Sycylia – 3 polecane domy na wynajem

by Karol Lewandowski

Naszą objazdówkę po Sycylii podzieliliśmy na 3 części – zachodnią, południową i północną. W każdym z tych miejsc mieliśmy jedną bazę wypadową (dom na wynajem) i to z niej robiliśmy codzienne wycieczki wynajętym autem.

Wszystkie trzy domy trafiły nam się bardzo dobrze, więc wszystkie trzy polecamy poniżej.

Kilka innych przydatnych informacji:

  • Lecieliśmy Ryanairem z Krakowa do Palermo
  • Na lotnisku Palermo wynajęliśmy auto za pomocą strony RentalCars. Pierwsze auto wynajęliśmy z firmy TargetRent, drugie z Leasys. Polecamy obie, szczególnie tę drugą, bo odbiór jest od razu na lotnisku. Za Jeepa Renegade zapłaciliśmy około 20 euro za dzień (wynajem w listopadzie)

Trasa naszej podróży z zaznaczonymi domami

 

 

1. Dom na plaży w San Vito Lo Capo (zachód wyspy). 8 osób, 29 euro za osobę za noc

Pierwszą bazę mieliśmy  w San Vito Lo Capo (zachód wyspy). W okolicy odwiedziliśmy: Riserva Naturale dello Zingaro, Erice, Trapani, Temple of Segesta, Terme Segestane – dzikie, gorące źródła.

Willa była położona na samej plaży. Obok są dwie mniejsze i tańsze. Wynajmowaliśmy bezpośrednio przez stronę https://eng.sanvitolocapovacation.com/villas/villa-acquamarina-9

2. Dom w sadzie pomarańczowym koło Ribera (południe wyspy). 4 osoby, 17 euro za osobę.

Drugą bazę mieliśmy w małym domku w sadzie pomarańczowym. Dom składa się z dwóch części – wynajmuje się górną, z osobnym wejściem. Podczas naszego pobytu na dole nie było właścicieli – mieszkają tam tylko okazyjnie.

Wynajmowaliśmy przez Airbnb: https://www.airbnb.pl/rooms/1838531

W okolicy: Scala dei Turchi, Valley of the Temples (nie byliśmy w końcu, ale Wy możecie 😄 )

3. Dom 500m od plaży w Piana Calzata (północ wyspy). 8 osób, 10 euro za osobę.

Trzecią bazę mieliśmy w Piana Calzata (północ wyspy). Dom znajduje się na zamkniętym osiedlu identycznych domów wakacyjnych, w drugiej linii domów od plaży. Na miejscu trzeba zapłacić dodatkowo 15 euro za zestaw pościeli i ręczników dla każdej osoby (15 euro za osobę / pobyt). Rezerwowaliśmy przez Airbnb: https://www.airbnb.pl/rooms/

W okolicy odwiedziliśmy: Cefalù – najpiękniejsze sycylijskie miasteczko jakie odwiedziliśmy, Caccamo – piękne i malowniczo położone, Roccapalumba.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat