Najlepsza muzyka na podróż samochodem – TOP100 – nasze POWERSONGI

by Karol Lewandowski

Jeżeli tak jak my lubicie podróże samochodowe, to zapewne zgodzicie się, że dobra muzyka to nieodłączny element każdego roadtripa. Od lat rozbudowujemy swoją playlistę, bardzo często uzupełniając ją o utwory przywiezione z najróżniejszych zakątków świata. Wiele z tych utworów to oficjalne „powersongi” konkretnych naszych wyjazdów. „Powersongi”, czyli takie utwory, które dają mega pozytywnego kopa i motywują do działania.

Poniżej prezentujemy Wam dwie playlisty. Pierwszą – naszą playlistę ponad 100 ulubionych utworów. W tej playliście znajdziecie utwory od klasyków lat 70. i 80. takich jak John Denver czy Dan Fogelberg przez niezwykle klimatyczne utwory z reklam telewizyjnych po współczesne hawajskie, wesołe piosenki chłopaków z Nowej Zelandii, których poznaliśmy w Szwajcarii 😉
Druga playlista to playlista przygotowana przez organizatorów Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice – na niej też znajdziecie dużo inspirujących kawałków idealnych na podróż samochodem.

Playlista będzie się rozwijać bo planujemy tu dodawać kolejne utwory. Mamy też nadzieję, że rozwinie się dzięki Waszej pomocy. Ale o tym przeczytacie w konkursie na końcu tego wpisu.

 

Wpis powstał we współpracy z Festiwalem Tauron Nowa Muzyka Katowice, który jest sponsorem nagród w konkursie.

 

Muzyka na podróż samochodem – nasza playlista „Powersongów”

Playlistę przygotowaliśmy w dwóch wersjach – pierwsza jest utworzona na Spotify:

 

 

Muzyka na podróż samochodem – playlista z festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice

A tutaj macie drugą playlistę przygotowaną przez organizatorów Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice:

Poradniki dla miłośników podróży samochodowych

Nasze książki to kompendia wiedzy o podróżach samochodowych, zarówno dla początkujących i zaawansowanych podróżników.

Zobacz nasze

Książki podróżnicze

Mamy nadzieję, że ta lista poszerzyła Wasze horyzonty muzyczne, a także umili niejedną podróż.
Część z muzyków z naszej playlisty i wszyscy z playlisty festiwalowej wystąpi na tegorocznym Tauron Nowa Muzyka Katowice (m.in. RY X, Fish Emade Tworzywo czy The Cinematic Orchestra).
Jeśli poszukiwanie nowej muzyki Wam się spodobało mamy dla Was ciekawą propozycję. W dniach 6-9.07.2017 odbędzie się Tauron Nowa Muzyka Katowice, na którym odkryjecie ciekawe i inspirujące brzmienia. Wraz z jego organizatorami mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać 2-dniowy karnet dla jednej osoby (o wartości 260 zł) na ten festiwal.

Podajcie nazwę utworu i wykonawcy, oraz wklejcie link do tego utworu (z youtube lub spotify) i napiszcie też dlaczego właśnie ten utwór polecacie, dlaczego go lubicie, albo dlaczego jest według Was idealny do podróży samochodem.

Nagrodzimy osobę, której utwór najbardziej przypadnie nam do gustu.

 

Regulamin konkursu

Regulamin jest dostępny tutaj >>

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat