image

Rano Karol znajduje w namiocie.. olbrzymiego zolwia ladowego ktory najwyrazniej wyczul nasza kasze z gulaszem :).

Jedziemy do Medjugorje – wioski z sanktuarium maryjnym. Jest to jedno z najbardziej znanych na swiecie miejsc nie potwierdzojych ale tez nie zanegowanych objawien Matki Boskiej. Sciagaja tu setki pielgrzymow. Takze i my wchodzimy droga krzyzowa na sama gore.

Potem jedziemy do wodospadow Kravica. Wspaniale orzezwienie w zimnej wodzie na ten strasznie goracy dzien. I do tego w przepieknym otoczeniu. Polecamy to miejsce!

Na granicy celnicy przez godzine przeszukuja kazdy zakamarek w busie. W tym roku jeszcze nikt nas tak nie przetrzepal. Szukali oczywiscie narkotykow, ktorych oczywiscie nie bylo – wedlug nich wyglad busa sugerowal co innego ;).

W Chorwacji zajezdzamy do malego miasteczka niedaleko Ploce i cale popoludnie i noc spedzamy na plazy w centrum tuz obok dyskoteki.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat