Dzień 110 – Lakes Entrance i autostopowicz z Izraela – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

sobota, 15.04.2014

IMG_8113b

Ostatnio udało nam się spotkać kolczatkę więc do naszej kolekcji australijskich zwierząt brakuje nam już tylko dziobaka i wombata. Po drodze spotykamy coraz więcej znaków o wombatach więc uważnie rozglądamy się dookoła. Udaje nam się spotkać niestety tylko jednego i to potrąconego przez auto.

Wieczorem spotykamy za to podróżnika, autostopowicza z niespotykanego kraju. Tal pochodzi z Izraela. Ostatnie kilka miesięcy spędził w Nowej Zelandii, wcześniej w Stanach a teraz podróżuje po Australii autostopem. Tal pochodzi z Izraela ale jego matka jest Amerykanką więc i Tal ma amerykański paszport (ponoć tak to działa). Ma więc ułatwione podróżowanie, przynajmniej w kwestiach wizowych. Co ciekawe, Tala spotykamy na kempingu w lesie, który od najbliższej asfaltowej drogi jest położony ponad 5 km – całą tą drogę przeszedł na piechotę i to z wielkim plecakiem na plecach.

Okazuje się, że jutro część planowanej trasy mamy taką samą więc umawiamy się, że zabierzemy Tala ze sobą.

IMG_4153[1]

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl