8 najpiękniejszych miejsc w Maroko

8 najpiękniejszych miejsc w Maroko

Sahara

Zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w Maroku. Wielbłądy, pomarańczowy piasek i widoki prosto z przewodników. Za niewielkie pieniądze można wybrać się razem z karawaną wielbłądów na środek Sahary, spędzić noc w nomadzkim obozowisku, przy ognisku podziwiać gwiazdy a rano wspiąć się na wydmę i zobaczyć przepiękny wschód słońca nad pustynią.

IMG_0167kopia

Marrakesz

Miasto zwane “sercem Maroka”. Nietypowy dla marokańskich miast olbrzymi placu Djemaa El Fna jest miejscem magicznym – można spotkać tu zaklinaczy węży, tancerzy, małpy, kameleony i setki innych atrakcji. W dzień plac jest miejscem targowym pełnym przypraw, owoców, dywanów i wyrobów miejscowych rzemieślników, wieczorem zamienia się w olbrzymie skupisko restauracji w których można zjeść wszystko od tradycyjnych tajinów po mózg owcy i ślimaki.

IMG_1123

Szafszawan

Błękitne miasto. Kolor domów i uliczek tworzy niesamowity klimat, a miasto jest bardzo fotogeniczne. Ponoć wśród mieszkańców panuje fotofobia często połączona nawet z agresją, my jednak się z tym nie spotkaliśmy. Zamiast “no photo” słyszeliśmy za to w kółko zapytania “Hashish? Hash my friend?”.

IMG_8472

Fez

Medyna czyli stare miasto to istny labirynt pełen wąskich uliczek, zaułków i placyków. Trafiliśmy tam akurat podczas święta ofiarowania, kiedy w mieście nie ma turystów, a każda rodziny rytualnie przed domem zarzyna barana lub owcę. Uliczkami płynie krew, baranie głowy płoną na ogniskach zrobionych w wąskich przejściach, a dzieciaki ganiają z jelitami i czaszkami zwierząt. Do tego miasto słynie z garbarni, tkalni i farbiarni. Pomimo istnej Sodomy i Gomory na ulicach zakochaliśmy się w tym mieście.

IMG_9087

Rabat

Stolica Maroka, dużo czystsza, bardziej cywilizowana i przyjazna niż miasta na wschodzie kraju. Bardzo ładna cytadela i największy na świecie minaret. Dodatkowo w okolicach Rabatu znajduje się wiele świetnych miejscówek do surfingu, którego też dane nam było spróbować.

IMG_2008

Wodospad Ouzoud

Ciekawa odmiana po setkach kilometrów pustyń – oaza z przepięknym wodospadem, pod którym można się ochłodzić i zażyć kąpieli. Ponoć można tu też spotkać dzikie małpy.

IMG_1669

Kanion Todra

Położony w górach kanion z imponującymi 300-metrowymi skalnymi ścianami.

DCIM120GOPRO

Góry Atlas

Imponujące surowe góry, pełne małych, nieturystycznych osad.

IMG_0988kopia

IMG_0623kopia

maroko trip trasa kopia

 

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki, magister zaawansowanej informatyki. Z zawodu grafik komputerowy. Pomysłodawca i organizator projektu Busem Przez Świat. Odwiedził ponad 50 państw na 5 kontynentach. Jako jedyny z ekipy wziął udział we wszystkich wyprawach. Autor książek "Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza" i "Ameryka za 8 dolarów" i "Australia za 8 dolarów". Kontakt karol@busemprzezswiat.pl
x

Check Also

Zjadłem mózg owcy

Krew na marokańskich ulicach, przeraźliwe wycie zarzynanych zwierząt i dzieci biegające z jelitami i nogami w rolach przytulanek - czyli święto Id al Adha.

Wyjazd własnym autem do Maroko – co i jak, poradnik

Jakie pozwolenia są potrzebne i o czym trzeba wiedzieć jadąc do Maroko swoim autem.