Dzień 55-57 – Andrzej ratuje wyprawę – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

niedziela, poniedziałek, wtorek, 19-21.01.2014r.

IMG_7866

Udało się znaleźć potrzebną część w Australii!

Najnowsze newsy dotyczące problemów z urwanym kołem:

dzięki wsparciu Jędrka z Darwin, Basi Meder i Jurka z Adelaidy wygląda na to, że uda się rozwiązać problem.
Jędrek znalazł w Darwin (900km stąd) busa takiego jak nasz i wykręcił potrzebne części (widoczne na zdjęciu – ośka, hamulce i cała reszta), udało mu się nawet znaleźć transport który dostarczy nam przesyłkę do Kununurry już jutro rano co w outbacku jest niezłym wyczynem (normalnie na paczke czeka się tu 1-2 tygodnie).

Warsztat który holował nam busa próbował nas naciągnąć na 400$ za holowanie (choć wszystko miało być opłacone przez assistance) ale powiadomiliśmy ubezpieczyciela i okazało się, że była to próba wyłudzenia. Jednocześnie nie pozwolili nam naprawiać busa na ich terenie i powiedzieli że oni nie mają czasu sami go naprawiać. Całe szczęście udało nam się poznać starszego Marco, który pochodzi z Jugosławii, a po 2-giej wojnie światowej był w Polsce. Marco pozwolił nam postawić busa za darmo na swoim placu dopóki nie dostaniemy części a potem na jego placu spróbować go naprawić.

Dziś pojawił się kolejny problem – zadzwonił do nas Allianz z informacją że niestety przekroczyliśmy jakiś limit związany z kumulacją kosztów lawety i zakwaterowania (o tym limicie oczywiście nikt wcześniej nie mówił, ciągle mówili że mamy 10 dni zakwaterowania) i pomimo że mówili że mamy zakwaterowanie do 10 dni dopóki nie naprawimy busa to mamy wynieść się już dziś i zapłacić jakieś 300$ nadwyżki.. W tym samym czasie dostaliśmy telefon od Jurka z Adelaidy, który śledzi naszą wyprawę. Jurek słysząc o sytuacji z ubezpieczycielem zadzwonił do właściciela caravan parku na którym nocujemy i załatwił nam dodatkowe 3 noce za darmo (150$ za noc!), żebyśmy mogli naprawić busa!

Jutro rano powinna być u nas paczka z częściami, zobaczymy czy części pasują i czy uda się je wymienić i damy znać jak się sprawy mają, trzymajcie kciuki!

DZIĘKUJEMY za pomoc wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję poszukiwania części !!!

unnamed (4)

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl