Gimbal Feiyu Tech a2000 - recenzja | Busem Przez Świat - blog podróżniczy

Gimbal Feiyu Tech a2000 – recenzja

Przy okazji naszej ostatniej podróży przez Alaskę i Kanadę mieliśmy okazję przetestować najnowszy gimbal przeznaczony do bezlusterkowców i lustrzanek. Poniżej kilka słów na temat tego jak się sprawdził.

Zobacz ceny tego gimbala (porównanie cen z różnych sklepów)>>

Sprzęt testowaliśmy przez prawie 3 miesiące, podczas realizacji ponad 70 filmów w trakcie podróży przez 3 Ameryki (filmy znajdziecie tutaj >>). Gimbala testowaliśmy razem z bezlusterkowcem Lumix Gh4 i zewnętrznym mikrofonem RODE (zestaw widać na zdjęciu).

Najpierw krótkie wytłumaczenie dla niewtajemniczonych – gimbal to specjalny „uchwyt” na którym mocujemy aparat i który służy do mechanicznej stabilizacji ujęć. Dzięki niemu ujęcie są płynne, aparat się nie trzęsie i mamy wrażenie jakby film był nagrywany z jadącego płynnie wózka. Najlepiej widać to na 2 poniższych filmach:

Plusy

 1. Cicha praca
 2. Szybkie ustawianie środka ciężkości dzięki systemowi śrub niewymagających śrubokręta
 3. Szybkozłączka do aparatu ( co nie jest takie oczywiste, w większości przyczepia się aparat na stałe, bo gimbal musi być wyważony, ale tu ten problem jest rozwiązany, co do milimetra możemy wyjąć aparat i włożyć go w to samo miejsce, dzięki linijce nadrukowanej na stopce ). Dodatkowo szybkozłączka jest z tą samą stopką co profesjonalne głowice do statywów, takie jak Benro, Manfrotto itp. wszystkie z systemem wsuwanym.
 4. Bardzo silny gimbal jak na swoje gabaryty, bo może udźwignąć 2 kg. Dawał radę nawet przy silnym wietrze – nagrywaliśmy na płynącej motorówce!

Minusy

 • krótki czas pracy baterii
 • śliska rączka nawet przy suchej dłoni
 • kiepsko umieszczone przyciski i joystick (ręka z rączki zsuwa się na joystick i na nim blokuje, zmieniając położenie kamery)
 • system świecenia diody jest mało czytelny, czasem nie wiadomo w jakim trybie pracuje gimbal
 • wysoka cena – 2600 zł za zestaw z pojedynczym uchwytem (taki jak nasz) więc dosyć drogo dla półprofesjonalistów. Ale rekompensuje to jakość.

Przy okazji naszej ostatniej podróży przez Alaskę i Kanadę mieliśmy okazję przetestować najnowszy gimbal przeznaczony do bezlusterkowców i lustrzanek. Poniżej kilka słów na temat tego jak się sprawdził. Zobacz ceny tego gimbala (porównanie cen z różnych sklepów)>> Sprzęt testowaliśmy przez prawie 3 miesiące, podczas realizacji ponad 70 filmów w trakcie podróży przez 3 Ameryki (filmy znajdziecie tutaj >>). Gimbala testowaliśmy razem z bezlusterkowcem Lumix Gh4 i zewnętrznym mikrofonem RODE (zestaw widać na zdjęciu). Najpierw krótkie wytłumaczenie dla niewtajemniczonych - gimbal to specjalny "uchwyt" na którym mocujemy aparat i który służy do mechanicznej stabilizacji ujęć. Dzięki niemu ujęcie są płynne, aparat…

Review Overview

Cena
Jakość wykonania
Łatwość obsługi
Niezawodność i bezawaryjność

bardzo dobry

Summary : Gimbal sprawdza się świetnie, ale raczej do podróży samochodowych nastawionych typowo na tworzenie jakościowego wideo, niż do spontanicznych wypadów z plecakiem w góry.

User Rating: 3.7 ( 1 votes)
78

About Karol Lewandowski

Karol Lewandowski
Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl
 • Adam Zwierzyński

  Super..! Dzięki za recenzję. A co sądzicie o Zhiyun crane v2..? (chce wybrać jeden z nich). Pozdrawiam.

  • Paweł Galanty

   Sam używam Zhiyun crane v2 od przeszło roku 🙂 Bardzo dobry i warty polecenia! W porównaniu do Feiyu wydaję się bardziej „solidny”. Odnośnie recenzji Karola na pewno przy Zhiyun’ie przemawia na plus:
   – bardzo długi czas pracy baterii (spokojnie biegałem z nim cały dzień i nie zdarzyło się nigdy, aby się rozładował)
   – nie zauważyłem aby źle się go trzymało, albo był śliski w uchwycie
   – joystick jest spoko – bez rewelacji ale daje rade
   – nientuicyjna dioda – tu tak samo – nie pokazuje zbyt wygodnie trybu w jakim się znalazł gimbal – ale po dłuższym użytkowaniu szybko się to rozpoznaje i przeklikuje do potrzebnego, więc z czasem to nie przeszkadza
   Pozdr! 🙂