Dzień 109 – wyciek oleju, 9-milowa plaża i kolczatka – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

piątek, 14.04.2014r.

IMG_4148[1]

Rano, zaraz po odpaleniu, zauważamy wielką plamę oleju za naszym busem. Szybko się zatrzymujemy i sprawdzamy co się dzieje. Okazuje się, że źródło wycieku jest przy filtrze oleju. Całe szczęście mamy zapasowy filtr i zapasowy olej i po szybkiej interwencji Daniela udaje się zażegnać problem i ruszyć dalej.

Dojeżdżamy do 9 milowej plaży i zatrzymujemy się na jednym z darmowych kempingów przy samej plaży. Plaża faktycznie ciągnie się bardzo daleko. Jest na tyle długa że w zasięgu wzroku nie widzimy żadnych innych ludzi- jesteśmy zupełnie sami na rajskiej plaży.

Spotykamy za to kolczatkę! Jest to australijski jeż ale z tego co wiemy to z naszym polskim jeżem chyba dużo wspólnego nie ma. Widzieliśmy bardzo dużo znaków ostrzegających przed kolczatkami które mogą uszkodzić koła. Kiedy tylko podchodzimy bliżej kolczatka zakopuje się w ziemi tak że na zewnątrz wystają tylko kolce. Chroni się tak przed dingo i innymi drapieżnikami. Po chwili jednak wychodzi i widzimy jej długi pyszczek. Rozgląda się dookoła i szybko znika w buszu.

IMG_8105

Rozpalamy przy plaży ognisko i do późna wsłuchujemy się w szum oceanu.

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl