Odkrywanie Sri Lanki z 3-letnim dzieckiem: parki narodowe, plaże i spotkania ze słoniami

Film

by Moderator

Sri Lanka to jedno z najbardziej fascynujących i różnorodnych miejsc w Azji Południowej. Na tej wyspie występuje największe zagęszczenie dzikich słoni na świecie, a niewielka Sri Lanka jest jednym z największych światowych eksporterów herbaty.

W tym filmie pokażemy Wam przepiękne piaszczyste plaże, buddyjskie świątynie, ruiny antycznych królestw i gęste dżungle porastające góry, w których mieszkają potomkowie rdzennych mieszkańców.

Spróbujemy też unikalnej kuchni i najlepszych herbat, odwiedzimy postkolonialne miasta, przejedziemy się pociągiem przez górskie plantacje herbaty i przenocujemy w niesamowitych hotelach i domach.

Na Sri Lankę przylecieliśmy na zaproszenie tutejszego Ministerstwa Turystyki i w towarzystwie Masithy i Razaniego objechaliśmy wyspę w ponad 2 tygodnie.
A zaczęliśmy od spotkania ze słoniami na północy wyspy.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat