Tarnów – kawa w tramwaju

by Karol Lewandowski

Szybka wizyta w Tarnowie

Jeździmy ostatnio sporo po Polsce ogarniając swoje różne sprawy i przy okazji czasem napada nas jakiś nasz szalony obserwator internetowy i poleca nam jakieś wyjątkowe miejsce, które koniecznie powinniśmy odwiedzić. W Tarnowie zaatakowała nas przeeeesympatyczna dziewczyna, którą powiedziała, żebyśmy poszli na kawę do tramwaju. No i poszliśmy na tę kawę i oszaleliśmy! Co za miejsce! Co za klimat! Jak będziecie w Tarnowie to koniecznie tam idźcie! Nie dość, że dobra kawa, herbata też niczego sobie, to i ciasta, no ale przede wszystkim klimat!

Kawiarnia w tramwaju

Tramwaj, w którym dziś działa kawiarnia to wierna replika słynnych, tarnowskich „biedronek” – czerwonych, elektrycznych tramwajów, które ponad 100 lat temu dobrze się miały na tych terenach. Tarnów był obok Lwowa i Krakowa jednym z trzech miast Galicji gdzie takie tramwaje elektryczne jeździły. Później w roku 1942 okupacyjne władze niemieckie zlikwidowały tramwaje w Tarnowie, za powód podając, że przeszkadzają w ruchach wojsk na wschód. W 2012 roku na tarnowską ulicę znów powraca tramwaj, tym razem żeby służyć za niesamowicie klimatyczną kawiarnię.

P.S. Tarnów – na pewno tu jeszcze wrócimy przy okazji naszych podróży samochodowych po Polsce i tworzenia przewodnika po woj. małopolskim 🙂

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat