Dzien 20

Studenci Harvardu za darmo oprowadzają turystów

Wczoraj udalo sie uruchomic busa po dlugiej przerwie zwiazanej z usterka (pasek rozrzadu). Poznym wieczorem wyruszylismy od Jacka w kierunku Connecticut. Zeby nie tracic czasu, cala noc jechalismy. Auto sprawuje sie idealnie.
Okolo piatej rano dojechalismy do Camp Laurel gdzie czekal juz na nas Piotrek, szosty uczestnik naszej wyprawy. Piotrek od czerwca pracuje na campie (jest to rodzaj koloni dla dzieci, teren campu to ponad 100 hektarow na okolo setke dzieci!), a w polowie sierpnia konczy prace i dolacza do naszej wyprawy.
Po wspolnym sniadaniu omawiamy z Piotrkiem plany i zegnamy sie – nie ma czasu do stracenia!

Jedzie sie swietnie – idealny asfalt i po 3 pasy w kazda strone.

Niedaleko Bostonu znajduje sie miejscowosc Cambridge i slynny uniwersytet Harvard, druga najstarsza uczelnia w kraju. Roi sie tu od studentow a w powietrzu az czuc unoszaca sie madrosc. 4 razy dziennie studenci (obowiazkowo w koszulkach i czapkach Harvardu) za darmo oprowadzaja zwiedzajacych. Na idealnie wypielegnowanych trawnikach Harvard Square wszedzie porozstawiane sa kolorowe krzesla i lawki na ktorych przesiaduja studenci z Mac’ami i grupki toczace ze soba zazarte dyskusje.

Niedaleko na rzece odbywaja sie treningi uczelnianych kajakarzy.

Nowa Anglia (ang. New England) to region Stanów Zjednoczonych, ulokowany na północnym wschodzie kraju będący kolebką kultury USA. Nowa Anglia składa się z 6 stanów: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut a jednym z głównych miast jest właśnie Boston.

Na początek jedziemy na ulicę Beacon Street – to tu kręcono serial Ally McBeal! 😉

16 grudnia 1773 w porcie w Bostonie, przy nabrzeżu Griffina znajdowały się trzy statki: „Dartmouth”, „Eleanor” i „Beaver”, należące do Kompanii Wschodnioindyjskiej. W ich ładowaniach znajdował się m.in. ładunek herbaty chińskiej. W nocy poprzedzającej dzień, kiedy herbata miała być rozładowana, od 30 do 130 mężczyzn, członków konspiracyjnej organizacji patriotycznej Synowie Wolności, przewodzonej przez Samuela Adamsa, niektórzy w przebraniach Indian Mohawk, wdarło się na statki i zniszczyło cały ładunek herbaty, wyrzucając go do zatoki. Wydarzenie to miało wpływ na rozpoczęcie Rewolucji Amerykańskiej.

Odnajdujemy wiele miejsc znanych z filmów które tu kręcono, m.in. Infiltracja, Święci z Bostonu czy Ally McBeal 🙂

Na nocleg zostajemy przyjęci przez Pana Szymona – dziękujemy za bardzo serdeczne przyjęcie!

image

Typowe bostońskie budynki z czerwnej cegły


W tym budynku kręcono serial Ally McBeal

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat