Dzień 37 – Dotarliśmy na Alaskę!

Dzień 37 – Dotarliśmy na Alaskę!

23.08.2017, środa

Granicę Kanady z Alaską przekraczaliśmy w dość niestandardowym miejscu, dlatego nie staliśmy na granicy w żadnych kolejkach, a celnicy byli bardzo przyjaźni i wyluzowani. Nie przeszliśmy żadnej kontroli ani nie było żadnych podejrzliwych pytań.
Granicę przekraczaliśmy wysoko w chmurach i gęstych mgłach trasy The Top Of The World Highway. Niech nazywa „highway” was nie zmyli – nie była to żadna wybetonowana autostrada. Wręcz przeciwnie. W wielu miejscach był to zwykły żwir wysypany na ziemiste klepisko, albo zwykły szuter. Jechało się bardzo powoli i leniwie, i ciągle do góry, więc bus wył w niebogłosy prosząc o małe przerwy.
No ale udało się. Jesteśmy na Alasce ? Uf!

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki, magister zaawansowanej informatyki. Z zawodu grafik komputerowy. Pomysłodawca i organizator projektu Busem Przez Świat. Odwiedził ponad 50 państw na 5 kontynentach. Jako jedyny z ekipy wziął udział we wszystkich wyprawach. Autor książek "Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza" i "Ameryka za 8 dolarów" i "Australia za 8 dolarów". Kontakt karol@busemprzezswiat.pl