24 najlepsze aplikacje dla podróżników

Mało kto rusza się dzisiaj w podróż bez telefonu. Niektórzy będą Was karcić za podróżowanie ze smartfonem czy tabletem, mówiąc, że jesteście więźniami technologii itd. Ale prawda jest taka, że technologia bardzo ułatwia życie. Rozumiem, że można raz na jakiś czas pojechać w dzicz i zamknąć się w domu bez telefonu, prądu i toalety. Ale oburzanie się na zabieranie telefonu w normalną podróż to tak jakby oburzać się, że ktoś jedzie gdzieś samochodem a nie konno albo chodzi w butach zamiast na boso.

Poniżej lista aplikacji które często się przydają i ułatwiają życie w podróży:

screen322x572XE Currency

Aplikacja do szybkiego przeliczania walut. Na bieżąco aktualizuje przeliczniki walut, można dodać sobie ich dowolną liczbę, a nawet na wykresie sprawdzić jak zmienia się cena danej waluty.

DARMOWA

promo-1sOsmAnd – Mapy i Nawigacja

Jedna z najlepszych offline-owych aplikacji z mapami i nawigacją. Przed wyjazdem pobieramy mapę danego państwa i potem możemy z niej korzystać bez dostępu do internetu.

DARMOWA (w wersji darmowej można mieć pobrane do 10 map)

screen568x568Google Translator

Najlepszy dostępny translator, z opcją czytania przez syntezator mowy w niektórych językach. Wszystko co sobie wcześniej przetłumaczymy zostaje w pamięci i można potem to przeglądać bez dostępu do internetu.

DARMOWA

screen322x572 (1)Google Maps

Mapy z nawigacją, widokiem satelitarnym i informacjami o korkach. Od jakiegoś czasu wybrane obszary mapy można też zapisywać offline.

DARMOWA

screen322x572 (2)TripAdvisor

Aplikacja z wyszukiwarką i recenzjami atrakcji turystycznych, hoteli, restauracji i wydarzeń. Bardzo przydatna aplikacja z olbrzymia bazą!

DARMOWA

screen322x572 (3)Triposo

Bardzo rozbudowana aplikacja z bazą atrakcji turystycznych, restauracji itp. Bardzo fajny moduł z propozycjami, wyskakujące powiadomienia o atrakcjach w pobliżu i super opcja tworzenia własnych citywalków z wybranych punktów w okolicy. I mapy działające offline!

DARMOWA

screen568x568 (1)Jak dojadę

Super przydatne do wyszukiwania w miastach autobusów i tramwai z punktu A do B, informacja o przesiadkach, odliczanie do odjazdu, informacja na którym przystanku wysiąść itd. Bardzo przydatne w obcym mieście.

DARMOWA

screen568x568 (2)Booking.com

Aplikacja do wyszukiwania i rezerwowania najtańszych i najlepszych hoteli na całym świecie. Ceny bardzo często dużo tańsze niż na oficjalnej stronie hotelu.

Zobacz stronę Booking.com >>

DARMOWA

screen322x572 (4)Airbnb

Aplikacja do wynajmowania mieszkań i pokoi od miejscowych bo bardzo preferencyjnych cenach.

Wchodząc przez ten link dostaniesz 93 zł zniżki na pierwszą rezerwację :).

93 zł na pierwszy nocleg z airbnb >>

DARMOWA

screen568x568 (3)Couchsurfing

Wersja mobilna popularnego serwisu Couchsurfing – wyszukiwarka darmowych noclegów na kanapie u miejscowych.

DARMOWA

screen322x572 (5)Skype

Popularna aplikacja do darmowych rozmów i wideorozmów ze znajomymi na całym świecie. Wystarczy np. dostęp do wifi w restauracji i już możemy zadzwonić za darmo do rodziny na dr

DARMOWA

screen568x568 (4)Skyscanner

Mobilna wyszukiwarka tanich lotów. Fajną opcją jest wykres cen lotów w najbliższych miesiącach i wyszukiwanie najtańszego lotu na danej trasie w dowolnej dacie, z dowolnymi liniami i z dowolnego lotniska w Polsce.

DARMOWA

screen568x568 (5)Pizza Portal

Zawsze miałem problem będąc na jedną noc w obcym mieście ze znalezieniem knajpy która dowiezie jedzenie w miejsce w którym dokładnie jestem. Teraz wystarczy że odpalam Pizza Portal i mam od razu wyświetlone wszystkie restauracje w pobliżu które dowiozą do mnie jedzenie, mogę sprawdzić ich menu, zamówić i zapłacić przez internet – nie trzeba mieć nawet gotówki. Super wygodne i ma swoje odpowiedniki w innych państwach.

DARMOWA

screen568x568 (6)Ustream

Fajna aplikacja do zrobienia ze swojej komórki kamery online i wrzucenia tego np. na swojego bloga.

DARMOWA

10801549_10205258754049807_823823220305004120_nSunrise -GPS Sunrise Sunset Calculator

Fajna apka wyliczająca wschody i zachody słońca w miejscu w którym aktualnie jesteśmy.

DARMOWA

screen322x572 (6)Instagram

Popularny program będący jednocześnie serwisem społecznościowym, kojarzony z robieniem zdjęć jedzenia. Mi przydaje się z powodu swojej integracji z facebookiem – wygodniej jest robić zdjęcia w instagramie, dodawać tam opis a potem kiedy będzie dostęp do neta załadować takie gotowe fotki. Lecą na instagram oraz automatycznie na naszego fanpage na facebooku. Do tego ma ciekawe filtry.

DARMOWA

screen320x480iPolak

W jednym miejscu mamy informacje o wszystkich ambasadach Polski na świecie – kto jest ambasadorem, adres, telefon. Do tego przy każdym państwie informacje o wizach, przepisach celnych itd. Przydatne szczególnie jeśli ktoś dużo podróżuje albo jedzie dookoła świata i nie ma czasu wcześniej sprawdzać gdzie są potrzebne jakie wizy, co można wwieźć a co wywieźć itd.

DARMOWA

screen480x480Map Plus

Apka dzięki której możemy w trybie offline używać mapy stworzone wcześniej w Google Maps (np. zaplanowaną trasę podróży).

DARMOWA

Vine_ScreenshotVine

Serwis z 6-sekundowymi filmami.

Nasz Vine BusemPrzezSwiat

DARMOWA

watchPeriscope

Aplikacja do tworzenia wideorelacji na żywo (prosto z kamery naszego telefonu). Wcześniej używaliśmy do tego Ustream ale wreszcie ktoś stworzył coś dedykowanego 😉

Nasz Periscope @BusemPrzezSwiat

DARMOWA

unnamedWikicamps

 Świetne aplikacje z darmowymi noclegami w Australii, Nowej Zelandii, USA i Wielkiej Brytanii.

DARMOWA

viber-android-call-screenViber

Do darmowego dzwonienia.

DARMOWA

Night-Sky-2-iPhone-screenshot-001Night Sky

Po nakierowaniu na gwiazdy rysuje nam gwiazdozbiory. Super zabawka

DARMOWA

12170772_10207680703757036_1927527464_nSnapchat

Aplikacja do wysyłania zdjęć i krótkich filmików które znikają po 24h.

Zapraszamy na naszego snapa: „busemprzezswiat”

DARMOWA

screenshot2012-12-19-16-15-15GoPro App

Świetna aplikacja do sterowania kamerą GoPro i do podglądu wykonanych zdjęć i filmów.

DARMOWA

Są jeszcze jakieś aplikacje, które używacie w podróży i polecacie je innym?

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl