Italia miniTrip – Dzien 2

by Karol Lewandowski

O 4 rano udaje sie wyruszyc z warsztatu. Do naszej ekipy dolacza elektryk Grzesiek, musimy tylko podjechac do Olesnicy po jego rzeczy.

Niestety nie udaje sie ujechac daleko, bus traci moc ,nie reaguje na gaz, a sprzeglo zaczyna sie palic. Wracamy do Swidnicy holowani przez naszego drugiego busa.

Pomimo dnia wolnego przyjezdza do nas mechanik Lukasz. Przy wlocie powietrza cisnienie zassalo i zgniotlo nam rure, a w ukladzie chlodzenia pekl przewod.

Niestety dalej jest problem z gazem i z moca – jesli za wolno wcisnie sie pedal gazu to wogole nie dostaje paliwa. Musimy wiec szybko i ostro gazowac zeby mogl jechac.

Postanawiamy mimo wszystko wyruszyc w trase. 11osobowa ekipa (bo dolaczyl do nas elektryk Grzegorz) pakuje sie w 2 busy (drugi to czerwony busik T3 z Wroclawia) i rusza w kierunku przejscia granicznego Kudowa-Slone.
Po kilkudziesieciu kilometrach przyzwyczajamy sie do szybkiego gazowania.

Przed polnoca udaje nam sie dojechac do granicy i wyjechac z Polski. Abysmy i tym raze nie rozkraczyli sie juz w Czechach.

image

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat