8 najpiękniejszych miejsc w Maroko

Sahara

Zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w Maroku. Wielbłądy, pomarańczowy piasek i widoki prosto z przewodników. Za niewielkie pieniądze można wybrać się razem z karawaną wielbłądów na środek Sahary, spędzić noc w nomadzkim obozowisku, przy ognisku podziwiać gwiazdy a rano wspiąć się na wydmę i zobaczyć przepiękny wschód słońca nad pustynią.

IMG_0167kopia

Marrakesz

Miasto zwane „sercem Maroka”. Nietypowy dla marokańskich miast olbrzymi placu Djemaa El Fna jest miejscem magicznym – można spotkać tu zaklinaczy węży, tancerzy, małpy, kameleony i setki innych atrakcji. W dzień plac jest miejscem targowym pełnym przypraw, owoców, dywanów i wyrobów miejscowych rzemieślników, wieczorem zamienia się w olbrzymie skupisko restauracji w których można zjeść wszystko od tradycyjnych tajinów po mózg owcy i ślimaki.

IMG_1123

Szafszawan

Błękitne miasto. Kolor domów i uliczek tworzy niesamowity klimat, a miasto jest bardzo fotogeniczne. Ponoć wśród mieszkańców panuje fotofobia często połączona nawet z agresją, my jednak się z tym nie spotkaliśmy. Zamiast „no photo” słyszeliśmy za to w kółko zapytania „Hashish? Hash my friend?”.

IMG_8472

Fez

Medyna czyli stare miasto to istny labirynt pełen wąskich uliczek, zaułków i placyków. Trafiliśmy tam akurat podczas święta ofiarowania, kiedy w mieście nie ma turystów, a każda rodziny rytualnie przed domem zarzyna barana lub owcę. Uliczkami płynie krew, baranie głowy płoną na ogniskach zrobionych w wąskich przejściach, a dzieciaki ganiają z jelitami i czaszkami zwierząt. Do tego miasto słynie z garbarni, tkalni i farbiarni. Pomimo istnej Sodomy i Gomory na ulicach zakochaliśmy się w tym mieście.

IMG_9087

Rabat

Stolica Maroka, dużo czystsza, bardziej cywilizowana i przyjazna niż miasta na wschodzie kraju. Bardzo ładna cytadela i największy na świecie minaret. Dodatkowo w okolicach Rabatu znajduje się wiele świetnych miejscówek do surfingu, którego też dane nam było spróbować.

IMG_2008

Wodospad Ouzoud

Ciekawa odmiana po setkach kilometrów pustyń – oaza z przepięknym wodospadem, pod którym można się ochłodzić i zażyć kąpieli. Ponoć można tu też spotkać dzikie małpy.

IMG_1669

Kanion Todra

Położony w górach kanion z imponującymi 300-metrowymi skalnymi ścianami.

DCIM120GOPRO

Góry Atlas

Imponujące surowe góry, pełne małych, nieturystycznych osad.

IMG_0988kopia

IMG_0623kopia

maroko trip trasa kopia

 

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl