Italia miniTrip – dzień 5. Dzika plaża. – Busem Przez Świat

Italia miniTrip – dzień 5. Dzika plaża.

Około południa wyjeżdżamy z okolic Wenecji i jedziemy wybrzezem na południe. Wieczorem zaczynamy szukać noclegu w okolicach San Marino. Nie jest łatwo znaleźć jakakolwiek plaże bo wybrzeże jest klifowe a co dopiero dzika plaże.
W międzyczasie Fusiu kupuje internet mobilny i zaczynamy szukać płazy na mapach satelitarnych.
Po kilku godzinach udaje nam się trafić na plaże idealna! Szeroka piaszczysta plaża, miejskie łazienki i grupki Włochów którzy tak jak my obozuja ma dziko.
Podjezdzamy busami do samej plazy, szykujemy miejsce na ognisko a dookoła rozkładamy namioty, krzesła i poduchy. Morze wyrzucilo na brzeg pełno suchego drewna więc bez problemu rozpalamy ognisko.

W pewnym momencie podjezdza auto i wysiada dwóch Włochów. Nie rozumiemy o co chodzi, początkowo wydaje nam się ze chcą nas przegonić ale okazuje się ze.. przywiezli nam cały bagażnik drewna na ognisko!

W pewnym momencie Fusiu i Bąbel biora kilka polskich piw znikają w kierunku dużej grupy Włochów. Po kilku minutach słyszymy jak wszyscy Włosi krzyczą „Busem przez świat! Busem przez świat!” i tak w kółko. Potem zaczynaja wywoływać cała nasza ekipę po kolei po imieniu. Dołączamy do nich a ognisko coraz bardziej się rozkręca. Dołączają ludzie z Argentyny, Maroka, Gibraltaru i San Marino.

Imprezujemy przy ognisku do białego rana i co najlepsze jest to tutaj legalne! Nie tak łatwo znaleźć dzika plaże a tu można obozowac, palić ognisko, halasowac i nikt cię nie przegoni a nawet miejscowi przywioza ci drewno na opał! Viva Italia!

20130502-114253.jpg

20130502-114307.jpg

20130502-114503.jpg

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki, magister zaawansowanej informatyki. Z zawodu grafik komputerowy. Pomysłodawca i organizator projektu Busem Przez Świat. Odwiedził ponad 50 państw na 5 kontynentach. Jako jedyny z ekipy wziął udział we wszystkich wyprawach. Autor książek "Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza" i "Ameryka za 8 dolarów" i "Australia za 8 dolarów". Kontakt karol@busemprzezswiat.pl
x

Check Also

Jak zarobić na opóźnionym locie 2500 zł?

Żadna linia lotnicza Wam tego nie powie i dlatego większość ludzi nawet nie wie jakie ...

Przeczytaj poprzedni wpis:
Italia miniTrip – dzien 4. Wenecja!

Cala noc jedziemy. Podjazdy sa tak strome ze bardzo czesto musimy wjezdzac na jedynce. W ...

Zamknij