dzięki karcie ZEN oszczędzacie na płaceniu kartą za granicą – nie płacicie NIC za przewalutowanie. Możecie też za darmo wypłacać pieniądze w bankomatach na całym świecie. Kartę możecie mieć w formie karty wirtualnej, tylko w aplikacji, ale możecie też ją zamówić w formie zwykłej fizycznej karty – za darmo przyjdzie pocztą do Waszego domu.

W aplikacji macie dostępne osobne „portfele” w różnych walutach (dostępnych jest kilkadziesiąt) i kilkoma kliknięciami możecie błyskawicznie przewalutowywać pieniądze między nimi.

Dodatkowy rok gwarancji

Dodatkowo, płacąc kartą Zen za zakupy macie automatycznie dodatkowy rok gwaranacji na elektronikę. Normalnie przedłużenie gwarancji sprzętu o wartości np. 2000 zł to koszt nawet 200 zł, więc jeśli często kupujecie elektronikę to jest to dla Was mega opcja.

Bezproblemowe zwroty i ochrona zakupów dzięki ZEN Care

Dzięki ZEN możecie też dużo łatwiej zwrócić niechciany towar czy np. odzyskać pieniądze jeśli ktoś oszuka Was w internecie i zamiast telefonu wyśle Wam ziemniaka – wszystkim zajmą się za Was pracownicy Zen, po prostu zgłaszacie im problemową transakcję za pomocą czatu wewnątrz aplikacji. Kontakt z ZEN jest błyskawiczny, zresztą sprawdźcie sami i po zainstalowaniu aplikacji zadajcie w Zen Care jakieś pytanie, jeśli czegoś nie będziecie wiedzieć.

Ja np. nie wiedziałem jak wpłacić pieniądze na moje konto ZEN :P. Okazało się, że po prostu na poniższym ekranie z dostępnymi „portfelami” trzeba długo przycisnąć dowolny z nich 😉

Cashback

A do tego wszystkiego macie jeszcze cashback, czyli zwrot części pieniędzy, jeśli płacicie kartą Zen – np. rezerwując przez Booking hotel na wakacje za 1200 zł, dostaniecie 180 zł zwrotu na konto 😮. I co ważne, dostajecie ten zwrot od razu – w innych tego typu aplikacjach trzeba na pieniądze czekać conajmniej kilka dni.

Wartości cashback w tej chwili prezentują się następująco:

Ważne – żeby cashback zadziałał, musicie najpierw wyszukać dany sklep w aplikacji i wejść na jego stronę z linku wewnątrz aplikacji. Oznacza to też, że zakup musi być dokonany za pomocą telefonu. Ale można to obejść – kompletujecie koszyk, np. na Allegro, na komputerze, a potem tylko finalizujecie zakup z telefonu.

Ile to kosztuje?

Podstawowe konto kosztuje około 5 zł miesięcznie (1 euro), rozbudowane 20 zł miesięcznie (5 euro). Ale jeśli nie będziecie w danym miesiącu używać Zena, to nie płacicie za konto nic.

Rejestrując się wpiszcie nasz kod busemprzezswiatZEN – dostajecie 120 dni konta za darmo

P.S. Zen ma też konta dla biznesu – np. z mega ofertą bramki płatności do Waszego sklepu internetowego. Szczegóły na stronie

Zainstaluj aplikację ZEN

 

#ZENTeam

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl