Krzywy Las [film]

W województwie zachodniopomorskim, niedaleko Szczecina znajduje się wyjątkowy las. Do dzisiaj nie udało się ustalić w jaki sposób powstał.

Krzywy las szczecin gryfino polska

Krzywy Las pod Gryfinem

4 kilometry od Gryfina pod Szczecinem znajduje się tajemniczy Krzywy Las. Rośnie w nim ponad setka zdeformowanych sosen. Wszystkie są wygięte w podobny sposób, na wysokości kilkudziesięciu centymetrów nad ziemią i na dodatek wszystkie są wygięte w kierunku północnym. Dookoła rośnie zwykły, sosnowy las.

Do dzisiaj nie udało się ustalić w jaki sposób powstało to miejsce. Wiadomo, że drzewa zostały posadzone w około 1934 roku i w wieku około 7 lat zostały mechanicznie zdeformowane a potem odrosły w niesamowity sposób. Kto to zrobił i dlaczego? Teorii jest kilka, ale żadna nie została potwierdzona, bo nie udało się znaleźć nikogo kto mieszkałby wtedy na tych terenach.

Krzywy las szczecin gryfino polska

Krzywy Las – film

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu i hipotezach na temat jego powstania, to koniecznie zobaczcie nasz film:

Panorama sferyczna

Jeżeli chcecie rozejrzeć się po lesie to poniżej możecie zobaczyć naszą panoramę sferyczną 360 stopni. Wystarczy najechać na nią myszką, żeby rozejrzeć się po okolicy.

Ceny i możliwości zwiedzania

Wstęp do lasu jest całkowicie darmowy. Znajduje się tam tablica informacyjna oraz stolik z ławkami.

Dojazd do Krzywego Lasu

My jechaliśmy tam z Nawigacją Orange – wystarczy wpisać w nią „Krzywy Las” i nawigacja sama prowadzi pod sam las.

Jeżeli jedziemy od strony Gryfina, to na rozwidleniu należy skręcić w prawo w kierunku Nowego Czarnowa a następnie skręcić w prawo w leśną drogę, przy znaku „Krzywy Las”. Auto najlepiej zostawić przy drodze i przejść się przez las wzdłuż rur ciepłowniczych (skręcając w lesie w pierwszą w lewo). Do przejścia jest około 200-300 metrów.


Zachodniopomorskie – atrakcje w okolicy

Będąc w okolicy warto zobaczyć kilka innych ciekawych atrakcji:

  • Zamek Książąt Pomorskich
  • Woliński Park Narodowy
  • Drawieński Park Narodowy
  • Muzeum Narodowe w Szczecinie
  • Darłowo (stare miasto)
  • Ruiny kościoła w Trzęsaczu
  • Latarnia morska w Niechorzu
  • Promenada w Świnoujściu

Wpis powstał we współpracy z marką Orange

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl