Dzień 11 – Problemy z ubezpieczeniem i Pierogi Fest

28.07.2017, piątek

Dzisiaj próbowaliśmy załatwić ubezpieczenie dla naszego busa. Niestety okazało się, że nie będzie to takie łatwe. Wszystkie ubezpieczalnie nam odmawiają ponieważ nie mamy zameldowania w USA i nie mamy amerykańskiego prawa jazdy. Przez najbliższe dni będziemy próbować jeszcze w innych.

Ale dzięki Agnieszce, którą poznaliśmy w ubezpieczalni, trafiliśmy na odbywający się niedaleko Pierogi Fest – czyli wielkie polskie święto pierogów. Akurat dzisiaj odbywała się tam też parada. To co na niej zobaczyliśmy długo pozostanie nam w głowach.

Poza stoiskami z pierogami, polską kiełbasą i bigosem, spotkaliśmy tu m.in. Mr. Pieroga (faceta przebranego za pieroga), Ms. Pączek (kobietę przebraną za pączka). Na paradzie pojawiło się dziesiątki szalonych ludzi – jadących na kosiarkach, tańczących z miotłami, śpiewających ludowe pieśni itd. Wprawdzie niewiele miało to wspólnego z polską kulturą i pierogami, ale chyba chodziło o to żeby po prostu było na wesoło. Zresztą zobaczcie sami:

Chyba nawet w Polsce nie ma pierogowych świąt z takim rozmachem.

P.S. Sporo osób pyta, czy z tej podróży (Busem przez 3 Ameryki) jest planowana książka. Tak, zdecydowanie z tej podróży będzie książka :), a jeśli chcecie dostać maila gdy tylko ta książka się pojawi to dopiszcie się do specjalnego newslettera tutaj: https://www.busemprzezswiat.pl/r/ksiazka3ameryki/ Osoby zapisane do listy będą dostaną informację o książce jako pierwsze 😉

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl