Dzień 23 – nocna inwazja fauny i w drodze na północ wśród kangurów – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014 | Busem Przez Świat - blog podróżniczy

Dzień 23 – nocna inwazja fauny i w drodze na północ wśród kangurów – Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

środa, 18. grudnia 2013

W nocy zostajemy zbudzeni przez hałas przewracanych naczyń. Coś jest w naszym obozowisku! Nasłuchujemy i wytężamy wzrok przez moskitiery w namiotach. Nasłuchaliśmy się trochę opowieści o krokodylach zjadających turystów śpiących w namiotach więc szykujemy się na najgorsze. Kiedy wzrok przyzwyczaja się do mroku zauważamy że przez obozowisko co chwila przymyka coś sporo mniejszego i dużo szybszego niż krokodyle. Może psy dingo? Włączmy halogen i przyłapujemy na gorącym uczynku dwie zdziwione wielgachne wiewiórki (wielkości kota, może to oposy?) które na widok jasnego światła najpierw nieruchomieją a potem wskakują na pobliskie drzewa i znikają.

Po południu wjeżdżamy w teren pełen kangurów. Co chwile na poboczu widzimy stadka kangurów, które wpatrują się w przejeżdżające auta. Na drodze też można je spotkać, niestety trochę mniej radosne – roi sie tu od kangurów potrąconych przez auta, z tego co słyszeliśmy dosłownie same wskakują pod koła.

 

P.S. Z powodów osobistych Tomasz musiał zrezygnować z wyprawy i został odwieziony do najbliższego dużego miasta z lotniskiem. Dziękujemy za wspólną podróż i powodzenia w powrocie do Polski.

P.S.2

Pamiętajcie, że zakładce www.busemprzezswiat.pl/gps raz na jakiś czas uruchamiamy

20131221-094705.jpg

20131221-094733.jpg

20131221-094804.jpg

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl
 • Lucek

  Wspaniała wyprawa, jestem dumny że młodzi Polacy dokonują takich rzeczy!

 • Franc

  I ja dostałem, piękna!

 • Ala

  Dostałam dziś pocztówkę:) Dziękuję 🙂

 • Emil

  Super film, dajcie następny.
  Emil

 • Krzysiek

  Czy będziecie szukać teraz kogoś nowego na dalszą wyprawę? Czy zostajecie już w tym składzie

 • rafal

  a dentystyczny klopot rozwiazany ?

 • tony

  Airlie beach to jeszcze stały ląd a wspaniały świat wulkanicznych wysp Withsunday Passage rozpościera się na wschód od tego miejsca, tam 22 wiek/resorty turystyczne mega wypasione/ spotyka się z dzikością nietkniętych wysepek parku narodowego, można jachtostopem dostać się na nie i pełna robinsonada!

 • Basia Meder

  te zwierzaki to sa posumy czyli oposy. W nocy wszedzie przychodza. Nigdy nie zostawiajcie jedzenia na zewnatrz, zawsze w samochodzie. Wspolczuje Tomkowi i zycze dalszej udanej wyprawy. Pozdrawiam, Basia M.

 • Joa_ska

  O nie…tak bardzo współczuję Tomkowi:(