Dzień 31 – kanadyjskie garażowe wyprzedaże i Alaska Highway

17.08.2017, czwartek

Pomimo wczorajszych obaw, noc okazała się spokojna. Nie spotkaliśmy ani złodziei, ani niedźwiedzi. Jedynie kilka razy słyszeliśmy kojoty wędrujące po okolicy.

Jednak zrezygnowaliśmy z odbijania do parku Wood Buffalo National Park i skierowaliśmy się prosto na Alaskę. Zostało nam już tyko 2000 km.

Po kilkuset kilometrach dojechaliśmy do miejscowości Dawson Creek, gdzie oficjalnie zaczyna się droga Alaska Highway, która wiedzie aż do Fairbanks.

Po drodze trafiliśmy jeszcze na 2 garażowe wyprzedaże, które są tu bardzo popularne. Na jednej młody chłopak, któremu niedawno umarł ojciec, wyprzedawał większość jego rzeczy. Za 2 dolary kupiliśmy skórzaną torbę na aparat i porządną lampę samochodową na 12V. Na drugiej starsza para wyprzedawała niepotrzebne sprzęty i naczynia kuchenne, oraz sporo gier planszowych. Kupiliśmy od nich ładne unikalne karty do gry. Koszt – także 2 dolary :).

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl