Dzień 3 – Abu Dhabi i lot do Singapuru – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

abu dabi

czwartek 28.11.2013r.

Rano budzi nas stewardessa i każe zapiąć pasy – szykujemy się do lądowania w Abu Dhabi. Niestety będziemy tu tylko 3h i nie mamy wizy więc nasz pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ograniczy się do lotniska i widoków z tego lotniska.

Ale za to jakich widoków! Panuje tu przepych, co chwile mijamy jakiegoś szejka, a za oknem 40 stopni, palmy i pustynie. Na każdym kroku widać też napisy „Najlepsze lotnisko na Bliskim Wschodzie”.

Czasu nie ma dużo więc biegniemy na kolejną odprawę. Znów przeszukanie, kontrola bagażu, biletu i paszportu, wchodzimy na samolot, posiłek, film, drzemka, posiłek i.. po 8 godzinach lądujemy w Singapurze 🙂

Przed wylądowaniem musimy wypełnić dokumenty na temat miejsca pobytu w Singapurze i wwożonych towarów – zakazane jest wwożenie tytoniu, gum do żucia i wielu innych rzeczy. Na lotnisku wsiadamy do metra i jedziemy na adres podany nam przez Alicję, Polkę mieszkającą w Singapurze, która obiecała nas przenocować.

Po wyjściu z metra dopiero dociera do nas zmiana klimatu. Pomimo późnej pory jest strasznie gorąco i wilgotno a my stoimy poubierani w kurtki i grube buty. Do domu Alicji musimy jeszcze przejść pół godzinki na nogach, co przy takim upale i z torbami ważącymi 25kg okazuje się niezłym wyczynem. Po drodze zaskakuje nas to jak jest tu czysto i jacy ludzie są mili – sami pytają czy nie wskazać nam drogi itd.

Po przywitaniu się z Alicją i jej mężem bierzemy szybki prysznic, jemy kolacje i idziemy spać (przed spaniem jeszcze piszemy oczywiście relacje na bloga 😉 ). Jutro z samego rana ruszamy na zwiedzanie Singapuru :).

Wiedzieliście, że posiadanie gumy do żucia jest tu nielegalne? A za zjedzenie czegoś w miejscu publicznym dostaje się mandat 500$! Będzie ciekawie 🙂

P.S. poniżej tabliczka z singapurskiego metra, durian to taki śmierdzący owoc 😉

995561_748033078544500_2041569463_n

 

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl