Popularność wszelkiego rodzaju gier, do których mamy dostęp za pośrednictwem internetu sprawia, że bez wychodzenia z domu możemy sobie pozwolić na rozgrywkę, w której naszymi przeciwnikami będą osoby mieszkające po drugiej stronie kuli ziemskiej. Na podobnej zasadzie mamy również dostęp do wszelkiego rodzaju loterii i konkursów, o ile ich zasięg nie jest ograniczony terytorialnie przez organizatora. Jeśli dostęp jest wolny, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy grali np. w lotto online w Japonii, Australii czy Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj wystarczy zarejestrować się w systemie i wpłacić choćby niewielką kwotę, pokrywającą koszt zakupu kuponu w loterii internetowej.
Warto jednak pamiętać, że lotto online, podobnie jak wszystkie inne gry hazardowe, wciąga z czasem coraz bardziej. Jeśli więc chcemy wygrywać, lepiej regularnie obstawiać mniejsze kwoty i nie dać się ponieść adrenalinie, która sprawia, że chętnie kupilibyśmy o wiele większą ilość kuponów. Podobnie jak w standardowym lotto, nie mamy gwarancji, że sto kuponów da nam wygraną, podczas gdy zakup jednego losu może sprawić, że uśmiechnie się do nas szczęście.
Kiedy już to się stanie, okazać się może, że nasza wygrana może nam przynieść nie tylko radość, ale również spore nieprzyjemności. Przede wszystkim ze strony Urzędu Skarbowego.
Polskie prawo podatkowe nie radzi sobie zbyt dobrze z tempem zmian, jakie zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości. Aktualne przepisy prawne są czasem nieco chaotyczne, wiele zależy też od interpretacji urzędników. Dlatego nawet jeśli wydaje nam się, że wygrana kwota nie powinna być w Polsce opodatkowana, rozliczenie podatkowe jest konieczne, żeby nie pozostawiać żadnych wątpliwości co do naszych intencji. Urząd Skarbowy łatwo może uznać, że chcieliśmy zataić dochód.
Jeśli nie mamy pewności co do sposobu odprowadzania podatku, jego wysokości i terminów, w jakich powinniśmy rozliczyć się z fiskusem, zawsze lepiej zasięgnąć porady specjalistów w tym zakresie. Dzięki temu uda się uniknąć niepotrzebnych kosztów i wielu nerwów związanych z koniecznością składania wyjaśnień Urzędowi Skarbowemu.

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat