Warto spełniać marzenia. Pora przestać marzyć, trzeba zacząć działać! | Busem Przez Świat - blog podróżniczy

Warto spełniać marzenia. Pora przestać marzyć, trzeba zacząć działać!

Jako refleksję po naszej kolejnej wyprawie chcielibyśmy przekazać Wam prostą wiadomość. Uwierzcie, że jesteście w stanie spełnić swoje marzenia.

Kiedy trzy lata temu rozpoczynaliśmy ten projekt kupując rozsypującego się rdzawo-białego busa za grosze nawet w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak daleko. Wprawdzie mocno wierzyliśmy, że wyprawa na Gibraltar nam się uda, i dzięki tej wierze nam się udała, ale na pewno nie spodziewaliśmy się, że już za kilka lat wylądujemy z naszym busem za oceanem. Jednak w miarę spełniania marzeń człowiek staje się coraz odważniejszym marzycielem i teraz wiemy, że jesteśmy w stanie zrealizować cały nasz projekt, czyli objechać świat dookoła. Przed nami jeszcze między innymi Azja i Australia, odległe i nieprzystępne rejony ale jesteśmy dobrej myśli. I wierzymy w swoje marzenia.

Bardzo często marzenia wypowiedziane na głos, szczególnie te śmiałe, spotykają się z falą krytyki i sceptycyzmu. Tak było też z nami. Kiedy powiedzieliśmy że chcemy bez kasy i doświadczenia za kilka miesięcy kupić busa a potem ruszyć nim w świat nikt nam nie wierzył. Kiedy dzień w dzień odkładaliśmy ciężko zarobione złotówki wielu pukało się w czoło mówiąc, że tylko robimy sobie nadzieje i marnujemy czas. Nie było nam łatwo ale byliśmy wytrwali w swoich dążeniach i nie reagowaliśmy na sceptyków.

Po kilku miesiącach odłożyliśmy wspólnymi siłami 2000 zł i kupiliśmy busa. I wtedy wszyscy zaczęli nam wierzyć i myśleć “oni chyba na serio chcą to zrobić”. Po drodze spotkało nas wiele przeciwności, kradzieży, awarii auta i innych problemów ale mimo wszystko przyświecał nam ciągle cel do którego dążyliśmy. I mimo wszystko nam się udało spełnić nasze marzenie. A potem kolejne. I jeszcze jedno. A każde następne coraz większe i coraz śmielsze.

Teraz, po 3 latach jesteśmy już po 4 zakończonych sukcesem wyprawach i po odwiedzeniu 31 państw na 3 kontynentach. Towarzyszy nam 20 tysięcy fanów, 70 patronów medialnych i tysiące internautów odwiedzających codziennie naszego bloga. Wydaliśmy nawet własną książkę i zyskaliśmy wsparcie National Geographic.

Musicie więc wiedzieć, że warto i da się spełniać swoje marzenia. Tylko trzeba przestać marzyć a trzeba zacząć działać.


Po naszych wyprawach kiedy rozmawiamy z ludźmi o naszym projekcie okazuje się, że prawie każdy kiedyś o czymś takim myślał lub było to jego marzenie. Ale nic z tym nie robili. Bali się, że nie znajdą ekipy, że coś spotka ich po drodze, że tylko stracą pieniądze na przygotowania a i tak nic z tego nie wyjdzie, że wszystko się posypie. Że przecież nie można spać na dziko i potrzebne są zarezerwowane hotele, oraz pieniądze na wypasione obiady czy drogie wejściówki. Okazuje się, że niesłusznie. Ale trzeba samemu w to uwierzyć i trzeba zacząć działać.

Nieważne czy waszym marzeniem jest wyprawa dookoła świata, czy autostopem nad morze albo na Mazury, skok z samolotu czy przebiegnięcie maratonu. Wszystko co sobie postanowicie jesteście w stanie osiągnąć, jeśli tylko w to uwierzycie i będziecie wytrwali w swoich marzeniach. Nawet pieniądze nie są przeszkodą – pierwsze można odłożyć nawet roznosząc ulotki, a na następne znajdą się sponsorzy, którzy docenią pasję i zapał, tak jak w naszym wypadku.

Każde marzenie można spełnić, musicie tylko sami uwierzyć w to, że jesteście w stanie to zrobić. Wtedy nikt ani nic nie jest w stanie Was zatrzymać.

http://demotywatory.pl/3938905/Niezaleznie-od-tego-gdzie-zawioza-Cie-Twoje-marzenia

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl
 • Elizah

  🙂 super słowo, a jaki wiele zmieniło się od napisania tego postu? chociażby w liczbach! jesteście niesamowici 🙂 tak trzymać! Good luck 🙂

 • Zgadzam się w 100% z tym co napisaliście. Wasz projekt śledzę już od poprzedniej wyprawy i gratuluję Wam determinacji w osiąganiu nowych wyzwań. Byłem w takiej samej sytuacji jak Wy marzyłem wiele lat aż w końcu zakasałem rękawy i zrealizowałem to o czym marzyłem i tak powstało KAJAKOWO.ORG. Zawsze będziecie u mnie mile widziani. Pozdrawiam.

 • Rafał

  /kiedy kolejna wideo-relacja ?:D

 • Daria

  macie w 100% rację! marzę o takiej wyprawie. bardzo fascynuje mnie Hiszpania i Meksyk. w przyszłe wakacje (ponieważ jeszcze uczę się w LO) planuję wyruszyć na miesiąc lub więcej do Hiszpanii. z zebraniem ekipy trochę ciężko bo wszyscy się boją! ale razem ze mną mam juz cztery osoby. busa też posiadamy więc nic tylko wyruszać w świat! później może trafimy do ukochanego Meksyku.. też myślę o wideorelacji, ale wszystko wyjdzie w praniu. TRZYMAJCIE KCIUKI!

 • Czarna

  Spełnianie marzeń powinno być jednym z celów naszego życia nawet jeśli nie koniecznie okażą się one tak cudowne jak przypuszczaliśmy. Fala krytyki na głośno wypowiedziane marzenia bierze się stąd, że ludzie sami się boją zrobić cokolwiek więc uniemożliwiają to innym. Ale kiedy się uda… można być inspiracja dla innych 🙂 Pozdrawiam, dalszych sukcesów życzę i szerokiej drogi 🙂

 • seawolf688

  fajnie by było jeszcze jakbyście opisali jak każde z was odebrało Amerykę – jakie wrażenie zrobiły miasta, ludzie, przyroda, jak rzeczywistość sprawdziła się z wyobrażeniami o Stanach. Tak kilka słów już nas spokojnie kilka słów każdego z was 🙂