Rozczarowani T-mobile – rezygnujemy z umowy po 10 latach

by Karol Lewandowski

O tym jak T-mobile nas oszukało i dlaczego przejdziemy do konkurencji.

tmobile1

 

Od ponad 10 lat miałem podpisaną umowę na abonament w T-mobile. Około 70 zł miesięcznie. Niestety w tych 70 zł były tylko rozmowy więc każde wysłanie smsa czy użycie internetu generowało dodatkowe koszty co w praktyce oznaczało płacenie 100-150 zł miesięcznie. Całe szczęście przed naszym wyjazdem do Stanów kończyła się umowa więc postanowiłem zrezygnować i przejść do konkurencji. Wtedy zadzwoniła do mnie Pani z T-mobile z propozycją, która miała mnie przekonać do pozostania.

W praktycznie tej samej cenie miało być więcej minut i co najważniejsze podczas pobytu przez 3 miesiące w Stanach mieliśmy mieć darmowe rozmowy z wybranymi numerami t-mobile w Polsce! (na początku chyba nawet była mowa o wszystkich numerach T-mobile) A, że cała rodzina i znajomi mieli telefony w tej sieci postanowiłem zacisnąć zęby i przedłużyć umowę na kolejne 2 lata bo normalnie ceny rozmów ze Stanów do Polski kosztowały fortunę. Pani była zadowolona i z chęcią przedłużyła umowę.

Pojechaliśmy do Stanów i wydzwanialiśmy do Polski z byle pierdołą, bo w końcu rozmowy były darmowe. Do czasu kiedy przyszedł pierwszy rachunek. Ponad 1500 zł za miesiąc! Okazało się, że jednak rozmowy darmowe nie były, a nawet kosztowały kilka złotych za minutę.

Zadzwoniliśmy do T-mobile z prośbą o wyjaśnienia – uznałem, że może czegoś nie kliknęli i usługa nie została uruchomiona – zdarza się.

Pierwsze słyszeli o takiej ofercie. Kto z nami rozmawiał podczas przedłużania umowy? Kto by to spamiętał. Doszli do tego po kilku dniach. Poprosiliśmy o odtworzenie rozmów bo w końcu dla „naszego dobra” wszystkie rozmowy są nagrywane. Okazało się, że część rozmów została już wykasowana a w pozostałych nie ma śladu po przedstawieniu nam takiej oferty. T-mobile stwierdził, że musieliśmy źle Panią zrozumieć (choć 5 razy prosiliśmy ją o potwierdzenie, że to na pewno o to chodzi) i niestety ani pieniędzy nam nie zwrócą ani umowy nie rozwiążą. Krótko mówiąc najpierw nas naciągnęli a potem olali.

Całe szczęście zaraz kończy się przedłużona wtedy umowa a my szykujemy się do zmiany operatora na takiego, który szanuje klienta – pewnie będzie to Play albo Orange. A z T-mobile więcej nie skorzystamy.

Dziękuję. Dobranoc.

 autor wpisu: Karol Lewandowski 

karol@dev.busemprzezswiat.pl

—————

Edit

Na wykopie gorąco o naszym wpisie: http://www.wykop.pl/link/2097252/rozczarowani-z-t-mobile-rezygnujemy-z-umowy-po-10-latach/

Edit 2

Hotmoney też już pisze o sprawie: http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/TMobile-powiedzial-mu-ze-bedzie-rozmawial-za-darmo-Zaplacil-1500-zl-a34381

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat