Z wizytą w południowych Czechach

Czechy stały się w ostatnich latach bardzo popularne wśród polskich turystów. Odwiedzają oni nie tylko rejony przygraniczne, ale i bardziej odległe zakątki tego kraju. Coraz większą popularnością cieszą się południowe Czechy, a szczególnie te miejscowości, które położone są w pobliżu granicy z Austrią i Niemcami. Jedną z chętniej odwiedzanych miejscowości jest zaś Lipno, które może pochwalić się malowniczą okolicą oraz dobrze przygotowanymi na przyjęcie turystów ośrodkami.

Lipno i jego atrakcje. 
W okolicach Lipna nie brak atrakcji czekających na turystów. Bliskość pasma górskiego Szumawa sprawia, że znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy pieszych wędrówek, jak i narciarze. Dla nich tereny Parku Narodowego Szumawa są wyjątkowo atrakcyjne. Ten największy w Czechach park narodowy powstał na początku lat 90-tych XX wieku, zaś dzięki położeniu na pograniczy trzech państw (Czech, Austrii oraz Niemiec) szybko stał się atrakcją o charakterze międzynarodowym. Sama pasmo górskie Szumawa zachwyca swym urokiem, zaś turystom z Polski niezmiennie kojarzy się w Bieszczadami. Tu nadal można spotkać dziką przyrodę i odludne zakątki, zaś polodowcowe jeziora i liczne torfowiska czynią tutejszy krajobraz wyjątkowo malowniczym.
Dużą popularnością cieszy się również tutejsze jezioro, będące jedną z największych atrakcji w południowej części Czech. Ten sztuczny zbiornik nie bez powodu nazywany bywa „morzem” – wszak większego sztucznego jeziora nie znajdzie się w całych Czechach. Powstał on w latach 50-tych XX wieku w wyniku spiętrzenia wód rzeki Wełtawy, nad którą położone jest Lipno. Dziś nad brzegami tego jeziora znaleźć można wiele ośrodków wypoczynkowych, zaś sam zbiornik jest miejscem idealnym dla miłośników sportów wodnych.

Nowoczesna i komfortowa baza turystyczna. 
Lipno dba o odwiedzających te strony turystów, zaś nowe inwestycje pozwalają podróżnym korzystać z obiektów noclegowych reprezentujących bardzo wysoki poziom. Jednym z najlepszych przykładów może tu być hotel i park wakacyjny w Lipnie Lake Resort. Na gości czekają tu luksusowe apartamenty wyposażone w nowoczesne sprzęty oraz prywatne sauny. Dodatkową atrakcją tego czterogwiazdkowego hotelu są obszerne balkony, z których podziwiać można malownicze tereny pobliskiego Parku Narodowego Szumawa. To doskonały przykład połączenia nowoczesnego i komfortowo wyposażonego obiektu hotelarskiego, który pozwala w pełni korzystać z bogactwa miejscowej przyrody.

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl