Dzień 67 – Zatoka Rekina – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

by Karol Lewandowski

IMG_7359

piątek, 31.01.2014r.

Prawie cały dzień zajmuje nam dojechanie do Zatoki Rekina. Najpierw jedziemy na Hamelin Pool, gdzie w wodzie stoją stromatolity – kopułowate nawarstwienia utworzone przez sinice, bakterie które są najstarszą formą życia na Ziemi. Obserwuje się je z specjalnego molo postawionego w oceanie. Nie wyglądają jakoś specjalnie imponująco, ot, małe skałki pod wodą.

IMG_7031 

 

IMG_9029

Ktoś ma pomysł co to za zwierze na znaku? 😉

IMG_8928

Przy drodze widzimy bardzo dużo dzikich kóz i owiec a raz nawet wyskakuje nam pod koła kolczatka, czyli zwierze wyglądające jak duży jeż, a najechanie na nią zawsze kończy się zniszczeniem opon.

Zatoka rekina to około 100km cypel, który po obu stronach ma małe zatoczki i piękne dzikie plaże. Zajeżdżamy na jedną z takich plaż i rozbijamy się na piasku przy samej wodzie. Pod wieczór dołącza do nas czwórka Niemców podróżujących terenówką po zachodnim wybrzeżu. Jutro ruszamy na spotkanie z delfinami i emu!

IMG_8981

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat