Dzień 20 – Winniepeg i Polacy mieszkający w Kanadzie

6.08.2017

Rano w parku stanowym uzupełniliśmy zapasy wody (na dachu mamy 100 litrów wody + 20 litrów w bagażniku, co wystarcza nam na 4-5 dni) i ruszyliśmy w trasę.

Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowości Kenora  – uroczym miasteczku położonym w malowniczym rejonie Lake of the Woods. Trafiliśmy akurat na niedzielny zlot starych samochodów. Trafiliśmy też pod znak „Center od Canada”, informujący że znajdujemy się idealnie na środku Kanady (w poziomie).

Przejechaliśmy prawie 500 km. Po południu dotarliśmy do miasta Winniepeg, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez Ewę i Krzyśka, którzy zaprosili nas do siebie na 2 noce, żebyśmy mogli skorzystać z pralki, internetu itp. Dzięki takim ludziom jesteśmy w stanie tworzyć codzienne filmy i ładować je z kilkudniowym wyprzedzeniem na internet. Gdyby nie oni, nie byłoby to możliwe, dlatego tym bardziej dziękujemy za gościnę!

Ewa i Krzysiek zaprosili nas na kolację. Zjedliśmy burgery i kurczaka a potem do późna rozmawialiśmy o życiu i emigracji w Kanadzie. Jednymi z najpopularniejszych zajęć w Kanadzie są myślistwo i wędkarstwo. Krzysiek uwielbia obydwa te sporty i zaprezentował nam swój sprzęt – strzelby i łuk, którymi poluje na jelenie i sarny, oraz specjalne wiertło do kucia metrowego lodu, które przydaje mu się podczas zimowych wypraw na ryby.

 

 

P.S. Jeżeli mieszkacie gdzieś w Kanadzie (szczególnie na trasie Edmonton-Alaska) lub na Alasce i moglibyście nas przyjąć na 1 noc i udostępnić nam internet i prysznic to będziemy bardzo wdzięczni! Mamy karimaty i śpiwory więc wystarczy nam kawałek podłogi lub nawet kawałek trawnika na namioty. Podróżujemy w 5 osób.

Kontakt do nas to 3ameryki@busemprzezswiat.pl. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl