Ruszamy na Islandię! Iceland Trip 2015

Już 21 czerwca ruszamy na Islandię! Wyprawa zajmie 18 dni i potrwa do 10 lipca. 

Już za tydzień wyruszamy do krainy lodowców, gejzerów i wulkanów, żeby zjeść zgniłego rekina, ugotować jajka w gorącym źródle i sprawdzić czy naprawdę 60% Islandczyków wierzy w elfy.

Początkowo planowaliśmy pojechać na Islandię naszym wysłużonym busikiem. Niestety koszty transportu auta na Islandię zaskoczyły nas bardziej niż zima polskich drogowców. Za transport 2 busów wraz z ekipą musielibyśmy zapłacić ponad 36 tysięcy złotych (To więcej niż koszty transportu busa do USA czy do Australii!). Dlatego stwierdziliśmy, że jednak bardziej zależy nam na tanim podróżowaniu niż na ciągnięciu za sobą busa za wszelką cenę. Na Islandię ruszamy więc samolotem, a na miejscu będziemy przemieszczać się wypożyczonymi autami.

Drugim powodem dla którego przemieszczanie się po Islandii wypożyczoną terenówką jest lepszym pomysłem niż podróż naszym busem są drogi. Większość interioru to drogi szutrowe na które wjechanie autem bez napędu na 4 koła jest praktycznie niemożliwe i na dodatek karane mandatem. Dlatego naszym busem za dużo byśmy na Islandii nie zobaczyli (wciąż planujemy dołożeniu napędu 4×4 do busa ale nie jest to takie łatwe i pewnie zrobimy to dopiero w przyszłym roku).

iceland trip busem przez swiat islandia mapa trasa logo

Kilka danych dotyczących wyprawy:

  • 15 osób
  • 18 dni
  • 21 czerwca – 10 lipca
  • 3-4 tysiące kilometrów

Relacje na żywo

Wyprawa na Islandię na pewno zaowocuje przepięknymi zdjęciami i niesamowitymi przygodami, dlatego zapraszamy Was do śledzenia wyprawy na żywo.

Relacje na żywo z wyprawy możecie śledzić na:

Zamówienia na pocztówki przyjmujemy do 21 czerwca. Zostaną wysłane do 10 lipca.

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl