Australia – 10 filmów, z Australią w tle

Filmy są nieodłączną częścią naszych podróży i ich planowania. Przed podróżą lubimy wczuwać się w klimat kraju, do którego się wybieramy. Podczas naszych podróży uwielbiamy odnajdywać miejsca ze znanych nam filmów. Natomiast po powrocie oglądamy je, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o odwiedzonych miejscach i zasłyszanych historiach i daje nam to jeszcze pełniejszy obraz odwiedzonego państwa.

Niezależnie czy dopiero wybieracie się do Australii czy już stamtąd wróciliście – koniecznie obejrzyjcie poniższe 10 filmów, a jeżeli znacie jeszcze jakieś ciekawe filmy związane z Australią to dajcie nam znać w komentarzach.

Polowanie na króliki

rok produkcji: 2002

Film porusza problem „skradzionego pokolenia” czyli aborygeńskich dzieci zabieranych od ich rodziców przez rząd australijski w celu zniszczenia kultury Aborygenów. 14-letnia Aborygenka wraz z młodszą siostrą i kuzynką uciekają z sierocińca i przemierzają 2000 km w poszukiwaniu drogi do domu, a po piętach depcze im policja i aborygeński tropiciel.

Nasza ocena: 10/10

Mad Max

rok produkcji: 1979-2015 (4 części)

4 części filmu o postapokaliptycznej przyszłości, kiedy po ziemia wygląda jak wielka pustynia a ludzie walczą o paliwo. Większość filmu była kręcona w okolicach Coober Pedy i zwiedzając to miasto czuć klimat Mad Maxa.

Nasza ocena: 9/10

Krokodyl Dundee

rok produkcji: 1986-2001 (3 części)

Bardzo zabawna australijska komedia. Do australijskiego łowcy krokodyli przylatuje dziennikarka z Nowego Jorku, żeby zrobić z nim wywiad, a następnie zabiera go ze sobą do Stanów.

Historia Krokodyla Dundee jest inspirowana historią australijskiej legendy, Krokodyla Harrego, którego dom możecie odwiedzić w Coober Pedy.

Po obejrzeniu tego filmu będziesz chciał wrócić z Australii z kapeluszem w stylu Dundee’ego.

Nasza ocena: 9/10

Australia

rok produkcji: 2008

Australia u progu II wojny światowej. Nicole Kidman dziedziczy ranczo i z pomocą Hugh Jackmana postanawia przepędzić stado przez australijski outback. Świetnie pokazany jeden z  piękniejszych rejonów Australii –  Kimberley.

Film dobrze pokazuje jak olbrzymie są australijskie rancha.

Nasza ocena: 9/10

Ned Kelly

rok produkcji: 2003

Historia australijskiego „Robin Hooda” – „przestępcy” Ned’a Kelly’ego, który okradał banki i zabijał policjantów. Przez wielu do dziś jest uważany za bohatera. Dobrze pokazane czasy, kiedy w Australii panowało bezprawie rodem z amerykańskiego dzikiego zachodu.

Film na podstawie prawdziwej historii.

Nasza ocena: 8,5/10

Tracks

rok produkcji: 2013

Młoda kobieta w towarzystwie 4 wielbłądów i psa rusza w liczącą prawie 3000 km pieszą wędrówkę przez australijskie pustynie. Film na podstawie prawdziwej historii więc tym bardziej robi wrażenie.

Kwintesencja piękna australijskiego outbacku.

Nasza ocena: 7/10

Priscilla, królowa pustyni

rok produkcji: 1994

2 homoseksualistów i transwestyta wyruszają w wielką podróż starym autobusem przez Australię, żeby wystąpić na scenie w niewielkim miasteczku.

Nasza ocena: 6/10

Walkabout

rok produkcji: 1971

Osierocone i pozostawione na pustyni dzieci poznają małego Aborygena i uczą się przetrwania w australijskim buszu.

The Tracker 

rok produkcji: 2002

Trzech białych dostaje misję wyśledzenia i schwytania Aborygena posądzonego o morderstwo białej kobiety.

Zamek

rok produkcji: 1997

Rodzina mieszkająca przy lotnisku w Melbourne zostaje zmuszona do opuszczenia swojego domu z powodu rozbudowy lotniska.

Film świetnie pokazujący australijskie poczucie humoru, które jest wyjątkowe na skalę świata.

Znacie jeszcze jakieś filmy dobrze pokazujące Australię i warte obejrzenia przed podróżą do tego kraju? Jeśli tak to polećcie je w komentarzu – z chęcią je obejrzymy i dodamy do tego wpisu.

Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów

busem-przez-swiat-australia-za-8-dolarow-b-iext46027489
Jeżeli interesuje Cię Australia to na pewno zainteresuje Cię nasza najnowsza książka.

Opowiada ona historię naszej 4-miesięcznej wyprawy 25-letnim busikiem na polskich tablicach przez krainę kangurów.

50-stopniowe upały, jadowite węże i pająki, krokodyle, psy dingo, kangury i awarie na spalonych słońcem pustyniach.

Książka jest także poradnikiem dla każdego, kto marzy o własnej podróży do Australii – opisuje w niej krok po kroku jak zorganizować własną podróż i jak zrobić to tanio (nawet za 8 dolarów dziennie). Jest też kopalnią wiedzy na temat kontynentu australijskiego.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ Z AUTOGRAFEM

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl