Dzień 110 – Lakes Entrance i autostopowicz z Izraela – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

by Karol Lewandowski

sobota, 15.04.2014

IMG_8113b

Ostatnio udało nam się spotkać kolczatkę więc do naszej kolekcji australijskich zwierząt brakuje nam już tylko dziobaka i wombata. Po drodze spotykamy coraz więcej znaków o wombatach więc uważnie rozglądamy się dookoła. Udaje nam się spotkać niestety tylko jednego i to potrąconego przez auto.

Wieczorem spotykamy za to podróżnika, autostopowicza z niespotykanego kraju. Tal pochodzi z Izraela. Ostatnie kilka miesięcy spędził w Nowej Zelandii, wcześniej w Stanach a teraz podróżuje po Australii autostopem. Tal pochodzi z Izraela ale jego matka jest Amerykanką więc i Tal ma amerykański paszport (ponoć tak to działa). Ma więc ułatwione podróżowanie, przynajmniej w kwestiach wizowych. Co ciekawe, Tala spotykamy na kempingu w lesie, który od najbliższej asfaltowej drogi jest położony ponad 5 km – całą tą drogę przeszedł na piechotę i to z wielkim plecakiem na plecach.

Okazuje się, że jutro część planowanej trasy mamy taką samą więc umawiamy się, że zabierzemy Tala ze sobą.

IMG_4153[1]

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat