Najlepsze blogi podróżnicze – TOP 15 (aktualizacja 2020)

by Karol Lewandowski

W polskim internecie prawie 2000 blogów podróżniczych, ale tylko część z nich jest aktualizowana na bieżąco. Spośród nich wybraliśmy te blogi podróżnicze, które czytamy najczęściej, które uważamy za najlepsze jakościowo, lub które są dopiero początkujące ale mają duży potencjał. Niektóre czytamy z powodu bardzo przydatnych porad, a inne z powodu pięknych zdjęć, filmów czy świetnego stylu pisania. Poniżej przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie.

Nasz ranking najlepszych blogów podróżniczych publikujemy od 5 lat i co roku przechodzi on duże odświeżenie. Zależało nam, żeby pojawiło się w nim sporo nowych blogów, szczególnie takich które według nas są niedoceniane a mają duży potencjał, świetną jakość i często bardzo zaangażowaną społeczność.

Ale zanim przejdziemy do naszego zestawiania, to najpierw parę słów o naszym blogu:

[divider]

Busem Przez Świat

autorzy tego bloga i poniższego zestawienia

https://www.busemprzezswiat.pl

Liczba śledzących na facebooku: 150.000

Podróżniczy Blog Roku 2014. Vlog Roku 2015 w kategorii Poradnikowe. Na blogu znajdziecie przewodniki (m.in. serię 16 internetowych przewodników po 16 polskich województwach), poradniki, felietony podróżnicze i testy sprzętu.  3 książki podróżnicze na karku. Aktywnie działamy na blogu, facebooku, youtube, instagramie, twiterze i snapchacie. Blog istnieje od 2009 roku, odwiedziliśmy ponad 60 państw na 5 kontynentach i współpracowaliśmy z kilkudziesięcioma firmami z Polski i z zagranicy. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do zakładki Współpraca. 

[divider]

A poniżej zestawienie, naszym zdaniem, najlepszych polskich blogów podróżniczych:

[divider]

1. Wojażer – wesolowski.co

https://wesolowski.co

Liczba śledzących na facebooku: 10.000

Jak to się mówi, tego Pana to moglibyśmy jeść łyżkami. A raczej czytać łyżkami. Ale pod warunkiem, że będzie wraz z żoną. No i koniecznie wino do popicia. Marcin to człowiek-gawędziarz, który pisze świetne reportaże, zwraca uwagę na ciekawe szczegóły ze świata i opisuje w sposób wyczerpujący (bo ma chłop wiedzę!). Do tego robi świetne, klimatyczne zdjęcia, których nawet z daleka i z przymrużonymi oczyma nie da się pomylić z czyimiś innymi.

[divider]

2. Where is Juli + Sam

http://whereisjuli.com/

Liczba śledzących na facebooku: 12.000

Przeurocza Julka, która pisze wraz z przeuroczym Samem. Super się ich czyta, a przede wszystkim ogląda na Instastories <3 Aaaa, mieszkają w Australii, więc jeśli macie braki w witaminie D, to koniecznie wbijajcie do nich po uzupełnienie!


[divider]

3. Ice Story

http://icestory.pl

Liczba śledzących na facebooku: 35.000

Nasza nowa ulubiona wieczorna lektura. Piotrek i Berenika mieszkają na Islandii i w bardzo fajnym i swoistym dla siebie stylu opowiadają o krainie lodu, ognia i opuszczonych domów. Oboje cechuje piękna wrażliwość na świat, drugiego człowieka, na przyrodę i zjawiska, które wokół nich się dzieją.

[divider]

4. Znaj Kraj

http://www.znajkraj.pl

Liczba śledzących na facebooku: 12.000 

Szymon jeździ na rowerze gdzie się da. W sumie gdzie się “nie da” też jeździ. Jeśli lubicie rowerowe podróże to wbijajcie do Szymona!

[divider]

[box type=”shadow” ]

Darmowe lekcje dla blogerów, instagramerów i zawodowych podróżników

Jeśli interesuję Cię blogowanie i zarabianie na podróżach, to zapraszamy na serię darmowych mailowych lekcji na ten temat.

Link do zapisów:

[button color=”red” size=”small” link=”http://zawodowypodroznik.pl/zapisz-sie/” ]Darmowe lekcje [/button]

[/box]

[divider]

5. Intoamericas

http://intoamericas.com/pl/

Liczba śledzących na facebooku: 2.400 

Maja i Szymon to reporterzy z prawdziwego zdarzenia. Ich konikiem jest Ameryka Południowa, która jest dla nich jak drugi dom. Piszą świetnie i na świetne tematy. To jak piszą i o czym piszą sprawia, że chcielibyśmy ich adoptować.


[divider]

6. Geeki Podróżniki

https://www.geekipodrozniki.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 4.700

Małżeństwo programistów, którzy w podróży szukają konkretów – a konkretnie to najbardziej lubią kultowe miejsca z filmów, seriali i szeroko pojętej pop-kultury. Wszystko to opisują na swoim blogu ze szwajcarską precyzją. U nich nie ma miejsca na lanie wody i wciskanie bajeru.

[divider]

7. Zależna w podróży

https://zaleznawpodrozy.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 14.000 

Agnieszka jest specjalistą od Włoch (i nie tylko). Kocha Włochy i mamy wrażenie, że była tam wszędzie i w każdym hotelu/hostelu. Dlatego szczerze i od serca poleca sprawdzone miejsca gdzie spała, gdzie jadła i jak się przemieszczała. U niej na blogu znajdziecie wszystko co potrzebujecie do samodzielnego zorganizowania wyjazdu do krainy pizzy i glutenu.


[divider]

8. Gdzie Wyjechać – blog Wędrownych Motyli

http://gdziewyjechac.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 69.000

Podróżują samolotem, samochodem, pociągiem i PKS-em. Piszą, rysują, filmują. Geografię mają w jednym palcu, góra w dwóch. Małżeństwo podróżnicza orkiestra.

gdzie wyjechać wędrowne motyle blog
[divider]

9. B*Anita

http://www.banita.travel.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 19.000

Anita to kobieta-rakieta polskiej blogosfery podróżniczej. Anita nie boi się pojechać samej na koniec świata, nie boi się napisania książki, nie boi się zorganizować festiwalu… ona się chyba niczego nie boi. Mamy nadzieję, że chociaż Boga się boi 😉

[divider]

10. The Adamant Wanderer

http://www.adamantwanderer.com/

Liczba śledzących na facebooku: 16.000

Ula to poczciwa i szczera dziewczyna, która jak ją najdzie to napisze o podróży, innym razem pochwali balsam do ciała, a jak zgłodnieje to upiecze śliczne ciastka, zrobi im sesje w plenerze a na koniec zaserwuje nam na blogu ich przepis.

adamant wanderer
[divider]

11. Before We Get Old

http://beforewegetold.pl

Liczba śledzących na facebooku: 3.000

Nasze najnowsze odkrycie – bardzo świeży blog, bo mający dopiero rok, ale niezwykle dopracowany i prężnie się rozwijający. Jak sama nazwa wskazuje, Agata i Krzysiek postanowili nie czekać z realizacją marzeń i zobaczyć jak najwięcej świata zanim się zestarzeją. Choć przy takich charakterach i energii, która bije z ich wpisów, raczej nigdy im to nie grozi 😉

Na blogu znajdziecie masę wskazówek, szczególnie dla osób lubiących podróżować niskobudżetowo.

 

[divider]

12. The Ollie

http://the-ollie.com/pl/

Liczba śledzących na facebooku: 4.000

Podróże ze zmysłową dziewczyną w tle 😉 Piękne zdjęcia, które można oglądać i oglądać!

 

[divider]

13. Obrazki Blondynki

http://obrazkiblondynki.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 5.500

Autorka bloga, Paulina Wierzgacz, urodziła się w zimie i tę zimę czuje całą sobą. Mało kto potrafi lepiej oddać na zdjęciach i w opowieściach chłodne destynacje podróżnicze, niż ona. Paulina prowadzi jeden z najładniejszych, według nas, blogów podróżniczych.

[divider]

14. Tym Razem

http://tymrazem.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 4.000

Kuba pisze przede wszystkim lokalnie o Kielcach, ale pisze też o swoich dalszych i bliższych podróżach. Urządza też genialne spacery po Kielcach! Przyłączyć się może każdy, a spacery odbywają się w wybrane niedziele. Jeśli w którąś z niedziel będziecie w świętokrzyskim, to zerknijcie koniecznie do Kuby na bloga czy przypadkiem nie urządza jakiegoś spaceru, bo to super okazja, żeby zwiedzić Kielce w nietypowy sposób.

[divider]

15. Czas na wywczas

https://czasnawywczas.pl/

Liczba śledzących na facebooku: 3.000

Prężnie rozwijający się blog o efektywnym podróżowaniu. Czym jest tytułowy „wywczas”? Jaki piszą sami autorzy „Według słownika języka polskiego to odpoczynek wakacyjny, urlopowy, który jak często życie niemiłosiernie pokazuje, jest zdecydowanie za krótki.” 

Dlatego na ich blogu opisują jak optymalnie zaplanować swoje podróże, żeby wycisnąć z nich najwięcej jak się da – ich wyjazdy są napchane atrakcjami na maxa. Na blogu znajdziecie dużo praktycznych informacji, które pozwolą Wam się przygotować do podróży zarówno po bliższych regionach, jak i po dalekiej Azji.

16. …

W najbliższych tygodniach chcemy rozszerzyć ten ranking i dodać do niego kolejne blogi – jeżeli macie swoich faworytów to koniecznie ich polećcie w komentarzu poniżej.

Swoje blogi też jak najbardziej można polecać 😉

[divider]

Prowadzisz bloga podróżniczego i chciałbyś wejść z nim na wyższy poziom?

Być może zainteresuje Cię nasz nowy kurs dla blogerów podróżniczych „Zawodowy Podróżnik„. Kurs odbywa się 2 razy w roku – na wiosnę i jesień.

[button color=”green” size=”big” link=”https://www.zawodowypodroznik.pl/” target=”blank” ]Zobacz szczegóły[/button]

W kursie dowiesz się bardzo dużo na temat promowania fanpage i tworzenia angażujących treści w portalach społecznościowych. Ale to nie wszystko. Dowiesz się też m.in.:

  • Jak stworzyć popularnego instagrama?
  • Jak wydać własną książkę podróżniczą?
  • Jak założyć profesjonalnego bloga krok po kroku?
  • Jak współpracować z markami?
  • Jak znaleźć sponsorów na własną podróż?
  • Jak wybić się na tle setek innych blogów?
  • Jak zarabiać na własnych produktach?
  • Jak zarabiać na wystąpieniach podróżniczych?
  • Jak tworzyć treści wirusowe?
  • i wielu wielu innych rzeczy.

Najlepiej sprawdź cały plan lekcji tego kursu >>

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat