Wyprawa 3. Lenovo East Trip 2011 | Busem Przez Świat - blog podróżniczy

Wyprawa 3. Lenovo East Trip 2011

busem_przez_wschod_logo

Nazwa wyprawy: Lenovo East Trip (Busami na wschód 2011)

Status wyprawy: TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA

Sponsorzy, wsparcie przygotowań i wyprawy:


Nr wyprawy: 3

Data: sierpień/wrzesień 2011

Czas trwania: czas planowany – 40-60 dni

Państwa na trasie: 16 państw. (zrezygnowaliśmy z Litwy  i Białorusi) Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Grecja, Albania, Macedonia, Kosowo, Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Słowacja.

Dystans: – ~10.000km

Trasa: wschod2011tasa

Mapa po poprawkach (rezygnacja z Litwy i Białorusi):

mapa wschód mała

Samochody: VW Transporter T3 ekipy “Busem przez Świat” , dodatkowe 1-2 ekipy poszukiwane (VW T1, T2, T3)

Ekipa:

Relacja wideo z wyprawy: –

Podsumowanie wyprawy:

Przejechane kilometry: 11746,80km (odczyt z pozycjonera GPS firmy CMA)

dzien 41, 10.09.2011r, sobota

——

Po 41 dniach i przejechaniu prawie 12 tysięcy kilometrów ekipa Busem Przez Świat powróciła znów do Polski. W sobotę 10.09.2011 na świdnickim rynku odbyła się meta wyprawy gdzie zostaliśmy hucznie przywitani. Nie zabrakło szampana, zjawili się dziennikarze, rodzina, przyjaciele i fani. Z kilkoma przeciwnościami i wieloma przygodami udało nam się odwiedzić w 6 tygodni 16 państw i dotrzeć aż do Azji.

Na Ukrainie spalił nam się akumulator i auto odmówiło posłuszeństwa, ale dzięki pomocy Saszy udało nam się ruszyć dalej. Na Krymie zakopaliśmy się po uszy w plażowym piachu ale znów z pomocą przyszli Ukraińcy. Z trudem udało nam się dostać przez granicę do Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawii a potem z niej wyjechać. W Rumunii straszył nas Drakula, a w delcie Dunaju pękła nam miska olejowa i bagażnik dachowy. Po 3 tygodniach dotarliśmy do Azji i celu wyprawy – Istambułu.

W Atenach wyprawa stanęła pod znakiem zapytania kiedy skradziono nam plecak a w nim dowód rejestracyjny samochodu, bez którego nie mogliśmy przekroczyć granicy i kontynuować podróży. W Albanii strzelano nad naszym obozowiskiem a w Chorwacji wylądowaliśmy na polu minowym.

Nurkowaliśmy z delfinami, na Ukrainie odnaleźliśmy dom prapradziadków, przejechaliśmy wysokogórską Szosę Transfogaraską, byliśmy w tureckiej łaźni, a także znaleźliśmy dziesiątki pięknych dzikich plaż. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym nasza wyprawa zakończyła się sukcesem.

Podczas tej wyprawy odwiedziliśmy 16 państw, co sprawia że nasz stary bus odwiedził już 28 państw. W tym roku byliśmy w:

 1. Ukraina,
 2. Mołdawia,
 3. Rumunia,
 4. Bułgaria,
 5. Turcja,
 6. Grecja,
 7. Albania,
 8. Macedonia,
 9. Kosowo
 10. Czarnogóra,
 11. Serbia,
 12. Bośnia i Hercegowina,
 13. Chorwacja,
 14. Słowenia,
 15. Węgry,
 16. Słowacja.

W tegorocznej wyprawie wzięła udział piątka studentów: Karol Lewandowski (Świdnica), Michał Gątko (Świdnica), Wojciech Lewandowski (Świdnica), Mariusz Wojciechowski (Poznań, Wronki) i Michał Głód (Stanowice).

Dziękujemy firmie Lenovo Polska, naszemu sponsorowi tytularnemu, dzięki któremu wyprawa mogła się odbyć. Dzięki firmie Terwer Logistic , która przez kilka miesięcy szykowała auto do podróży udało nam się pokonać całą trasę bez poważnej awarii. Firma CMA Monitoring dostarczyła nam Pozycjoner GPS dzięki któremu zarówno nasze rodziny jak i fani mogli na bieżąco śledzić naszą pozycję. Przez całą trasę otrzymywaliśmy dzięki temu smsy z gratulacjami przekroczenia granic i z podpowiedziami co do aktualnie odwiedzanych miejsc. Dziękujemy bardzo także firmie Inteleko.pl, która wsparła zarówno tę jak i poprzednią wyprawę i pomogła nam organizacyjnie przygotować oba przedsięwzięcia. Firma Koszulka.tv wykonała odzież z logotypami wyprawy i naszego projektu która świetnie sprawdziła się w skrajnych warunkach atmosferycznych.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i patronom medialnym, a także wszystkim ludziom dobrej woli którzy pomogli nam zarówno w trasie (pozdrowienia dla Ady z Aten ;)) jak i przed wyprawą. Ta wyprawa udała się dzięki wam. Dziękujemy za okazane zaufanie i wsparcie.

Dopiero zakończyła się tegoroczna wyprawa a już rozpoczęły się przygotowania do kolejnej, czwartej już, wyprawy w ramach projektu Busem Przez Świat. W ciągu miesiąca zdecydujemy dokąd odbędzie się wyprawa w 2012 roku. Pomysłów jest kilka, a wybór jest uzależniony od tego czy uda znaleźć się sponsora, od przygotowania auta, od wielkości ekipy i kilku innych czynników. Na chwilę obecną pomysłów jest kilka:

 1. America Trip. Przetransportować busa przez ocean do Kanady i przejechać Stany z wschodniego wybrzeża na zachodnie. Odwiedzić Meksyk i Kanadę.
 2. North Trip. Przez Litwę, Łotwę i Estonię dostać się do Skandynawii, następnie Islandia i Wyspy Owcze, Wielka Brytania i Benelux. W sumie 17 europejskich państw.
 3. Tybet Trip. Przez Kazachstan, Rosję i Chiny do Tybetu, powrót przez Indie. Konieczny bus 4×4.
 4. Mediterranean Sea Trip. Przez 3 kontynenty – Europę, Azję i Afrykę dookoła Morza Śródziemnego. Konieczny bus 4×4.

Jak na razie skłaniamy się ku dwóm pierwszym pomysłom czyli America Trip i North Trip.

Planujemy aby w kolejną podróż wyruszyły 2 busy, jednak wszystko jest uzależnione od tego czy uda się znaleźć sponsora (2 busy to prawie 2 razy większe koszta) i zebrać 2 razy większą ekipę (10 osób), która będzie zdesperowana i gotowa na taką wyprawę.

W podróży jak zwykle towarzyszyła nam kamera i aparat. Na naszym blogu www.busemprzezswiat.pl codziennie pojawiały się relacje i zdjęcia a raz w tygodniu krótki film. Od poprzedniej wyprawy nasza strona zanotowała ponad 570 tysięcy wyświetleń. Już niedługo powinien zostać opublikowany film z całej wyprawy, a poniżej prezentujemy wszystkie wideorelacje oraz kilka zdjęć.

Lenovo East Trip – wideorelacja nr 6 – tydzien 6 – zostanie opublikowana lada dzień.foto z Rynku w Świdnicy: Swidnica24.pl
O wyprawie:

W ramach wyprawy znów planujemy odwiedzić kilkanaście państw oraz przejechać 10-20.000 km.

Najpierw przez Ukrainę chcemy odwiedzić Czarnobyl i dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzając polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego jedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię do Turcji gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Z Turcji przeskakujemy na Morze Śródziemne i jedziemy do Aten aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów, Albanię pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien.  Stamtąd przez Kosowo i Serbię do Czarnogóry a następnie przez Bośnię i Hercegowinę powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Przez Słowenię, Węgry i Słowację powrót do Polski.

Państwa, które chcemy odwiedzić (w kolejności) :

 1. Ukraina,
 2. Mołdawia,
 3. Rumunia,
 4. Bułgaria,
 5. Turcja,
 6. Grecja,
 7. Albania,
 8. Macedonia,
 9. Kosowo
 10. Serbia,
 11. Czarnogóra,
 12. Bośnia i Hercegowina,
 13. Chorwacja,
 14. Słowenia,
 15. Węgry,
 16. Słowacja.

Ponieważ chcą do nas dołączyć kolejne samochody (VW busy i inne stare auta) prawdopodobnie podzielimy się na mniejsze ekipy po 2-3 auta. Wszystkie ekipy wystartują razem z Polski i pokonają mniej więcej tą samą drogę ale trasę i tempo każda ekipa będzie ustalała sama. Kilka etapów przejedziemy wspólną kolumną wszystkimi samochodami  a co kilka dni będziemy się się spotykać w ustalonych miejscach wszystkimi ekipami.


Kompletna relacja z każdego dnia wyprawy:

[posts-list category=”147″]
 • Pingback: Ile kosztują podróże? Koszt wypraw Busem Przez Świat przez 28 państw Ile kosztują podróże? Koszt wypraw Busem Przez Świat przez 28 państw... : Busem Przez Świat :()

  • Jan

   przeczytałem waszą książkę i jest super pokazuje że marzenia mogą się spełnić

 • marcin

  Witam
  jestem kierowca busa , wyjezdzam co tydzien na okres 3 tygoni. panstwa uni.
  zabiore chetna dziewczyne na 3 tygonie do towarzstwa. moje gg 37552962 mail bokxa@wp.pl

  goraco zapraszam

 • Piotr

  Przerobilem Balkany osobiscie. Moga byc problemy na granicy Serbii i Kosowa, a takze (w zaleznosci od nastrojow) miedzy Kosowem a Czarnogora. Na tej drugiej powinno jednak byc ok. Na pewno jest to lepsza opcja niz przejazd z Kosowa do Czarnogory przez Albanie. Przejechalem te trase trzy lata temu i powiem jedno – masakra! Dziury sa czasem wieksze od samochodu, poza tym wszystkie (sic!) stacje benzynowe byly zamkniete. W pewnym momencie droga sie po prostu skonczyla bez zadnego znaku, a ja wjechalem na pole… Innym razem byl znak, ktory prowadzil na budowana droge, ktora nagle konczyla sie parometrowa przepascia. Do tego dzieci wbiegajace pod kola samochodu, chcace sprzedac jakies slodycze czy orzeszki… Uwazajcie na albanskich cyganow! Sa niebezpieczni (wiem to z autopsji). Udanej podrozy!

 • Jacek

  Niech ktos mnie zabierze wprawdzie nie posiadam busa zadnego, lecz gdyby znalazlo sie jakies miejsce to jestem chenty:) gg 3219640

 • janusz

  jak byscie szukali noclegu 100km przed czarnobylem to tu macie fajne miejsce na lini stalina w Hulsku https://picasaweb.google.com/lh/photo/r7EIp7YKxqMyyB8BxLJWpQ?feat=directlink

 • janusz

  jak byscie szukali noclegu 100km przed czarnobylem to tu jest fajne sprawdzone miejsce
  https://picasaweb.google.com/lh/photo/r7EIp7YKxqMyyB8BxLJWpQ?feat=directlink
  jestem swiezo po wyjezdzie na krym… odwiedzcie na krymie Balaklawe bo warto
  link do moich zdjec ze dokladnymi wspolrzednymi (moze wam sie przydadza przy szukaniu noclegow”zdjecia z namiotami”) https://picasaweb.google.com/jwygonik/ZofiowkaKrymOdesaCzerwiec2011?authuser=0&feat=directlink

 • Adrian

  Być może gdzieś w lepszych źródłach to sprawdziliście, ale kiedy byłem w Serbii, wszyscy mówili, że z Kosowa nie da się wjechać do tego kraju. Na granicy po prostu nie wpuszczają. Więc taka porada – sprawdźcie to dobrze, żeby na miejscu nie trzeba było szukać rozwiązania 😉

 • Jakub

  hej
  naprawde podziwiam was 🙂 i jednoczesnie zazdroszcze 😀
  O takiej wyprawie maze juz od dawna 🙂 mam nadzieje ze uda mi sie kiedys cos takiego zorganizowac 🙂
  respekt 🙂

  pozdrowienia z niemczech

  ps. jak kiedy bedziecie przejedzac przez Frankfurt nad menem lub bedziece w poblizu dajcie znac 🙂

 • Również chciałbym wziąć udział w wyprawie na wschód bo to przygoda na całe życie. Jestem z Gorzowa Wlkp. Może komuś brakuje osoby do busa? Ewentualnie myśle o “zabezpieczaniu tyłów” własnym autem (nie busem :() moje gg 7959821, tel 792463968

 • Spirituus

  Witam,
  szukam ekipy i wolnego miejsca w busie, jeśli ktoś takie posiada proszę o kontakt:505417815, Kamil

 • Dawid

  Mamy 1 lub 2 miejsca wolne w busie na wyprawę na wschód, wszystko zależy od potwierdzenia przez znajomych. Wylatujemy z Krakowa, jeżeli jest ktoś chętny i najlepiej też z krk tak, żeby się zapoznać to proszę o kontakt: d.dolinski@bv6.pl lub 500 010 736
  Dawid

 • andrzej

  siema,a jak wyglada sytuacja z dolaczaniem sie dodatkowych busow z napalencami do grupy.mogly by sie znalezc jakies 2-3 wolne miejsca

  • Busem Przez Świat

   jeszcze nie wiadomo, jak na razie sporo chętnych z autami wymięka, jak będą konkrety to damy znać.

   • andrzej

    dzieki,pozdrawiam

 • Paula i Korni

  Nasze gg523214
  mail: pola_wie@o2.pl
  mamy nadzieję, że jeszcze jest dla nas szansa:D
  pozdrowionka:)

 • Paula i Korni

  Cześć:):)

  Czy cała lista wyjazdowa na Wschód jest już zamknięta?
  Dwie fajne studentki chciałyby się dołączyć do jakiegoś busika:) Jest jeszcze możliwość?

 • Ahoj! Ma ktos jeszcze miejsce wolne w busie?? chcetnie sie dolacze..
  wiem ze to juz pozno ale moze jedno sie znajdzie 🙂
  Jestem studentem fotografii i chetnie zrobie z tego jakis reportaz, dodam ze bylem juz w kilku miejscach na swiecie:) -sluze rada i doswiadczeniem
  gg 9548720
  pozdrawiam!!

 • Karol

  Witam wszystkich pozytywnie nakreconych i chetnych nowych przygod ludzi. ja jestem tegorocznym maturzysta z kujawsko-pomorskiego i z wielka przyjemnoscia dolacze do jakies pozytywnej paczki nie musi byc to koniecznie na wschod jestem otwarty na wszelskie propozycje i potrafie sie dostosowac.
  GG: 11518291
  e-mail: siwkinsss@interia.pl
  Pozdrówki!

 • Kora

  Wiadomo już ile ekip poza waszą będzie jechało w tym roku?

 • Ola

  Taka wyprawa to naprawdę mega sprawa, moje marzenie. Chce wybrać się na taką podróż ze znajomymi, ale nie wiadomo czy się uda załatwić busa itp. itd. więc jeśli nie wyjdzie to chętnie zabiorę się z inną ekipą.
  Jestem z Poznania, numer gg- 7022405
  proszę o kontakt!!

 • thomek205

  Leszek masz busa? Daj gg to sie zgadamy, ja jestem z Wrocławia

 • Anabella

  jesteście mega ! zapakujcie mnie do walizy 😉

 • leszek

  witam globtrotterów, tramperów z głowami pełnymi marzeń.
  Patrzac na rejestracje, DSW, – Świdnica ?

  Mieszkam niedaleko, Jawor, kawał za Strzegomiem. Zgłaszam swoją kandydaturę Ja i Moja Kobieta, oczywiscie, zawsze razem, nie osobno !! Ps . Mam dobry głos, w sam raz do gitary, a poczucie humoru ze skrzyżowaniem mojej kobiety humorem – rozniesie auto, w dobrym znaczeniu tego słowa.

  pozdrawiam , Chris McCandless 😀

  bus się znajdzie oczywiscie

 • thomek205

  Ponawiam swoją prośbę. Jestem mega chętny na tego typu wyprawę i na 100% zdecydowany…Jeśli ktoś ma już busa a nie ma w pełni skompletowanej ekipy dołączę z wielką przyjemnością! Studiuje we Wrocku. Proszę o kontakt, gg 9746966 i wtedy ewentualnie podam tel. i się ustali wszystko. Pozdro 🙂

 • Jacek

  Drodzy poszukiwacze przygód zawsze chciałem przeżyć coś takiego jak Ci Chłopcy i Gdyby znalazło się miejsce w jakimś BUSIE zgłaszam swoją kandydature moje gg 3219640:)
  PEACE

 • Agnieszka

  Jadąc do Turcji nie zapomnijcie o WIZACH !!!!

 • Witam ja również chętnie wybiorę się na wyprawę aby spełnić swoje marzenia mieszkam w Poznaniu i wydaje mi się, że każda podróż zaproponowana wyżej będzie wyjątkowa więc jeżeli nie zabiorę się z BusemPrzezŚwiat to chętnie pojadę z inną ekipą. Moje gg 1808955 Pozdrawiam 😛

 • thomek205

  Ile ja bym dał żeby wziąć w czymś takim udział…Formularz oczywiście wysłałem, jeśli się uda będzie genialnie 🙂 A gdyby ktoś szukał jakiegoś kompana, bo też się wybiera a nie ma w pełni skompletowanej ekipy dołącze z wielką przyjemnością. GG 9746966- pozdro 🙂

 • Łukasz

  Siema! mam do was pytanie jako doswiadczonych w tej materii. z kolega i znajomymi myslalem o wyjezdzie do chorwacji t3. jaka kasa wchodzi w gre jadac tam na 10 dni? odnosnie busa, ile trzeba szykowac na taka t3 która nas tam dowiezie w jednym kawalku? kk_chyla@o2.pl . z gory dzieki. pzdr

 • Dagmara

  hej bardzo bym chciała rownież dołączyć do waszej ekipy ale z tego co wiem szukacie tylko jednej osoby bo macie jedno wolne miejsce a ja chcialam dolaczyc z kolezanka chyba ze by sie zwolnilo jakies jeszcze jedno miejsce i chcialam spytac ile mniej wiecej by kosztowala taka przeprawa:P

 • Krystian

  Paweł od merca 190 i Miłosz proszę odezwijcie się do mnie na gg. Mój numer 24816023. Pozdrawiam

 • Martika:)

  Hej:)
  już od dłuższego czasu myślę, by się dołączyć:)
  jeśli będzie komuś brakowało jednej osoby do kompletu to zgłaszam swoją osobę;-)
  pozdrawiam wszystkich ciepło:-) 🙂

 • Piotrek

  Witam wszystkich!
  Jestem z Kielc. Również z grupką znajomych planujemy podróż po Europie lub po Polsce. Z chęcią z wami się zabrał na wschód, ale niestety termin trochę nam nie odpowiada, ale życzę wam powodzenia. Jeśli ktoś by miał ochotę do nas dołączyć to serdecznie zapraszam.
  Na razie jedyna co wiemy to to że jedziemy na początku sierpnia i wracamy pod koniec sierpnia, jedziemy na 2 samochody.
  Szerokiej drogi !

 • Matt

  Cześć, jestem gotowy na wyjazd, jedynie brakuje mi osób chętnych na wyjazd, formularz zgłoszeń uczestników też już wypełniłem 😉 moje gg. 11049842
  pozdrawiam.

  • Matt

   żeby było jasne, ja chcę dołączyć do jakiejś ekipy 😉 sam nie mam busa

 • kuba

  czesc,
  mam podobnego busa i ochote na wyprawe.
  mieszkam w krakowie i poki co jestem sam z moim autem.
  moge wziasc max 6 osob, w aucie spanie dla 2.
  busika juz od roku naprawiam i technicznie jest pewny tylko srodek trzeba dokonczyc.
  zainteresowanym wysle zdjecia..
  pozdrawiam
  Kuba

  • Tomasz

   Cześć Kuba
   Jeśli nadal jesteś zainteresowany wyjazdem na tę wyprawę to ja chetnie się zabiorę do Twojego busa
   ew kontakt gg 661606

  • Dominika

   Ja również nie stronie od propozycji wyjazdowych dlatego czekam na wszelakiego typu oferty. Spełnij moje marzenie, napisz: gg 3977404 😉

  • Ania

   Hej Kuba!
   Bardzo chętnie się z tobą zabiorę. Miszkam w Krakowie :):):)

   • Ania

    Aaaa! Zapomniałam gg podać 😛 9589073 😀 ANIA

  • Łukasz

   Hejo!

   Posiadasz dalej wolne miejsca w busie na wyprawę? Jeżeli tak to z przyjemnością Wam potowarzyszę. Inicjatywa jest wręcz bajeczna i bardzo chciałbym przeżyć tą przygodę razem z Wami. Też jestem z Krakowa.
   Proszę o kontakt: gg: 1712473

  • Joanna

   Hejże,
   czy ten formularz zgłoszeniowy wisi gdzieś jeszcze na stronie, bo coś mi się chyba ukrył. Hm. Jakby ktoś szukał pozytywnej duszyczki do swojej ekipy, to zapraszam serdecznie do odezw ! 🙂 gg 6855261!

 • Adrian

  Siema, my tez planujemy podróż busem 🙂 szukamy wlasnie VW T3 🙂 jestesmy z podkarpacia, narazie jest nas 4 osoby. Planujemy narazie Holandia Francja Włochy Chorwacja 🙂 popieramy wasz pomysł, nie długo zrobimy stronę www to chętnie nawiążemy z wami kontakt. Pozdrawiamy

  • Klaudia

   Hej, my też jesteśmy z podkarpacia i też szukamy busa, ale póki co nic nie mamy:/ Aktualnie się zastanawiamy pomiędzy własną trasą(Słowacja-Węgry-Austria-Czechy-Niemcy-Polska) a dołączeniem do buzemprzezswiat:)))

  • Ika

   Hej, i jak ekipo z Podkarpacia?

   Udało się Wam zorganizować wyprawę?

   Pozdrowienia!

 • Julita

  dla mnie istotne jest kiedy dokładnie planujecie wyjazd… chętnie bym dołączyła ,zawsze marzyłam żeby się gdzieś wybrać w dalszą podróż 🙂 mam nadzieję że nie długo dacie troszkę więcej informacji 🙂 pozdrawiam

 • Aleksandra

  Kurde, gdyby nie to, że we wrześniu czeka mnie unitarka, to już bym zaczęła chodzić za wami na kolanach i błagała, żebyście zabrali mnie ze sobą. No cóż, może w 2012 mi się uda.
  Zazdroszczę wam!

  Szerokiej drogi!

 • Anita

  hej! mam nadzieję że kobiety również mogą w takiej akcji uczestniczyć. Niestety nie mam żadnego busa czy też podobnego transportu ale posiadam prawo jazdy. O takiej wyprawie marzyłam od 15 roku życia lecz wiek mi na to nie pozwalał 😛 super sprawa! Jestem jak najbardziej za ! Gdyby ktoś miał wolne miejsce ja jestem chętna 🙂
  mój nr gg: 5517625

 • Michał

  Ja mega chetny … Jak by bylo jakies wolne miejsce to piszcie smialo 😀 Myslalem o swoim busie ale samemu z kosztami nie dam rady a nie moge jakos znalezc kilku chetnych/pewnych na 100% osob. Jak cos to moje gg. 5099872 😀

 • Krzysiek

  siema ! chcialem was ostrzec przez warunkami na drogach ukrainskich. Straszny chaos, dziury i wgl … zawiesznie moze wam pojsc. Uwazajcie tam ! No i oczywiscie powodzenia !

  • Adam

   Oraz przed GAJowymi. $

  • Paweł

   Dokładnie, na UA trzeba uważać na drodze…
   jeżdzę tam trochę, właśnie przygotowywuję UAZa 452 na jazdy na wschód.
   Powodzenia w wyprawach.

 • Dawid

  Witam! Chętnie się przyłącze do waszej wyprawy. Jeśli będzie więcej samochodów, a będą wolne miejsca to jestem chętny 😀 W trakcie podróży będe mógł sporządzać fotorelacje, bo jestem fotografem o nieprzeciętnych umiejętnościach :). Posiadam dobry sprzęt (Canon 7D). Jak by co to piszcie na gg: 11267755

 • Ula

  W ubiegłe wakacje byłam ze znajomymi na samochodowym tripie po Bałkanach (Serbia, Bośnia, Czarnogóra, Chorwacja), zahaczyliśmy też o Węgry – tak jak Wy w planie podróży. Możemy służyć radą co do trasy czy noclegów. Albo podrzucić zdjęcia z (naszym zdaniem) interesujących miejsc:) Rok wcześniej byliśmy na Krymie, niestety na wyjeździe zorganizowanym, ale też możemy trochę pomóc. Pomysł na wyprawę na wschód jest super i życzę Wam, żeby wszystko udało się tak jak zaplanowaliście. Pozdrawiam.

 • Miłosz

  A myślał ktoś z was aby busem jechać na wschód troszkę dalej ? Wiem, że wjazd do Iraku, Pakistanu, Indii nie jest łatwy własnym środkiem transportu, ale osiągalny. Troszkę załatwiania jest. Do Bangladeszu też da się wjechać, później niestety trzeba fracht do Tajlandii i dalej można jeździć “po okolicy”. Nie orientuję się jeszcze jak wygląda transport do AU i NZ, ale wszystko się da zorganizować. Taki pomysł mi właśnie chodzi po głowie. Koszt samolotu wyrówna się z kosztem zakupu busa, a odpadnie potrzeba noclegów i zwiększy się mobilność. Oczywiście czas takiej ekspedycji może sięgnąć parę miesięcy, a koszt..no może być wysoki, ale ile razy w życiu podejmuje się takie przedsięwzięcia 🙂
  Ktoś ma pomysł podobny i chęci do jego realizacji ? 🙂

 • Relacja wideo z wyprawy: Moge krecic ale telefonem bo sprzeta nie posiadam (ale z tego co widzialem wy tez nie bo kręciliscie słoikiem po ogórkach). Telefon moze nagrac az 3 min materialu w niesamowitej rozdzielczości 320×240 w 3gp. Znajdzie sie dla mnie miejsce w busie? Dodam że lubie placki.

 • Natalia

  Widzę, że jest tylu chętnych na ten wyjazd razem z Wami, że pewnie nie ma szans się wkręcić. Fajna sprawa z tym zwiedzaniem. Mogę zaoferować robienie kanapek podczas podróży i masaż po męczącym prowadzeniu :))
  Pozdrawiam :))

  • marcin

   wejadz na portal lub sie odezwij 37552962

 • Dorota :)

  Ja również jestem bardzo chętna na taki wyjazd, niestety nie mam własnego auta, ale chętnie się przyłącze 🙂

 • Kurde, wyprawa w świat to jest to 😀 a zwiedzić wschód to zawsze chciałem…
  No niestety nie załapię się chyba, bo mam tylko mercedesa 190, chociaż też w pewnym sensie kultowe auto 😀

 • Asia

  Weźcie mnie ze sobą, ej… 🙂

 • “Chętnie dołączę do wyprawy”, licząc każdego to kilka tysięcy chciałoby się dołączyć do was i do waszego busa ;x

  Pomysł jak zwykły inny, inni ludzie też sobie okrążali zapewne Europe lecz pomysł z busem był super 😀

  Powodzenia w nast. podróży i…
  film fajnie się oglądało 😛

 • Bartek

  Ze znajomymi będziemy ogarniać takiego busa na wyjazd 🙂
  Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam na gg 6002128

 • Tomek

  Chętnie dołączę do wyprawy jeśli ktoś posiada wolne miejsce w busie bo ja busa niestety nie posiadam.

  Pozdrawiam

 • Bojan

  Uwazajcie bardzo na busiki bo w tamtych rejonach moga je wam rozkrecic :<
  Powodzenia!

 • bartek

  jaki nosi tytul piosenka do pierwszego filmu ?
  https://www.busemprzezswiat.pl/2010/07/wideo-busem-przez-swiat-intro/

 • Arek

  Mam busa VW T4. Może być?

 • Monika

  witam serdecznie:)
  zawsze chciałam uczestniczyć w takiej wyprawie i chciałam się zapytać jak to dokładnie wygląda i co trzeba zrobić żeby wziąć w niej udział?
  pozdrawiam