Rozpoczęliśmy 3 etap podróży przez 3 Ameryki [Vlog #1]

by Karol Lewandowski

Wyruszyliśmy w 3 etap naszej podróży przez 3 Ameryki i zapraszamy Was na pierwszy odcinek z tej serii.

Jeśli chodzi o trasę, to nie mamy jej dokładnie zaplanowanej. Nie mamy żadnych terminów ani niczego innego co by nas w tej podróży ograniczało. Na pewno wiemy, że nie chcemy się śpieszyć i pędzić jeszcze do Argentyny. Chcemy na spokojnie poznać Ameryki swoim tempem. Tym razem ruszamy w region Pacific Northwest, czyli w mniej znaną część Ameryki, gdzie wysokie góry i wulkany przeplatają się z pięknymi dzikimi plażami i gorącymi źródłami, położonymi w gęstych lasach. Na pewno odwiedzimy północną Kalifornię, Oregon, Waszyngton, Montanę i może Idaho, a co potem – zobaczymy.

Te stany planujemy odwiedzić podczas tego etapu podróży

Będzie to podróż w poszukiwaniu wolności, ale tym razem tej wewnętrznej ✨

Odcinki będą pojawiać się 2 razy w tygodniu:
➡️ ŚRODY o 19:00
➡️ SOBOTY o 19:00
Nie będą to codzienne vlogi. Będą to vlogi będące skrótem 3-4 ostatnich dni.

Filmy będą pojawiać się z około 10-dniowym opóźnieniem od nagrania.

Dlaczego nie codziennie? Powodów jest kilka. Po pierwsze będziemy podróżować przez regiony, w których prawie nie ma zasięgu, a codzienne vlogi powodowały, że musieliśmy wrzucać codziennie 10-20 GB materiału. Musielibyśmy co kilka dni wyjeżdżać z natury i szukać miasta i internetu. A nie chcemy pod to podporządkowywać naszej podróży.

Po drugie ta podróż będzie dużo spokojniejsza niż poprzednie etapy i nieraz będziemy przez kilka dni siedzieć na jednej plaży, czy nad jednym jeziorkiem. I czasem po prostu nie byłoby o czym robić vlogów.

 

Partnerem tej podróży jest KLM. Do USA polecimy nowym połączeniem KLM z Wrocławia przez Amsterdam do Los Angeles.

 

Ten odcinek i wszystkie pozostałe odcinki z tej serii znajdziecie na tej playliście: Busem przez 3 Ameryki S03

Pamiętajcie, żeby zasubskrybować nasz kanał na youtube. Dzięki temu będziecie dostawać powiadomienia o naszych nowych odcinkach (trzeba też nacisnąć przycisk „dzwoneczka”). Kanał możecie zasubskrybować tutaj: https://www.youtube.com/user/BusemPrzezSwiat?sub_confirmation=1

Pierwszy etap podróży przez 3 Ameryki – Alaska i Kanada

W pierwszym etapie tej podróży przejechaliśmy 20.000 km przez drogi i bezdroża Alaski i Kanady. Vlogi z tej podróży znajdziecie tutaj:

 

Drugi etap podróży przez 3 Ameryki – Droga 66

W drugim etapie tej podróży przejechaliśmy 20.000 km przez kultową Drogę 66. Vlogi z tej podróży znajdziecie tutaj:

 

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat