Dzień 89 – Cape Otway i koale – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

by Karol Lewandowski

sobota, 22.02.2014

IMG_2585

Całą wyprawę nie udało nam się spotkać koali na dziko, więc jak już je spotkaliśmy to od razu całe stado. Na środku drogi Great Ocean Road jest Cape Otway pokryty lasem eukaliptusowym. Podczas jazdy przez las zaczynamy zauważać puszyste kulki wiszące na drzewach. Kiedy się zatrzymujemy okazuje się, że to koale wyjadają liście eukaliptusów. Robią wrażenie strasznie ospałych i leniwych, większość z nich śpi przytulone do drzew a nawet te które jedzą lub wspinają się po drzewach robią to baaardzo powoli. Aż dziwne, że nic na nie nie poluje.

Na końcu Cape Otway znajduje się latarnia ale wstęp na nią kosztuje prawie 20$ za osobę więc wybieramy darmowy walk z widokami na ocean i latarnie.IMG_2553

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat