10 najpiękniejszych noclegów w USA

by Karol Lewandowski

10 najpiękniejszych noclegów w USA (darmowych i płatnych)

Uwielbiamy podróżować po USA ze swoim namiotem – jest tu pełno miejsc w których można przenocować blisko natury, a rano obudzić się z widokiem za milion dolarów. I co najlepsze – większość tych miejsc jest darmowa!

W sumie spędziliśmy w USA ponad 200 noclegów pod namiotem, a w tym wpisie przedstawiamy Wam nasze 10 ulubionych miejsc 🙂
Nie piszemy tu nic o Alasce, bo Alaska zasługuje na cały osobny wpis 🙂

[box type="shadow" ]

Obejrzyj nasz darmowy wykład "10 sposobów na tańszą podróż po USA"

W tym 1,5-godzinnym wykładzie dzielimy się sprawdzonymi sposobami na tańsze podróżowanie po USA. Dowiesz się z niego:

✅ Jak za kilka dolarów dziennie wynająć w USA auto lub kampera

✅ Gdzie szukać tanich lotów

✅ Gdzie szukać darmowych miejsc biwakowych w USA

✅ Jak oszczędzić na wstępach do parków narodowych

✅ Jak rezerwować noclegi w motelach o 70% taniej?

✅ I wiele więcej.

[button color="green" size="big" link="https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/wyklad-usa-24h/" ]Obejrzyj darmowy wykład >>[/button]

[/box]

1. Dolina Monumentów - The View Campground (Arizona)

Płatny/darmowy: płatny

Cena: 20$ za namiot

Udogodnienia: Toalety, prysznic, przy budce obsługi nawet darmowe WiFi.

Ten kemping będzie najdroższy w całym naszym zestawianiu, ale naprawdę jest wart swojej ceny. Znajduje się w samej Dolinie Monumentów, na terenie Parku Plemiennego, na skarpie z widokiem na najsłynniejszą panoramę ze wszystkich westernów.

Na kempingu są 3 rodzaje noclegów:

  • domki kempingowe (bardzo drogie)
  • miejsca pod kampery (kampery są trochę z tyłu więc mają gorszy widok)
  • miejsca na namioty (boski widok)

Miejsca na namioty znajdują się na zboczu, każde ma swój numerek i powierzchnię około 2×2-3×3 metry. Samochód trzeba zostawić na parkingu kilkaście metrów dalej. Każde miejsce jest tak ustawione, żeby mieć z namiotu widok na Monumenty, ale oczywiście najlepsze widoki mają te położone najniżej.

Na jednym miejscu może być tylko 1 namiot (z dowolną ilością osób). Miejsca najlepiej rezerwować wcześniej przez internet, albo przyjechać na kemping z samego rana i zapytać o dostępność. My przyjechaliśmy około 11:00 (we wrześniu) i bez rezerwacji dostaliśmy 4 najlepsze miejsca.

Link do rezerwacji: http://monumentvalleyview.com/campground/

W podróży przez USA towarzyszyły nam powerbanki firmy GP

2. Dolina Śmierci - Emigrant Campground (Kalifornia)

Płatny/darmowy: darmowy

Cena: 0$

Udogodnienia: Toalety, woda pitna, stoliki

Ten położony w samym sercu Doliny Śmierci kemping to świetny sposób, żeby doświadczyć Doliny Śmieci na 100%. Ten teren to Park Narodowy, więc noclegi na dziko są tu nielegalne. Dlatego warto wybrać ten oficjalny kemping, na którym możemy przenocować totalnie za darmo. Na terenie kempingu jest kran z wodą pitną (na rogu, przy znaku) oraz proste łazienki, bez prysznica.

Z kempingu mamy niesamowity widok na dolinę. Warto przyjechać tu wcześniej – po pierwsze po to, żeby zająć najlepsze miejsca, a po drugie po to, żeby nie przegapić imponującego zachodu słońca.

Uwaga – w lecie bywa tu bardzo gorąco, dlatego trzeba zabrać dużo wody i nastawić się na to, że noc może być bardzo ciepła (najlepiej spać pod samą moskitierą).

 

Bestseller 2021

Jak zorganizować własną podróż do USA?

Spędziliśmy na podróżowaniu po Stanach ponad 400 dni, zjechaliśmy je wzdłuż i wszerz, przeczytaliśmy o tym kraju wiele książek, a nawet kilka napisaliśmy sami. Naszą wiedzę uporządkowaliśmy w przejrzysty sposób w tym poradniku.

Z tą książką sam zorganizujesz podróż życia do USA!

 

3. Angel Peak Scenic Area BLM (Nowy Meksyk)

Płatny/darmowy: darmowy (teren BLM)

Cena: 0$

Udogodnienia: Prosta toaleta, stoliki, niektóre z zadaszeniem

Super miejsce dla osób podróżujących z Doliny Monumentów lub parku Mesa Verde w kierunku Santa Fe lub Albuquerque. Ten darmowy kemping znajduje się przy krawędzi pustynnego kanionu. Teren należy do rządowego BLM, można więc tu legalnie i za darmo nocować. Widoki o wschodzie i zachodzie robią olbrzymie wrażenie. W ciągu dnia, jak to na pustyni, bywa tu bardzo gorąco.

4. Pustynia koło Oatman (Arizona)

Płatny/darmowy: darmowy (pustynia)

Cena: 0$

Udogodnienia: Brak

Świetne miejsce tuż przy Drodze 66, niedaleko miasteczka Oatman (jadąc z Oatman w kierunku Kalifornii). Środek pustyni, nic tu nie ma, ale można tu legalnie przenocować i to z imponującym widokiem na pustynię i na Góry Czarne. Droga 66 na tym etapie jest bardzo kręta, dlatego lepiej dojechać tu przed zmrokiem.
Jeden z najpiękniejszych odcinków Drogi 66!

5. Nad kanionem rzeki Małe Kolorado (Arizona)

Płatny/darmowy: darmowy (pustynia)

Cena: 0$

Udogodnienia: Brak

Przepiękne miejsce niedaleko Parku Petrified Forest National Park w Arizonie. Dojazd szutrową drogą, dużo kamieni, dlatego radzimy jechać powoli i tylko autem z wysokim zawieszeniem. Bardzo dużo miejsc wzdłuż krawędzi kanionu, z przepięknym widokiem. Blisko Drogi 66.

6. Gilbert Ray Campground - Park Saguaro (Arizona)

Płatny/darmowy: płatny (teren Parku Narodowego)

Cena: 10$ za miejsce namiotowe (bez prądu), 20$ z prądem

Udogodnienia: łazienki, prysznice, woda pitna, stoliki, prąd

Jeżeli marzyliście o tym, żeby spędzić nocleg na pustyni wśród olbrzymich kaktusów to dobrze trafiliście. Kemping jest położony na terenie Parku Narodowego Saguaro, na pustyni wśród kaktusów Saguaro będących symbolem Arizony. Miejsce jest super bazą wypadową do zwiedzania Parku. Piękne wschody i zachody słońca.

Brak rezerwacji, kto pierwszy ten lepszy. Zakaz ognisk.

7. Dziki kemping we wschodnim Saguaro (Arizona)

Płatny/darmowy: darmowy (teren BLM)

Cena: 0$

Udogodnienia: brak

 

Darmowy kemping na wzgórzu pełnym kaktusów za wschód od Tuscon. Piękne widoki, dużo kaktusów, ale trochę kamieniście.

8. BLM niedaleko Albuquerque

Płatny/darmowy: darmowy (teren BLM)

Cena: 0$

Udogodnienia: brak

 

Piękny pustynny teren niedaleko Albuquerque. Bardzo spokojne miejsce, w sam raz na wyciszenie się przy ognisku 🙂

Darmowy BLM niedaleko Albuquerque

9. BLM niedaleko wydm Great Sand Dunes (Kolorado)

Płatny/darmowy: darmowy (teren BLM)

Cena: 0$

Udogodnienia: brak

Duży pustynny teren u podnóża góry Blanca Peak. Super baza wypadowa do Parku Narodowego Great Sand Dunes, w którym można spróbować surfingu na piachu.

10. BLM pomiędzy Seligman a Kingman

Płatny/darmowy: darmowy (teren BLM)

Cena: 0$

Udogodnienia: brak

Bardzo spokojna miejscówka przy starej Drodze 66 pomiędzy miasteczkami Seligman i Kingman. Trzeba otworzyć sobie bramę, zamknąć ją za sobą, wpisać się do zeszytu a potem przejechać około 1 km i po lewej stronie szukać pierwszych miejscówek. Blisko natury i z ładnym widokiem.

Zrzut ekranu 2018-12-26 22.28.25
Zrzut ekranu 2018-12-26 22.27.54

Wpis powstał we współpracy z marką GP Batteries

Bestseller 2020

Busem przez świat. Droga 66

Podróż najbardziej kultową drogą Ameryki

Wyruszyliśmy w prawie 3-miesięczną podróż przez USA śladami kultowej Drogi 66. Szukaliśmy tego co z niej zostało, i ludzi którzy pomimo jej upadku, dalej wierzą w jej legendę. Przejechaliśmy każdy kilometr tej słynnej drogi, zobaczyliśmy prawdziwą amerykańską prowincję i poznaliśmy historie ludzi, których nie zapomnimy do końca życia. Chcieliśmy dowiedzieć się czy Ameryka, którą znamy z filmów jest prawdziwa i przekonać się na własnej skórze, czy Droga 66 już nie istnieje.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat