Dzień 108 – Wilsons Promontory – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013

by Karol Lewandowski

czwartek, 13.04.2014

Wilsons Promontory, park narodowy położony nad samym oceanem polecało nam bardzo wiele osób. I słusznie bo jest tu przepięknie. Samochodem można dojechać tylko na parkingu na krawędzi parku, resztę można pokonać tylko pieszo. A szlaków jest tu tyle że przejście najdłuższego zajmuje ponad tydzień. My wybieramy jeden z krótszych, ale też najładniejszych – 5 godzinny szlak do zatoki Oberon Bay.

IMG_7973 IMG_8003

Szlak prowadzi nas na zmianę przez las, plaże i klify z przepięknym widokiem na ocean.

IMG_7977 IMG_7960

Podczas wędrówki mamy okazję zaobserwować “efekt halo” – krąg podobny trochę do tęczy, który tworzy się dookoła słońca, ponoć przez zagięcie światła w kryształkach lodu w chmurach. Potem dowiadujemy się, że nie powinno się na efekt halo patrzeć bez okularów (można uszkodzić wzrok) a nawet nie powinno się robić zdjęć i filmów bo można uszkodzić aparat..

IMG_8054

Po powrocie ze szlaku podjeżdżamy jeszcze na “piszczącą plażę”, na której piasek wydaje charakterystyczne piski za każdym razem kiedy zrobi się krok 🙂

IMG_3850

Wracamy umęczeni, ale umęczeni pozytywnie, bo widoki i natura w WIlsons Promontory są przepiękne!

fdfsadf

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat