image

Dzien 33, przejechane 9603 km

30 metrow nad krystalicznie czysta i lodowato zimna woda rozlegaja sie rowne oklaski tlumu. Na krawedzi 500-letniego mostu stoi Ikar Mostaru. Jeden z kilku smialkow ktorzy od dzieciaka trenuja do tego wyczynu.
Ikar rozklada rece a tlum zamiera. Nagle odbija sie od bialego marmuru i szybuje w dol. Wbija sie w blekitna wode i znika  pod powierzchnia. Po chwili wyplywa a z gory rozbrzmiewaja oklaski i okrzyki tlumu.

Stary Most wzniesiony w 1566r. jest glowna atrakcja Mostaru. Jego zniszczenie w 1993r bylo symbolem wojny w calej Bosni – kleski cywilizacji i zwyciestwa barbarzynskiej przemocy. Dalej znajduje sie tam kamien z napisem 'dont forget 1993′.

W okolicach mostu znajduje sie kilka meczetow oraz targ na ktorym mozna kupic bardzo duzo wyrobow lokalnych rzemieslnikow z drewna i metalu.

Wieczorem niedaleko nas ktos do siebie strzela, najpierw pojedyncze strzaly a potem cala seria z karabinu. Niby jestesmy w Bosni, ale strzelaniny sie nie spodziewalismy..

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat