Dzień 11 – Problemy z ubezpieczeniem i Pierogi Fest

by Karol Lewandowski

28.07.2017, piątek

Dzisiaj próbowaliśmy załatwić ubezpieczenie dla naszego busa. Niestety okazało się, że nie będzie to takie łatwe. Wszystkie ubezpieczalnie nam odmawiają ponieważ nie mamy zameldowania w USA i nie mamy amerykańskiego prawa jazdy. Przez najbliższe dni będziemy próbować jeszcze w innych.

Ale dzięki Agnieszce, którą poznaliśmy w ubezpieczalni, trafiliśmy na odbywający się niedaleko Pierogi Fest – czyli wielkie polskie święto pierogów. Akurat dzisiaj odbywała się tam też parada. To co na niej zobaczyliśmy długo pozostanie nam w głowach.

Poza stoiskami z pierogami, polską kiełbasą i bigosem, spotkaliśmy tu m.in. Mr. Pieroga (faceta przebranego za pieroga), Ms. Pączek (kobietę przebraną za pączka). Na paradzie pojawiło się dziesiątki szalonych ludzi – jadących na kosiarkach, tańczących z miotłami, śpiewających ludowe pieśni itd. Wprawdzie niewiele miało to wspólnego z polską kulturą i pierogami, ale chyba chodziło o to żeby po prostu było na wesoło. Zresztą zobaczcie sami:

Chyba nawet w Polsce nie ma pierogowych świąt z takim rozmachem.

[divider]

P.S. Sporo osób pyta, czy z tej podróży (Busem przez 3 Ameryki) jest planowana książka. Tak, zdecydowanie z tej podróży będzie książka :), a jeśli chcecie dostać maila gdy tylko ta książka się pojawi to dopiszcie się do specjalnego newslettera tutaj: https://www.busemprzezswiat.pl/r/ksiazka3ameryki/ Osoby zapisane do listy będą dostaną informację o książce jako pierwsze 😉

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat