legalo.pl america trip - busem przez świat

Dziś o 9.00 rano odbyła się konferencja prasowa przed wyprawą Legalo.pl America Trip 2012. Dziękujemy wszystkim dziennikarzom za liczne przybycie

20 tysięcy kilometrów przez Amerykę „Busem Przez Świat

W piątek, po raz ostatni przed wyjazdem, spotkała się ekipaBusem Przez Świat”. Siedmiu studentów w trzy miesiące zamierza pokonać w sumie ponad 20 tys. km dookoła Ameryki Północnej. WyprawaLegalo.pl America Trip 2012” prowadząca przez Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk rusza już 5 lipca, patronuje jej prezydent Świdnicy. W piątek w Świdnicy gościło pięciu z siedmiu uczestników wyprawy: Aleksandra Ślusarczyk z Kielc, świdniczanie Karol i Wojciech Lewandowscy, Wojciech Kocoń z Starych Bogaczowic i Jakub Zyskowski z Bytowa.

Prawie dwa tygodnie temu specjalnym promem do Nowego Jorku wypłynął już bus. Na początku lipca –05.07.2012 r., samolotem i autostopem dotrze tam ekipa.

– To kolejny etap naszej wyprawy dookoła świata. Do tej pory naszym dwudziestotrzyletnim busem odwiedziliśmy już 28 państw. Przed nami kolejne przygody, spotkania, w planach jest również druga książka – mówi Karol Lewandowski, organizator wyprawy.

Do najnowszej wyprawy ekipa przygotowywała się przez 9 miesięcy.

– Wszystko musi się udać –mówi zgodnie ekipaBusem Przez Świat”.

– To przedsięwzięcie wpisuje się w coś co jest bardzo ważne – młodzi ludzie pokazują, że marzenia nie mają granic i że nie tylko można sobie ambitne cele stawiać, ale można je również realizować. Cieszę się, że uczestnicy wypraw dzielą się doświadczeniami i przeżyciami ze swoimi rówieśnikami oraz zachęcają również ich do aktywności. Wiem, że świdnicka młodzież bardzo pozytywnie reaguje na te spotkania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

***

Piątka świdnickich studentów udowodniła, że chcieć to móc. Dwa lata temu kupili starego busa, odmalowali go i mimo braku funduszy pojechali w świat spełnić marzenia. Od tamtej pory odwiedzili już 28 państw i przeżyli wiele przygód. Projekt „Busem Przez Świat” zakłada objechanie starym „ogórkiem” całego globu. Więcej informacji o projekcie: www.busemprzezswiat.pl

zwierzeta australia pajaki kangury weze

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat