image

Dzien 3, 03.08.2011, sroda
Przejechane : 1050km

Pradziadkowie trzech czlonkow naszej zalogi pochodzili z Zytomierza w polnocnej Ukrainie dlatego postanowilismy odnalezc mieszkajaca tam dalej rodzine i slady po domu naszych pradziadkow o ktorym slyszelismy liczne opowiesci w dziecinstwie.

Wczoraj zamokly nam spiwory (przewozone na dachu) wiec bez nich noc byla bardzo zimna. Rano nasze obozowisko, ktore znajduje sie na polu slynnej bitwy pod Beresteczkiem zostaje otoczone przez stado krow. Poza muczeniem budzi nas takze upragnione przez nas od kilku dni slonce – dzien zapowiada sie bardzo slonecznie :).
W Beresteczku spotykamy rowerzystow-podroznikow z Polski: Tomka i Daniela, ktorzy postanowili rowerami objechac zachodnia Ukraine.

Pokonujemy dluga droge na polnoc Ukrainy. Po drodze pozdrawia nas grupa polskich TIRow.
W Zytomierzu udaje nam sie spotkac z nasza krewniaczka – kuzynka babci, ciocia Zofia.
Zaprasza nas na nocleg do swojego domku i do pozna snuje opowiesci o nieznanych dziejach naszej rodziny jeszcze w czasach wojny.
Jutro z samego rana wyruszymy wspolnie odnalezc stara kamienice w Zytomierzu w ktorej mieszkali dziadkowie oraz polozny na wsi i byc moze jeszcze istniejacy przedwojenny dom i posiadlosc pradziadkow.

zwierzeta australia pajaki kangury weze

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat