Busem Przez Świat podróżniczym Blogiem Roku!

by Karol Lewandowski

Bardzo miło nam poinformować, że wygraliśmy 10-tą edycję organizowanego przez Onet konkursu na Blog Roku w kategorii Podróże.

Jest to największy w polskiej blogosferze konkurs, w którym wystartowało ponad 2600 blogów. W pierwszym etapie w każdej kategorii zostało wybranych 10 blogów, które otrzymało najwięcej smsów od czytelników, a w następnym jurorzy decydowali, który z tych 10 blogów jest według nich najlepszy. W naszej kategorii jurorem była słynna polska podróżniczka, Martyna Wojciechowska i to właśnie z jej rąk miałem zaszczyt odebrać statuetkę na uroczystej gali, która odbyła się 3 marca w Warszawie.

Było to niezwykłe przeżycie, szczególnie dlatego, że Martyna Wojciechowska jest jedną z osób, które zainspirowały mnie do stworzenia tego projektu i rozpoczęcia własnych podróży. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że spośród 230 blogów w kategorii podróże nagrodą został wyróżniony akurat nasz.

Nasz blog otrzymał także nominację w kategorii „Blog Blogerów” oraz nagrodę specjalną RMF MAXX.

[divider]

Serdecznie dziękujemy za to wielkie wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy głosowali na naszego bloga – pokazaliście siłę społeczności, która wspiera Busem Przez Świat i to dzięki Wam przeszliśmy do kolejnego etapu.

Dziękuję także wszystkim osobom, które współtworzą projekt Busem Przez Świat biorąc udział w przygotowaniach i w wyprawach.

[divider]

Zdjęcia i relacja z gali do zobaczenia na stronie: http://www.blogroku.pl/2014/gala/gala.html

[divider]

Tego samego dnia mieliśmy także okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach dla blogerów prowadzonych przez ludzi o olbrzymim doświadczeniu w tej tematyce.

Po uroczystej gali odbył się koncert oraz after party gdzie mieliśmy okazję poznać wielu ciekawych blogerów. Ubolewamy tylko, że nie udało się porozmawiać z Martyną Wojciechowską i Jarosławem Kuźniarem, ale może jeszcze kiedyś będzie okazja.

Byliśmy drugi raz na takiej dużej imprezie i nie obyło się bez strachu i stresu związanego z naszymi prywatnymi wyobrażeniami na temat tego typu wydarzeń. Bo wydawało nam się, że są one „sztuczne”, „nadęte”, „celebryckie” itd. itp. Owszem mogą takie być, jeśli będziesz stał pod ścianą i nie otworzysz się na fajnych ludzi, których tam jest wieeeeeeluuuuu i my zawsze na takich trafiamy. Tym razem trafiliśmy na Szymona i Maję z projektu podróżniczego intoamericas.com, Dawida i Karolinę z Secondhand Dandy, Karola z Kołem Się Toczy i Anitę z Anita Demianowicz Blog . Mieliśmy też okazję porozmawiać ze świetnymi i inspirującymi ludźmi – Kubą Jankowskim z Matura To Bzdura .TV i Karolem Paciorkiem z Lekko Stronniczy.
Świetne osobowości, fantastyczne rozmowy, masa inspiracji i szeroko pojętej mądrości oraz mnóstwo śmiechu i wygłupów z totalnie obcymi wcześniej ludźmi.

Dzięki!

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat