Co się u nas działo w 2017?

by Karol Lewandowski
Czas na małe podsumowanie. Najkrócej rzecz ujmując, ten mijający rok 2017 był dla nas BEZWZGLĘDNY i BEZLITOSNY.
 
Ale od początku.

Australia

W styczniu tego roku podjęliśmy się zorganizowania firmowego 3-tygodniowego wyjazdu do Australii dla klientów wielkiej światowej korporacji. Baliśmy się podejmowania tej współpracy jak diabli. Przez kilka miesięcy doświadczaliśmy permanentnego braku apetytu. Stres nie miał dla nas litości. Podczas wyjazdu okazało się, że zupełnie bez powodu, bo tak jak dobrze potrafimy zorganizować budżetowy wyjazd, to w sumie niebudżetowy potrafimy jeszcze lepiej ? Wyjazd ten (i kilka innych) zaowocowały nową gałęzią naszej działalności – bo zaczęliśmy organizować wyjazdy przygodowe dla firm >> .

Świętokrzyskie, podlasie i Mazury

Później sporo jeździliśmy po Polsce, dzięki czemu stworzyliśmy kilka interaktywnych, subiektywnych przewodników po 3 województwach – świętokrzyskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim .
W między czasie pomieszkiwaliśmy w wiatraku!
Poznaliśmy pana Jurka, który sam buduje swój zamek!
Przy okazji tworzenia przewodnika po województwie warmińsko-mazurskim testowaliśmy najnowszego VW California. Przy okazji tej okazji zrobiliśmy też ranking najprzyjemniejszych campingów na tych terenach ?!


Mołdawia

W między czasie skoczyliśmy na kilkudniowy press trip do Mołdawii, gdzie w doborowym towarzystwie zgłębialiśmy tajniki spożywania wina od 10 rano do godzin wieczornych! Wyniki badań: da się!

Katowice

Potem jeszcze zrobiliśmy przewodnik po Katowicach.

Ślub

Później przyszedł czas na szykowanie się na największą naszą busową wyprawę przez 3 Ameryki. Aaaa! W między czasie wzięliśmy ślub ? (Nie przesadzając ani trochę – to była najlepsza biba, w jakiej kiedykolwiek uczestniczyliśmy! Pomijając tę gruzińską, taką jedną ? )

Australia po raz drugi

Potem Karol poleciał w podróż poślubną, sam, do Australii, bo wygrał. Nie chciał, ale namówiłam go, bo heloł… Australia!
Po powrocie Karola, kupiliśmy sobie nowego busa -Delikę, o której marzyliśmy od powrotu z Gruzji.

Alaska i Kanada

No a później…później już dobrze wiecie z 71 odcinków daily vloga, tworzonych w pocie czoła przez Filipa, co się wydarzyło w Kanadzie i na Alasce. Byliśmy tam niecałe 3 miesiące.
 

Wystąpienia

Od razu po powrocie, coby się nieodspołecznić (przez te miesiące spędzone w kanadyjsko-alaskańskich lasach), wskoczyliśmy w wir spotkań z czytelnikami bloga i oglądaczami vloga.
W październiku, w dniu moich 29 urodzin, kupiliśmy sobie wzgórze, na którym pewnie kiedyś postawimy domek.
 

Tajlandia

W listopadzie odbyliśmy zupełnie niebudżetowy wyjazd z moim bratem, który stwierdził, że tak się wymarzliśmy na tej Alasce, że on teraz chce nas zabrać na słońce i luksusy. No i okazało się, że najlepsze widoki tego świata to nie tylko te z perspektywy namiotu bo hotele też miewają całkiem fajne widoki! No i przyszedł grudzień.

Nowy bus

Na mikołaja zrobiliśmy bardzo przyjemną akcję z firmą 3M i chłopakami z Euroglass – dobrzy ludzie okleili nam nowego busa, który teraz prezentuje się jak 10000000$ .
 

Jesteśmy firmą

Ze 2 tygodnie temu staliśmy się twarzami pewnej fajnej akcji w banku, która pokazywała życie kilku blogerów i vlogerów od kuchni.

Kurs

A w między czasie cały rok robiliśmy kurs on-line „Zawodowy podróżnik”, który można kupować do końca dzisiejszego dnia. Kurs to nasza caaaaała wiedza z 8 lat blogowania i vlogowania.
No i jeszcze byliśmy kilka razy w tv, ale tym się nie jaramy, bo nie wpuścili z nami Filipa.

I tyle

Kurcze. Zmęczyliśmy się. Zmęczyliśmy się tak naprawdę, ale dopóki nie zrobiłam tego podsumowania, dopóki nie przejrzałam zdjęć z tego roku, to nie do końca mieliśmy świadomość czemu jesteśmy aż tak wypompowani.
 
Ale to nie szkodzi, bo to przyjemne, satysfakcjonujące zmęczenie, które i w nadchodzącym 2018 z pewnością nie będzie nas opuszczać, bo my nie odpuszczamy! Mimo wszystko mamy energię i nie zawahamy się jej użyć! 😉

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat