image

Dzien 35, 04.09.2011, niedziela
Przejechane: 9920 km

Wczoraj troche zabalowalismy i ranek zaskakuje nas obudzeniem sie w centrum.. malego targu rybnego, ktory rozlozyl sie w srodku naszego obozowiska na plazy.

Jedziemy 50 km dalej i pol dnia spedzamy na pieknej kamienistej plazy. Nurkujac w morzu napotykamy na dziesiatki ostrych jezowcow i lawice kolorowych ryb.

Kiedy nudza nam sie kapiele sloneczne i wodne jedziemy dalej na polnoc, do Splitu. Miasto ma bardzo charakterystyczne centrum – jest nim olbrzymi palac. Z biegiem czasu palac rzymskiego cesarza Dioklecjana zamienil sie w element starego miasta, korytarze przeksztalcily sie w uliczki a komnaty w place.
Na srodku znajduje sie katedra sw. Dujama o ksztalcie rotundy z wysoka dzwonnica. Katedra jest najstarsza katedra na swiecie! A wejscia do srodka strzeze egipski sfinks majacy ponad 4 tysiace lat.

Podziwiajac katedre spotykamy 4-osobowa polska wyprawe rowerowa. Tyniecka Grupa Rowerowa planuje dojechac na 2 kolkach az do Grecji! Przejechali juz Slowacje i Wegry, z 6 osob zostaly juz tylko 4 a przed nimi jeszcze cale Balkany. Zyczymy powodzenia!

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat