Dzień 83 – Adelaida – Mennica Wrocławska Australia Trip

by Karol Lewandowski

niedziela, 16.02.2014

DCIM\108GOPRO

Rano jedziemy razem z Basią i Jurkiem do polskiego kościoła na msze. Pod koniec mszy zostajemy przywitani przez księdza a po mszy bardzo dużo Polaków zostaje zobaczyć naszego busa. Przez godzinę opowiadamy wszystkim o naszej wyprawie, robimy sobie zdjęcia a kilka osób dorzuca nam pare dolarów na paliwo – bardzo dziękujemy za pomoc! W drodze powrotnej zaprasza nas do siebie Pan Kowalski, który daje nam oryginalny VW namiot dostawiany do busa.

IMG_1849

Po przepysznym obiedzie jedziemy na zwiedzanie Adelaidy, przechadzamy się po uliczkach i trafiamy na festiwal z wesołym miasteczkiem.

IMG_1888 IMG_1903

Wieczorem Jurek pokazuje nam swoje zdjęcia z Nowej Zelandii i opowiada gdzie warto pojechać. Znów siedzimy do późnej nocy zamęczając ich pytaniami. Udaje nam się też nakręcić krótki wywiad w którym obydwoje opowiadają o tym jak uciekli przed komuną do Australii. Niesamowita historia – już za kilka dni będziecie mogli zobaczyć wywiad 😉

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat