Dzień 65 – Roebourne i awaria niemieckiej chłodnicy – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

jedzie droga

środa, 29.01.2014r.

Przez pół dnia było strasznie gorąco i non stop świeciło słońce, a przez drugie pół rozpętuje się potężna ulewa i na drogach zaczyna stać woda.

Rano trafiamy do  małej miejscowości Roebourne, w której było kiedyś więzienie dla Aborygenów. Dziś więzienie zostało przerobione na darmowe muzeum w którym można oglądać łańcuchy, kajdany i wiele zdjęć z tamtych czasów. Mało, że

IMG_8535dsadas 

IMG_8679

W deszczu mijamy przy drodze terenówkę z otwartym silnikiem. Zawracamy i pytamy czy nie jest potrzebna pomoc. Okazuje się, że to grupa młodych Niemców podróżujących po Australii. Przedziurawiła im się chłodnica i grzeje się silnik. Dolewali wodę ale skończyła im się a na środku outbacku o wodę ciężko. Postanawiamy im pomóc, uzupełniamy im wszystkie butelki z wodą, w sumie 40 litrów i zostawiamy jeszcze jeden z naszych 20-litrowych zbiorników – do najbliższej cywilizacji mają jakieś 200km.

Wieczorem spotykamy się z nimi na rest area na którym nocujemy. Jechali wolniej niż my ale wystarczyło im wody i udało się dojechać. Poza nami nikt inny się przy nich nie zatrzymał i gdyby nie nasza woda utknęliby na pustyni.

 IMG_3613fsgdf

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl