23.08.2017, środa

Granicę Kanady z Alaską przekraczaliśmy w dość niestandardowym miejscu, dlatego nie staliśmy na granicy w żadnych kolejkach, a celnicy byli bardzo przyjaźni i wyluzowani. Nie przeszliśmy żadnej kontroli ani nie było żadnych podejrzliwych pytań.
Granicę przekraczaliśmy wysoko w chmurach i gęstych mgłach trasy The Top Of The World Highway. Niech nazywa „highway” was nie zmyli – nie była to żadna wybetonowana autostrada. Wręcz przeciwnie. W wielu miejscach był to zwykły żwir wysypany na ziemiste klepisko, albo zwykły szuter. Jechało się bardzo powoli i leniwie, i ciągle do góry, więc bus wył w niebogłosy prosząc o małe przerwy.
No ale udało się. Jesteśmy na Alasce ? Uf!

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat